Drėgmė – palanki terpė virusams plisti

Praėjusią savaitę į medikus dėl peršalimo ligų kreipėsi 300 mažeikiškių. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sergančiųjų peršalimo ligomis praėjusią savaitę sumažėjo. Tačiau specialistai baiminasi, kad tai – trumpam. Mat sinoptikai prognozuoja nedidelį šaltį ir drėgmę.

Sergančiųjų – kone 300

Praėjusią savaitę rajono medikai užfiksavo beveik 300 ūmios kvėpavimo takų infekcijos atvejų.
Kaip įprasta, dauguma sergančiųjų vaikai iki 17 metų – į švietimo įstaigas neatėjo pustrečio šimto rajono vaikų. Gripo atvejų Mažeikiuose praėjusią savaitę neužfiksuota.
Mažeikių rajone per savaitę dešimčiai tūkstančių gyventojų teko 47 ligos atvejai. Kai šis rodiklis pasiekia šimtą, o trečdaliui diagnozuojamas gripas, skelbiama gripo epidemija.
Panašus sergamumas peršalimo ligomis yra visoje šalyje.

Viliasi, kad pavyks išsisukti nuo epidemijos

Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėja Irena Macijauskienė džiaugėsi, kad šio sezono rodikliai geri – sergančiųjų iki šiol nebuvo daug.
Specialistė viliasi, kad šį kartą rajonui pavyks išsisukti nuo gripo epidemijos grėsmės.
„Situacija normali. Po kelių savaičių trukusio nedidelio sergamumo padidėjimo vėl atsistojome į vėžes. Virusus turbūt šaltukas išsklaidė, be to, ir pamokos mokyklose nevyko. Tačiau jeigu išsipildys prognozės ir prasidės lijundra, šlapdriba, sergančiųjų padaugės,“ – apie galimas palankias sąlygas virusams plisti kalbėjo I. Macijauskienė.

One Reply to “Drėgmė – palanki terpė virusams plisti”

  1. sigis parašė:

    o taip.. geriau jau jūs atsargiai su tais pelėsiais, sėkit drėgmę namuose..pas mus labai drėgna antram aukšte, kas kelis metus reikia išsisausinti. nebūtina pirkti, puikiai pasiteisina ir drėgmes surinkėjas nuoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto