Domėtis protėvių palikimu muziejininkę skatina smalsumas

Autorės nuotrauka

Daugiau negu dvidešimt metų Mažeikių muziejuje dirbanti Raimonda Ramanauskienė už etninių tradicijų puoselėjimą pelnė Etninės kultūros globos tarybos padėką.
Nuo mažens tautos praeitimi, palikimu besidominti mažeikiškė teigia, kad sekti protėvių pėdsakais ją skatina smalsumas.
Su R. Ramanauskiene „Santarvė“ kalbėjosi apie muziejininko darbo specifiką, etninių tradicijų išsaugojimo svarbą ir norą kažką palikti ateities kartoms.
Ikimokyklinio ugdymo ir pradinių klasių  pedagogo specialybes įgijusi R. Ramanauskienė daugiau kaip dvidešimtmetį dirba Mažeikių muziejuje. Nė kiek nestebina, kad pedagogės darbą moteris išmainė į darbą muziejuje: etninėmis tradicijomis, tautos palikimu vyriausioji fondų saugotoja  domisi nuo mažumės.
„Gyvenome vienkiemyje, netoliese buvo seneliai, tai nemažai teko bendrauti su senais žmonėmis.  Dar būdama visai maža labai noriai sėmiausi iš jų žinių, tradicijų. Jau tada mamytės sesuo stebėdavosi, iš kur aš esu tokia, kad man viskas rūpi. Tokia aplinka, artimieji man davė labai daug“, – įsitikinusi pašnekovė.
Moteris dar ir šiandien prisimena vieną vaikystės vienkiemį. Jame buvo dviejų galų troba su „gonkomis“ ir „langinyčiomis“. Šalia jos stovėjo klėtis, pakelta ant akmenų. Palindusi po ja mažoji Raimonda rasdavo gražių šukių, matyt, iš sudaužytų lėkščių. Mažoji tyrinėtoja jas kruopščiai rinko, apžiūrinėjo, tikėtina, jau tada suprasdama, kad tos šukės – etninės kultūros pėdsakas.

Plačiau apie muziejininko darbo specifiką, etninių tradicijų išsaugojimo svarbą skaitykite „Santarvėje“.

One Reply to “Domėtis protėvių palikimu muziejininkę skatina smalsumas”

  1. vida K parašė:

    Iejus i Renavo dvara netekau amo , nedvelkia rumu dvasia, kur buvo visai nerseniai , paveikslai , senoviniai , karaliski, nors keleta buvo dar, o dabar iskamsos , kaukoles , ragai ,meskos oziai ir avinai.Dvelkia kaukoliu ir balzamuotu gyvunu kunu kvapas, Tai iskamsu muziejus , tai dvaru nebegali pavadinti ,Bilietu pardaveja nepatenkinta kam buvo sudeta saldainiu popereliai ir pora sampano bonkiu, kuriuos padejome i siuksliadeze viduje, nes ten ir buvo siuksliu dezes manome , kad tai siukslems.O bilietu pardaveja supykusi pasake , kad cia uz mus jai reikia nesti , o jai tai nepriklauso , o mes juk lankytojai ir nezinome , kur tie konteineriai.Tai prie siuksliu deziu turejo parasyti , kad cia siuksliu dezes del vaizdo.Tokia darbotoja o gal ir turi dirbti iskamsu muziejuje, nes ji dar ir iskoneveike mus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto