Disko metikas V. Alekna pateko į finalą

V. Alekna atrankoje diską numetė 63 m 88 cm. EPA-ELTA nuotr.

Dukart olimpinis ir dukart pasaulio čempionas Virgilijus Alekna Londono olimpinių žaidynių disko metimo atrankos varžybose pirmadienį įrankį numetė 63 m 88 cm ir pateko į finalą.

Tarp visų – dešimtas

Iki kvalifikacinio normatyvo lietuviui pritrūko 1 m 12 cm, tačiau jis pateko į antradienį vyksiantį finalą. 40-mečio vilniečio rezultatas atrankos varžybų A grupėje buvo ketvirtas, o tarp visų dalyvių – dešimtas.
Geriausiai atrankos varžybose pasirodė Pekino olimpinių žaidynių čempionas 33-ejų metų estas Gerdas Kanteris – 66 m 39 cm. Antras liko 2009 ir 2011 metų pasaulio bei šių metų Europos čempionas 27-erių metų vokietis Robertas Hartingas – 66 m 22 cm.
„Nepavyko, ir tiek. Rytas ankstyvas, todėl nelengva. Visada taip būna. Šioks toks jaudulys yra, bet manau, kad vis tiek pateksiu į finalą. Savo grupėje esu ketvirtas, todėl turiu daug šansų, – po A grupės varžybų teigė V. Alekna. – Vakare rezultatai būna geresni. Jei pateksiu į finalą, tikrai toliau numesiu“.

Finalas – antradienį

Iš A grupės atletų kvalifikacinį normatyvą – 65 m – įvykdė tik indas Vikas Govda (Vikas Gowda, 65 m 20 cm) ir iranietis Ehsanas Hadadis (65 m 19 cm). Likę finalo dalyviai paaiškėjo vėliau, pasibaigus varžyboms B grupėje.
Sėkmingiausias buvo antrasis Sidnėjaus ir Atėnų olimpinių žaidynių čempiono V. Aleknos bandymas. Pirmuoju mėginimu lietuvis diską nusviedė 62 m 32 cm, o trečiasis bandymas nebuvo įskaitytas.
„Trečiuoju mėginimu labai norėjau numesti kuo toliau. Savo disko čia neturiu, o su kitais kol kas dar nesusidraugavau, todėl jis ir išslydo“, – apie nesėkmingą metimą sakė V. Alekna.
Finalas, kuriame dalyvaus 12 sportininkų, vyks antradienį 21 val. 45 min. (Lietuvos laiku).
„Finalui nebėra kada ruoštis. Svarbiausia iki jo gerai pailsėti“, – sakė V. Alekna.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto