Dingusių žmonių paieškos buvo rezultatyvios

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vos atšilus orams, mažeikiškiams policijos pareigūnams iš karto pagausėjo paieškos bylų. Paprastai jos pradedamos dėl nepilnamečių.
Policija informuoja: šiais metais pradėtos paieškos baigėsi laimingai – dingusieji buvo surasti arba nustatyta ieškomų asmenų buvimo vieta.

Dingusieji rasti

Vien per balandį viena po kitos Mažeikių rajono policijos komisariate buvo skelbiamos paieškos – balandžio 3 d. ir 12 d. iš Bendruomeninio pagalbos vaikams centro išėjo ir pradingo 17-metis, balandžio 19 d. Viekšniuose iš namų ne pirmą kartą išėjo ir negrįžo 17-metė globotinė.
Mažeikiškių pagalbos prašė ir kaimyninio Akmenės rajono policijos komisariato pareigūnai – balandžio 10 d. iš Alkiškių kaimo išėjo 59-erių metų vyras ir dingo Laižuvos apylinkių miškuose.
Antradienį pareigūnai pranešė, kad visi dingę asmenys buvo rasti gyvi ir sveiki. Jie privalės policijai paaiškinti, kur praleido visą tą laiką.

Pareiškimas priimamas iš karto

Žmonės vis dar mano, kad policija paiešką pradeda tik praėjus 3 paroms po žmogaus dingimo. Pareigūnai šią nuostatą paneigia – kai yra neaiškios asmens dingimo aplinkybės, pareiškimas priimamas iš karto ir tuoj pat pradedama paieška.
„Įprasta tvarka buvo tokia: giminės ar artimieji privalo atvykti į policijos įstaigą ir raštu išdėstyti, dėl ko kreipiamasi. Karantino metu galima paskambinti telefonu 112 arba apie tai pranešti internetu www.e-policija.lt. Po to policija pati susisieks su ieškančiaisiais. Pasibaigus karantinui, artimieji vėl galės patys atvykti.
Pareiškime būtina nurodyti dingusiojo asmens vardą ir pavardę, gimimo datą, paskutinės gyvenamosios vietos adresą, giminystės ar kitokio pobūdžio ryšius, siejusius juos su dingusiuoju, nurodyti aplinkybes, kada kas ir kur paskutinį kartą matė dingusįjį.
Kuo daugiau turime informacijos, tuo lengviau atlikti paiešką“, – teigė Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Arūnas Bubliauskas.
Atkreipiamas dėmesys ir į tai, kad pareiškime turi būti konkrečiai aprašoma, kaip atrodė prapuolusysis, ar jis turi ypatingų žymių, reikia nurodyti ligas, kuriomis sirgo, kaip buvo apsirengęs paskutinį kartą, jeigu turima, tai labai padeda kokybiška dingusiojo nuotrauka.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto