Teismas mažeikiškei direktorei paskelbė nuosprendį

Mažeikių „Vyturio“ pradinės mokyklos direktorė Rasa Uščinienė. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Mažeikių „Vyturio“ pradinės mokyklos direktorė buvo kaltinama turto pasisavinimu, dokumentų klastojimu ar suklastoto dokumento panaudojimu arba realizavimu, piktnaudžiavimu.


Įsivėlė į baldų skandalą 

Specialiųjų tyrimų tarnybos agentai Mažeikių „Vyturio“ pradinės mokyklos direktorę 48-erių metų Rasą Uščinienę, įtardami nusikalstama veika, sulaikė praėjusių metų pradžioje. 
Kaip teigiama teismo medžiagoje, nusikaltimas įvykdytas praėjusių metų kovą Mažeikiuose. Bylos duomenimis, šio miesto pradinei mokyklai buvo gaminami baldai. Mokyklos direktorė Rasa Uščinienė baldininko paprašė, kad į baldų pirkimo sutartį jis įrašytų tikrovės neatitinkančius duomenis – didesnę pinigų sumą, nei kainuoja minėtos mokyklos bibliotekai skirti baldai.
Už šį pinigų skirtumą, tai yra mokyklos 1600 litų, direktorei asmeniškai buvo pagaminti ir atvežti į namus stalas, sekcijos dalis, pora komodų.


Nubaudė pinigine bauda 

Šiaulių apygardos teismas konstatavo, kad padaryti nusikaltimai yra įrodyti liudytojų, kaltinamųjų parodymais, kita byloje esančia medžiaga. 
Rasai Uščinienei už turto pasisavinimą, dokumento suklastojimą ar suklastoto dokumento panaudojimą arba realizavimą skirta 40 MGL (5200 litų) bauda, dėl piktnaudžiavimo direktorė išteisinta nepadarius veikos, turinčios šio nusikaltimo požymių. Taip pat iš direktorės mokyklai priteista 1200 litų žala.
Baldų įmonės atstovas, kuris buvo kaltinamas dokumento suklastojimu ar suklastoto dokumento panaudojimu arba realizavimu, padėjimu pasisavinti turtą, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, jam byla nutraukta, nustatytas vienerių metų laidavimo terminas. Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

19 Atsakymų į “Teismas mažeikiškei direktorei paskelbė nuosprendį”

 1. t parašė:

  t

 2. jooo parašė:

  padorūs tėvai tikrai nebeleis vaikų į tą ugdymo įstaigą kurioje dirba vagišiai :)

 3. to as parašė:

  Nesupratau- tai padare zalos mokyklai uz 1600 litu, o grazinti tures tik 1200? Kodel?

 4. eikit jus parašė:

  klounai, nejuokinkit zmoniu, ta atseit be galo nuosirdi ponia, paprastumo isikunijimas yra PAPRASCIAUSIA VAGILE, ir nereikia cia vynioti zodziu i vata!

 5. irena parašė:

  Skaitau komentarus, ir nesuprantu, KAIP GALIMA GINTI APSIVOGUSIA DIREKTORE? Kaip galima rasyti-,,na, suklydo,,. KAIP SUKLYDO? SUKLASTOJO POPIERIUS, PAVOGE MOKYKLOS LESAS! TEISMAS JAU IRODE! O kad tik tokia sudina baudele gavo, tai cia pasiseke poniai issukti savo uodega! Jeigu tai butu ivyke kokioje firmoje, seniai is darbo butu islekus. O cia vis dar valdiskame kresle sedi! Ir jos giminaiciai, kaip savo UAB-e, idarbinti dirba. Prasome pona Mera atkreipti demesi i tai, kas dedasi sioje mokykloje! Jeigu priemoniu nebus imtasi, mes, tevai rasysime skunda Svietimo ministerijai! Kur tai matyta, kad tok zmogus dirba su vaikais!

 6. taip nera parašė:

  Asmeniskai pazistu Direktore , be galo nuosirdus zmogus , paprastumo isikunijimas ,, Taip , suklydo , klyst zmogiska ,,,,, Komentatoriai jus , pridekit ranka prie dusios ir pasakykit kad nesat nieko neteisetai padare ,,, Nera ne vieno , , jug taip visada , saves nemato o kita smerkia , bjauru

 7. ŽMOGUS parašė:

  Nurimkit brangieji ir prisipažinkint ben sau kad gyvenyme nesat nugvelbę ko nors svetimo. Direktorė pažeidė įstatymus teismas ją nuteisė tai kam dar juodintį žmogų.O jos darbinis likimas normalioje visuomenėje senai būtų išspręstas.

 8. netikiu pensinke v parašė:

  to tina, ko tu nerimsti dar vis, ar dar neatkeršijai, būtum rami sau pensijoje ir darytum išvadas ką jau pridarei, o dabar erziniesi, kad pasiektum ko ir siekei, na pamatysim…

 9. na parašė:

  kazin kaip bus nubausta Kalnenu pagrindines mokyklos direktore……. čia tai tikri žygdarbiai… .

 10. as parašė:

  Siaubas,kaip ji gali dirbti toliau,o kita kart mes jau mokesime uz juos baldus namuose.Sakys kad mokyklai reikia-bet nusipirksau sau.Kaip galima tokia bepasitiketi

 11. to tina parašė:

  Jus tikite,kad ji bus atleista is direktoriaus pareigu?Jeigu ji toliau dirbs,tai isivaizduoju kokia atmosfera bus sitoje mokykloje?Jei teisma nubaude,tai reiskia ji jau kalta,nors ir pinigine bauda?Tokie pedagogai turi buti kuo toliau nuo vaiku!!!Bet pagyvensim ir pamatysim ka nuspres svietimo skyriaus vedejas?Na,o tada galesime padaryti isvadas…

 12. Pikta parašė:

  Gaila geros mokyklos. Kai mokyklą lankė vyresni vaikai, ,,Vyturys“ buvo mėgiamas tėvų, turėjo gerą vardą. Prisimenu vyturio dieną, mokyklos tėvų susirinkimus. Dabar su šia direktore viskas dingo, liko tik gražios tuščios sienos. Juokinga bauda, nuostolių atlyginimas. Jei toliau vadovaus šitas žmogus, nekyla jokių abejonių iš kokių pinigų bus tai mokama. Ir toliau mokytojos prašys pirkti klasei baldus, etikos pamoką mokins ne direktorė, o klasės mokytoja. Kaimynės vaikai pasakojo, kad kompiuterio būrelio arba nebuna arba sėdi sekretorė. Pikta, kad tėvus laiko kvailiais ir galvoja, kad mes nematome, kas dedasi mokykloje.

 13. mazeikietis parašė:

  Nu tikras absurdas. Kitoje teisineje valstybeje uz tokius darbus asmuo sestu uz grotu . bet CIA juk lietuva stebuklu krastas, griezciau nuteisiami tie kas neturedami valgyt nugvelbia bandele is parduotuves.

 14. tiji parašė:

  atsiprasau,1600lt

 15. toji parašė:

  tai ,va ,,,ko jus tykejotes,,,pateikinejate,tokius ,pavizdzius ,is tokios ,santvarkos laiku ,,kai tikrai ,buvo zmones baudziami ,uz menknieki,ir labai ,skausmingai.Mes ,gi dabar gyvenam,kitos ,, santvarkos ,, laikais ,tai ir rezultatai,siuolaikiski.Tai ,nereikia .taip stipriai ,nervuotis.Kokia valdzia ,,ar santvarka isirinkom ,taip ir turim ,taip ,visi ir gyvenam,ir paklustam ,tam ,ka susikurem ,uz ,ka balsuojam,kam namus satatom.Taip,kad ,apsivogusiai ,vargsiai ,direktorei ,kazkokius 1200 lt,,pazoras ,,kad ,ji ,pasiryzo ,tokia suma nukniaukti.tai ,kiek ,tie musu pedagogai uzdiba,,aciu uz sugaista minute

 16. tina parašė:

  Na ka, kaip kazkas rase praeitame straipsnyje- direktore, kuri,,truputi,, apsivoge, gavo baudele. Idomu, ar ponas Svietimo skyriaus vedejas dar ilgai laikys apsivogusius vadovus direktoriu kedese? Jau negalima pasakyti, kad tai neirodyta- TEISMAS JAU IRODE! VAGIS-LAUK IS MOKYKLOS!

 17. Direktorius parašė:

  Kuris sekantis? Gal is senamiescio? :) Idomu kaip svietimo skyrius elgsis, juk nuteistoji TT partijos, kuriai priklauso ir Seimo narys, nare. O jie kartu valdancioje Mazeikius koalicijoje. O Audrius gyvena tarybiniais laikais (ir turi palaikyma is „like“), kuomet uz tai sodindavo ar netgi saudydavo. Istrauka is sios dienos istoriniu ivykiu:

  „1961 m. Maskvoje prasidėjo triukšmingas Rokotovo ir Faibišenko, kaltinamų nelegalia spekuliacija, teismas. Jie drįso pardavinėti iš užsieniečių pirktą kramtomąją gumą ir valiutą. Be to, prekiavo užsienietiškais drabužiais ir drįso iš to uždirbti. Abu buvo sušaudyti, o jų turtas konfiskuotas.“

 18. lolas parašė:

  Tikėjausi tokio pirmo komentaro. Man atrodo, net jei būtų nuteisę sušaudyti, vis tiek būtų tokie Audriai zyzę, kad nėra teisybės, nes turėjo nuteisti sušaudyti krečiant elektra..

 19. Audrius parašė:

  Nėra teisybės ir teisme.. Vagia pilna burna, o realios bausmės nėr.. O kaip baudą mokės? Toliau vogs..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto