Dovana už surinktus kamštelius – Laimės ąžuoliukas

Spalvingus kamštelius panaudojame ir taip… Nuotr. iš „Bitutės“ archyvo

Socialinis projektas-konkursas „Kamštelių vajus“ Lietuvoje pirmą kartą buvo paskelbtas prieš vienuolika metų. Mažeikių lopšelio-darželio „Bitutė“ bendruomenės nariai jame dalyvavo dešimtmetį. Deja, projektas nutrūko, tačiau išradingi žmonės visada randa išeitį.

„Kamštelių vajaus“ mūsų darželyje iniciatorė ir pradininkė – mokytoja metodininkė Vilija Štakonienė subūrė ne tik įstaigos bendruomenę, bet ir ugdytinių šeimas, draugus, artimuosius. Visi aktyviai pradėjo rinkti kamštelius. Ilgainiui tai tapo žaidimu, pramoga, bet kartu – ir ekologinį sąmoningumą ugdančia veikla.

Plastikinius kamštelius naudojome ir edukaciniais tikslais. Vaikai jais žaidžia ugdomosios veiklos metu. Raidėmis, skaičiais, geometrinėmis formomis, metų laikų simboliais iš kamštelių dekoravome darželio tvorą, juos naudojame kitiems kūrybiniams užsiėmimams.

Prieš dvejus metus plastikinius kamštelius renkantis autobusėlis ir konkurso organizatoriai buvo užsukę į „Bitutės“ kiemą – 2021 m. tapome Mažeikių rajono ugdymo įstaigų, dalyvaujančių konkurse, kamštelių surinkimo centru.

Deja, šiais metais „Kamštelių vajus“ paskelbė nutraukiantis veiklą. Autobusėlis per Lietuvą nebevažiuos, kamštelių neberinks. O ką daryti, jei jau turime surinkę nemažai kamštelių? Per pastaruosius dvejus metus surinkome 34 kg plastikinių kamštelių. Net 19 kg surinko V. Štakonienės ir 7-os grupės komanda kartu su tėveliais.

Nuotr. iš „Bitutės“ archyvo

V. Štakonienė rado išeitį – ji „Bitutės“ surinktus kamštelius pati nuvežė į Trakų rajone esantį „Gervių lizdą“.

Nežinote, kas tai? „Gervių lizdas“ – tai socialinė erdvė Trakų rajone, Gervinių kaime, kurioje vyksta tvarumą skatinančios veiklos, vedamos edukacijos apie rūšiavimo svarbą, o jaunuolyne žaliuoja bendruomenės rankomis sodinti ąžuoliukai.

Už pristatytus kamštelius „Bitutė“ Gerviniuose gavo penkiamečio Laimės ąžuolo sodinuką.

Spaliui baigiantis, darželio kieme, šalia „Vabaliukų viešbučio“, Laimės ąžuoliuką pasodinome ir mes, 2 ir 5a grupių ugdytiniai su mokytojomis Kristina Janušiene ir Jurgita Lukošiene. Mums padėjo berniukas, vardu Ąžuolas. Jis tuo labai džiaugėsi ir didžiavosi. 

Tikėkimės, kad jaunas medelis, gautas mainais už mūsų visų pastangas saugoti gamtą, augs ir žaliuos daugelį metų!

Taip simboliškai užbaigėme mūsų dalyvavimą konkurse „Kamštelių vajus“.

Jurgita LUKOŠIENĖ,
Rita NORVILIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto