Draudžiama važinėti vasarinėmis padangomis

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo šiandien, lapkričio 10 dienos, šalies keliuose draudžiama eksploatuoti vasarines padangas. Remiantis pakeistomis Kelių eismo taisyklėmis (KET), žieminės arba universalios padangos bus privalomos visoms ratinėms transporto priemonėms.
Spalio 11 d. įsigaliojus naujai KET redakcijai, žieminės arba universalios padangos nuo lapkričio 10 iki kovo 31 dienos bus privalomos ne tik lengviesiems automobiliams, bet ir daugiau kaip 3,5 tonos sveriančioms transporto priemonėms, taip pat motociklams, mopedams ir priekaboms.
Pasikeitimai aktualiausi N1 klasės krovininių automobilių savininkams, kuriems reikalavimas keisti padangas anksčiau nebuvo taikomas. Sunkiasvorių komercinių sunkvežimių vairuotojų pasikeitimai nepaveiks, nes Lietuvoje tokiems automobiliams skirtos padangos yra skirstomos į žiemines ir įprastines, o pastarosios nėra priskiriamos vasarinio tipo padangų klasei.
Lietuvos automobilių kelių direkcija įspėja, kad šaltuoju periodu priekabas ir automobilius su vasarinėmis padangomis eksploatuojantys vairuotojai rizikuoja prarasti transporto priemonės techninę apžiūrą. Kaip ir anksčiau, dygliuotomis žieminėmis padangomis aprūpinti automobiliai turi būti paženklinti apie tai informuojančiu „dyglio“ ženklu.

One Reply to “Draudžiama važinėti vasarinėmis padangomis”

  1. grudas parašė:

    o jei nesalta su vasarinemis,tai kodel draudzia?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto