Direktorių stygius – jau išsprendžiama problema?

Saulė Sadauskienė ir Algirdas Pocevičius. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Pastaruosius trejus metus buvo kalbama ir diskutuojama apie problemą, susidariusią dėl švietimo įstaigų vadovų stygiaus visoje šalyje, ji buvo aktuali ir mūsų rajonui.
Kas tai lėmė? Viena svarbiausių kliūčių – švietimo įstaigų vadovais norintys tapti žmonės sunkiai įveikdavo Nacionalinės švietimo agentūros organizuotą pretendentų kompetencijų vertinimą ir negalėdavo dalyvauti konkursuose.
Supaprastinus šį vertinimą bei jo reikalavimus, ledai pajudėjo. Mūsų savivaldybėje įvyko nemažai konkursų švietimo įstaigų vadovų pareigoms užimti. Artimiausiu laiku aštuonios rajono švietimo įstaigos turės naujus vadovus.

Praėjusią savaitę įvyko du konkursai rajono švietimo įstaigų direktorių pareigoms eiti. Jų metu paaiškėjo, kas artimiausius kelerius metus vadovaus Mažeikių sporto mokyklai. Pradėtus darbus tęs ir toliau savo pareigas eis Algirdas Pocevičius, šiai įstaigai vadovaujantis nuo 1994 metų.
Naują vadovę turės ir lopšelis-darželis „Linelis“ – konkursą laimėjo Saulė Sadauskienė.
Dar keturi konkursai rajono švietimo įstaigų direktorių pareigoms užimti įvyko kovo mėnesio pradžioje. Po jų paaiškėjo, kad Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigas eis Dovilė Budreckienė, o Tirkšlių darželio „Giliukas“ – Vaida Paulauskienė. Šerkšnėnų mokyklai-daugiafunkciniam centrui vadovaus Lina Šimkienė, Mažeikių švietimo centrui – Laima Žilinskienė.
Konkursus laimėję pretendentai dirbti pradės tuomet, kai bus gautos pažymos iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) dėl jų tinkamumo vadovų pareigoms.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto