Mažeikiuose lyčių nelygybės nėra?

Pasak Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos specialistų, daugiausia šalies gyventojai kreipiasi dėl lyčių nelygybės. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Antradienį Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo pataisas: bus lengviau ir objektyviau priimti teisėtus sprendimus dėl seksualinio ir kitokio priekabiavimo, diskriminacijos dėl lyties.
Mažeikiškiai dėl šių problemų į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą nesikreipia. Specialistai svarsto: arba iš nežinojimo, arba Mažeikiuose iš tiesų gera gyventi.

Diskriminacija pažeidžia žmogaus teises

Šiuo metu Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatyme seksualinis priekabiavimas, priekabiavimas ar nurodymas diskriminuoti yra įtvirtinti tik sąvokų skirsnyje.
Specialistai pabrėžia, kad nagrinėjant diskriminacijos dėl lyties atvejus ir teisiškai vertinant diskriminacinių veiksmų buvimą ar nebuvimą, būtina remtis skyriaus, reglamentuojančio moterų ir vyrų lygių teisių pažeidimus, straipsniais.
„Todėl siekiant priimti teisėtą, objektyvų ir pagrįstą sprendimą dėl seksualinio priekabiavimo, priekabiavimo ir nurodymo diskriminuoti veiksmų įvertinimo būtina diskriminacijos formas nustatyti kaip pažeidžiančias žmogaus teises ir įtvirtinti jas skyriuose, reglamentuojančiuose Moterų ir vyrų lygių teisių įgyvendinimą bei Moterų ir vyrų lygių teisių pažeidimus,“ – teigiama aiškinamajame rašte.

Leis taikyti sankcijas

Priimtomis pataisomis įtvirtinama, kad moterų ir vyrų lygių teisių pažeidimu bus laikomi bet kokie veiksmai ar kitoks elgesys, kuriais asmuo diskriminuojamas dėl lyties.
Įstatyme nustatytos ir išimtys dėl diskriminacijos.
Kaip pabrėžiama aiškinamajame rašte, priimti įstatymo pakeitimai Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai sudarys teisines prielaidas taikyti sankcijas visais diskriminacijos dėl lyties atvejais, įskaitant seksualinį priekabiavimą, priekabiavimą ir nurodymą diskriminuoti, ir netaikyti sankcijų tais atvejais, kurie nelaikomi pažeidimu.

Skundų iš Mažeikių negauna

Laima VENGALĖ-DITS. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Praėjusių metų pabaigoje Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos specialistai lankėsi ir Mažeikiuose.
Tarnybos patarėja teisės klausimais Laima Vengalė-Dits bei patarėjas ryšiams su visuomene Valdas Dambrava mažeikiškius supažindino su lygių galimybių principo įgyvendinimo aspektais darbo, švietimo ir paslaugų srityse, diskriminacijos apraiškomis.
Daug dėmesio specialistai skyrė situacijoms, kuriose galima atpažinti seksualinį priekabiavimą, aptarti.
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos specialistai informavo, kad daugiausia šalies gyventojai kreipiasi dėl lyčių nelygybės.
„Santarvei“ pasiteiravus, ar tarnyba dažnai gauna skundų iš Mažeikių, L. Vengalė-Dits skėstelėjo rankomis – nė vieno.
„Arba Mažeikiuose taip gera gyventi, arba nesikreipia iš nežinojimo,“ – galimas priežastis tąkart nurodė svečiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto