Direktoriaus klaidą atlygino įmonė

Mažeikių autobusų parkas išgyvena ne pačius geriausius laikus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Teismas pripažino, kad buvusi UAB „Mažeikių autobusų parkas“ finansų direktorė iš darbo buvo atleista neteisėtai. Už priverstinai nedirbtą laiką įmonė mažeikiškei išmokėjo dešimties mėnesių atlyginimą.
Teisininkai tvirtina, kad įmonė iš buvusio direktoriaus, kuris atleido specialistę, galėtų prisiteisti žalos atlyginimą.

Pertvarkos ar vadovo auka?

Finansų direktorė Rima Jankauskienė iš pareigų buvo atleista praėjusių metų pabaigoje, kai įmonei dar vadovavo Leonas Kvietkauskas. Buvęs bendrovės vadovas iš darbo atleido ne vieną darbuotoją. R. Jankauskienė „Santarvei“ tvirtino taip pat tapusi vadovo auka.  Anot jos, nemalonumai prasidėję po to, kai ji balsavo prieš kolektyvinės sutarties pasirašymą, nes joje buvę daug spragų. Be to, buvusi  finansų direktorė nepritarė sutarčiai su naftos perdirbimo įmone, kuri, jos nuomone, Mažeikių autobusų parkui nepalanki (bendrovė laimėjo konkursą ir naftininkus veža į darbą ir iš darbo – B. R.).
Oficialiai buvo teigiama, kad pertvarkant įmonės struktūrą naikinama finansų direktoriaus pareigybė. Tačiau naujoje struktūroje atsirado vyriausiojo buhalterio pareigybė bei vidaus audito ir apskaitos skyrius. Tai sukėlė R. Jankauskienei dar daugiau  įtarimų, kad jos norima atsikratyti.

Teismo sprendimas – našta įmonei

Dvidešimt metų įmonei atidavusi specialistė buvo profsąjungos komiteto narė, atleista ji buvo be komiteto sutikimo. Kad R. Jankauskienė buvo atleista neteisėtai, pripažino ir Mažeikių rajono apylinkės teismas, į kurį jį kreipėsi, ir Šiaulių apygardos teismas, kuriam mažeikiškių nutartį apskundė Mažeikių autobusų parkas.
Moteris prisipažino, kad ją išvargino beveik dešimt mėnesių trukę teismai. Jai palanki teismo nutartis kompensuoja tik materialinę skriaudą. Buvusiai finansų direktorei išmokėtas atlyginimas, kurį ji būtų gavusi, jei tą laiką būtų dirbusi.
Mažeikių autobusų parkas buvusiai finansų direktorei jau išmokėjo teismo priteistą sumą. Dabartinis direktorius Arvydas Šemeta nenorėjo atskleisti, kiek bendrovei kainavo buvusio direktoriaus L. Kvietkausko neteisėtas sprendimas: atlyginimas, įmokos „Sodrai“, teismo, advokato išlaidos. „Solidi suma“, – tiek tepasakė direktorius.
Teisininkai „Santarvei“ komentavo, kad tada, kai įmonės vadovas savo nekompetentingais veiksmais padaro bendrovei nuostolių, bendrovės valdymo organai, pvz.: akcininkai, valdybos ir stebėtojų tarybos nariai ir kiti įstatymuose numatyti asmenys, gali pareikšti ieškinį dėl bendrovės vadovo sprendimų negaliojimo ir reikalauti atlyginti patirtus nuostolius.

Apie tai, ar tokia galimybe gali pasinaudoti UAB „Mažeikių autobusų parkas“, skaitykite ketvirtadienio „Santarvės“ laikraštyje.  

5 Atsakymai į “Direktoriaus klaidą atlygino įmonė”

 1. Daiva Šideikienė parašė:

  UAB ,,Mažeikių autobusų parkas“ direktoriaus pareigybei užimti konkursą laimėjo Leonas Kvietkauskas, kuris tikrai turėjo išmanyti ir suprasti teisės aktus, kaip ir kokios sudėties turi būti sudaryta įmonės valdyba.
  Na, o jeigu šis asmuo,t.y. Leonas Kvietkauskas, neturėjo nė menkiausio supratimo apie jo darbui reikalingus teisės aktus, galima daryti prielaidą , kad 2012m. rinkimų į LR Seimą metu, Mažeikių mieste pasirodę viešai skelbiami teiginiai , jog norėdami gauti darbo vietą Mažeikių savivaldybėje ir jos organizacijose, turėtume reikiamiems asmenims sumokėti nuo 2000 iki 8000 Lt , arba atiduoti kelias pirmąsiais algas buvo teisingi, nes niekaip negaliu suprasti, kaip L.Kvietkauskas galėjo laimėti konkursą.
  Pažymėtina ir tai ,jog socialdemokratė Tarybos narė L.Nagienė, tik dėl jai žinomų direktoriaus nuopelnų, labai gyrė tuometinį direktorių L.Kvietkauską. Pasirodo ,kad prie tuometinio direktoriaus L.Kvietkausko ,,nuopelnų‘‘ labai prisidėjo ir socialdemokrato Tarybos nario A.Tenio draugelis Poviliukas.

 2. Daiva Šideikienė parašė:

  2011-06-28 socialdemokratų partijos narys, administracijos direktorius B.Kryžius savo įsakymu Nr. A1-1266 sudarė Savivaldybės kontroliuojamos įmonės UAB ,, Mažeikių autobusų parkas“ valdybos sudėtį.
  Šios valdybos pirmininku buvo paskirtas socialdemokrato, savivaldybės tarybos nario A.Tenio privatus asmuo, galimai buvęs komunistas, o vėliau ir bendrapartietis V.P.Ostrauskis.
  Nors Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo 10 straipsnio 1 dalyje įtvirtinta,kad Savivaldybės įmonės nariais gali būti tik savivaldybės administracijos valstybės tarnautojai ir įmonės vadovas, tačiau tuometinis Vyriausybės atstovas , prižiūrintis kaip mūsų savivaldybė laikosi LR įstatymų ir socialdemokratų partijos narys A.Čepys ,,nepastebėjo‘‘ įstatymų pažeidimo.
  Tuo metu UAB ,, Mažeikių autobusų parkas“ valdybos sudėtyje buvo ir du savivaldybės juristai:tai V.Kenstavičius ir M.Norbutas. Manau ,kad šie du valstybės tanautojai , turintys teisnį išsilavinimą turėjo suvokti ir suprasti, kad administracijos direktoriaus B.Kryžiaus parengtas įsakymas turi atitikti įstatymų keliamus reikalavimus. Mūsų savivaldybės valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo komisija po ,,gerai atliko darbo‘‘ juridinio skyriaus specialistas M.Norbutas iš trečios kvalifikacinės klasės ,,peršoko‘‘ į pirmą kvalifikacinę klasę ir tapo Juridinio ir personalo skyriaus vedėju.
  Tarybos nario A.Tenio ,,draugelio‘‘ V.P. Ostrauskio duktė V.Vainorienė turinti teisinį išsilavinimą ir tuo metu dirbusi UAB,,Mažeikių autobusų parkas‘‘galima manyti ,kad tik iš savanaudiškų paskatų nesuprato , kad jos tetukas V.P. Ostrauskis negali būti valdybos pirmininku.
  Žino V.P.Ostrauskis, kad 30 metų pažįstamam Tarybos nariui A.Teniui tikrai pagalbos reikėjo, reikia ir reikės o pačiam Poviliukui neturi didelės reikšmės sritys , todėl neatlygintinai visur ir visada sutinka pabūti pirmininku.
  Tiek socialdemokrato B.Kryžiaus ,tiek Tarybos nario A.Tenio institucijose yra ir pažeidimų, ir nuostolių, trūksta skaidrumo, viešumo, klesti giminaičių ir ,,savo rato“ žmonių įdarbinimas bei socialdemokratinė partijinė korupcija.

 3. Reiktų parašė:

  perfrazuoti: sumokės Mažeikių r. savivaldybė, kitaip sakant, mokantys mokesčius mažeikiškiai, nes autobusų parkas savivaldybės įmonė. Įdomu, kur dabar Kvietkauskas? Galėtų Santarvė suorganizuot kokį interviu su juo, nors…

 4. Andrens parašė:

  Ai nu ka cia sukaujat, mes sumokesim juk ir taip visada mokam…

 5. vija parašė:

  gerai pamenu, kad minėtą buvusį direktorių Leoną Kvietkauską gyrė, liaupsino , palaikė jo kandidatūrą į autobusų parko vadovo postą dabartinis premjeras Butkevičius. Gal vertėtų akcininkams paprašyti žalą atlyginti gerb. premjero? aišku solidariai su Kvietkausku

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto