Dievo motinos ikona neaplenkė ir Mažeikių

Nuo vandenyno iki vandenyno keliaujanti Dievo Motinos ikona užsuko ir į Mažeikius.

Antradienio vakarą skambėję Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios varpai skelbė apie Čenstakavos Dievo Motinos ikonos viešnagę šioje bažnyčioje. Šio paveikslo kelionė „Nuo vandenyno iki vandenyno“ skirta gyvybei ir meilei pasaulyje apginti.

Akcija prieš mirtį

Mažeikių dekanas Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas Zenonas Degutis pasakojo, kad Dievo Motinos ikonos kopijos piligriminė kelionė po pasaulio šalis – tarptautinė akcija prieš mirties teologiją, prieš tai, kad galima sušaldyti embrionus, klonuoti, naudoti kamienines ląsteles, daryti abortus. Ikonos kelionė prasidėjo nuo Ramiojo vandenyno ir tęsis iki pat Atlanto.
„Per Rusiją, Latviją šis paveikslas atkeliavo ir pas mus. Man buvo pranešta, kad šis paveikslas aplankys ir mūsų bažnyčią“, – sakė dekanas Z. Degutis.

Meldėsi ir pravoslavai

Antradienį paveikslas stabtelėjo Ventoje, paskui Viekšniuose. Kadangi šio paveikslo istorija susijusi ir su anuometine Rusija, Viekšnių parapijos klebonas Kęstutis Zybartas susitarė su pravoslavų dvasininku, kad po jo pagerbimo katalikų bažnyčioje jis atkeliaus ir į pravoslavų cerkvę. Čia jį pagerbė pravoslavų bendruomenė, vyko liturginis giedojimas.
Paskui paveikslas buvo atvežtas ir į Mažeikius.
Kadangi tai ypatingas įvykis, norėta paveikslą pasitikti pagarbiai, todėl skambėjo varpai, bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, o po to tikintieji galėjo patys paliesti paveikslą.

Propaguojama gyvybė

Klebonas Z. Degutis džiaugėsi, kad į Dievo Motinos ikonos pagerbimo šventę Mažeikiuose susirinko daug tikinčiųjų.
„Buvo malonu išgyventi gyvybės teigimo dvasią, tą vadinamą gyvenimo, gyvybės teologiją“, – įspūdžiais dalijosi dekanas.
Iš Mažeikių vėl palydėtas varpais paveikslas aplankė Tirkšlius, Sedą, Žemaičių Kalvariją ir per Europą keliaus iki Atlanto vandenyno.
„Ne veltui ta kelionė ir vadinasi „Nuo vandenyno iki vandenyno“. Jos paskirtis – skelbti, kad mažėja gimstamumas, kad gyvybė naikinama įvairiais modifikuotais maisto produktais, kitomis įvairiausiomis priemonėmis, net seniems žmonėms sukuriamos tokios sąlygos, kad gyvybei nelieka vietos. Siekiama, kad į politikos, valstybės ir ekonomikos pagrindą ateitų žmogus kaip gyvybės viršūnė, tobuliausia jos forma“, – kalbėjo dekanas Z. Degutis.

Pasaulyje pirmą kartą

Čenstakavos Dievo Motinos, dar vadinamos Juodąja Madona, ikonos originalas saugomas Lenkijoje keturioliktojo amžiaus pabaigoje pastatytame Pauliečių vienuolyne ant Jasna Gura kalvos.  Prie barokinio interjero vienuolyno bažnyčios glaudžiasi koplyčia su garsiuoju Juodosios Madonos paveikslu, prie kurio meldžiasi šimtai tūkstančių piligrimų iš viso pasaulio.
Dievo Motinos ikonos kelionė, skirta gyvybei, meilei ir šeimai apginti, pasaulyje rengiama pirmą kartą: į gyvybės ir meilės gynimo akciją vieningai įsijungė abi didžiosios Krikščionių Bažnyčios –  Katalikų ir Stačiatikių.
Šių metų birželio viduryje prasidėjusi istorinė Dievo Motinos ikonos piligriminė kelionė baigsis prie Atlanto vandenyno, ikona aplankys 23 šalis, įveiks apie 18 tūkstančių kilometrų.

9 Atsakymai į “Dievo motinos ikona neaplenkė ir Mažeikių”

 1. nesvarbu parašė:

  Ateistas toks pat tikintis ir religingas žmogus. Giliai tikintis. Skirtumas, kad jis tiki tuo, kuo netiki katalikas

 2. labai gaila parašė:

  tokiu zmoniu, kurie netiki, jog egzistuoja auksciausias – Dievas.Galima neiti i baznycia nesimelsti pries paveiksla, bet is sirdies israuti viespati- nesuvokiama… labai gaila.

 3. Komentatorius parašė:

  Kada religija jau tapo verslu, tai tokie dalykai labai gerai, stimuliuoja verslą.

 4. Ateistas parašė:

  Kiekvienas savaip durnavoja…

 5. Arūnas 40m parašė:

  „oi koks teisuolis“ o tu pats skaitei biblija ? visuma matei? NT daug kur rašoma kad Kristus ejo iš gyvenvietės i gyvenviete „mokė naujo gyvenimo,daug išminties parodė ir pan.“ ir kur toj biblijoi tas mokimas? kelios frazės parinktos,tos kurios tinka ŪABui isikurusiam Vatikane.Pasiulimas susirasti Esėjų biblija ir ja perskaityti,pamatysi (te pamato matantis) skirtumą……

 6. Tadas parašė:

  Vieni meldžiasi paveikslui, kiti alaus bambaliui. Kokie silpni žmonės….

 7. Savas parašė:

  Kaip zmones nesupranta, jog tokio, kaip Dievas nera, nera i ka tiketi, nebent i save pati. 21 amzius, o visdar atsiranda tokiu kurie tiki nebutais dalykais…

 8. oi koks teisuolis parašė:

  gerbiamas ar gerbiama lexx, o jūs imkit ir paskaitykit Šventąjį Raštą. Tikiuosi, girdėjot apie tokį. Dvasininkų, kaip ie žmonių yra visokių, tad tendencingas rašymas apie juos tik klaidina žmones. Žiūrėkit į visumą, o ne į kažkieno pastebėtus dalykus. Sėkmės praregint. Aleliuja.

 9. lexx parašė:

  Gal geriau nedaryti kitam to,kas pačiam nepatinka? Atitinka visus Dievo įsakymus.Deja,mokymas gyventi dorai nepatiko žydpalaikiams,todėl Kristų prikalė prie kryžiaus.Atsirado kita aferistų organizacija su savo „šventaisiais“ ir „stebuklais“.Jų tikslas-bet kokiomis priemonėmis pritraukti kuo daugiau bukų avigalvių,kurie mano,kad už piniginę auką BAŽNYČIAI atleidžiamos visos nuodmės.Nors jau nebe viduramžiai,bet bukų avigalvių banda tik padidėjo.Kas dar moka skaityti knygas,o ne PC rašliavą, yra gera ir dmesio verta knyga- Korvinas Otto – „Dvasininkų veidas“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto