Dujos „tiekiamos“ ir nupjautu vamzdžiu

Mažeikiškis Vladas Antanaitis atsijungė dujų tiekimo vamzdį, tačiau jam ir toliau skaičiuojami mokesčiai. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Daugiabutyje gyvenantis Vladas Antanaitis, neiškentęs „Sauridos“ spaudimo mokėti abonentinį mokestį, pats nupjovė dujų tiekimo vamzdį.
Nors bendrovės meistras užfiksavo šį faktą, tačiau mažeikiškis sulaukė rašto, kad dujų tiekimas nenutrauktas. Dar daugiau – sunaudotas dujų kiekis skaičiuojamas taikant Savivaldybės tarybos patvirtintą normą – 3,7 kubinio metro kiekvienam mažeikiškio šeimos nariui.
Už laisvę rinktis kovojantis gyventojas tokius „Sauridos“ veiksmus vadina reketu – įmonė prievarta bruka pirkti jos tiekiamas dujas.


Pasinaudojo kodekso suteikta teise

Teisinį išsilavinimą turintis mažeikiškis teigė esąs gerai išstudijavęs teisės aktus, susijusius su suskystintųjų naftos dujų tiekimu ir savo, kaip vartotojo, teisėmis. 
V. Antanaitis neneigė sprendimą atsijungti nuo centralizuoto dujų tiekimo priėmęs vienašališkai, nes tai jam leidžia ir Civilinio kodekso nuostata.
„Abonentas, kai pagal energijos pirkimo-pardavimo sutartį jis yra fizinis asmuo – vartotojas, naudojantis energiją buitinėms reikmėms, turi teisę nutraukti sutartį vienašališkai, apie tai pranešdamas energijos tiekimo įmonei, jeigu yra visiškai sumokėjęs už sunaudotą energiją. Daugiabučiame name gyvenantis vartotojas šią teisę gali įgyvendinti tik tuo atveju, jeigu toks sutarties nutraukimas nepadarys žalos kitų to namo butų gyventojams“, – cituoja kodeksą vyras.
Mažeikiškis patikino, kad taip, kaip ir numato kodeksas, apie savo veiksmus raštu informavęs „Sauridą“. Nurodęs, kad už sunaudotas dujas yra viską sumokėjęs. Dar pridūręs, kaip įmonės atstovai galėtų patekti į butą, jeigu norėtų užplombuoti dujų sklendę. O dėl kitų gyventojų – jo veiksmai nesutrukdę tiekti dujų kitiems.


Atjungimo fakto nepripažįsta

Jeigu ankstesnius V. Antanaičio raštus „Saurida“ ignoruodavo, į pastarąjį reagavo nedelsdama. Dujinio įrenginio atjungimo atvyko patikrinti bendrovės avarinė tarnyba. Netrukus gyventojas sulaukė daugiau negu keisto „Sauridos“ akto. 
„Meistras, atlikęs patikrą, užfiksavo faktą, kad dujų apskaitos prietaisas numontuotas savavališkai bei dujų ventilis užaklintas, dujų tiekimas šiuo adresu nenutrauktas“, – rašoma akte.

Kaip toliau rutuliojosi ši istorija ir kuo ji pamokanti kitiems mažeikiškiams, skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

32 Atsakymai į “Dujos „tiekiamos“ ir nupjautu vamzdžiu”

 1. IDOMU parašė:

  Veikėjai kažkodėl nutilo apie sauridos licenzijas ir leidimus prekiauti dujomis iš rezervuarų.Gal atsiras koks klerkas,pakomentuos,nes čia kvepia dideliu nusikaltimu.Licenzijos išdavimas atgaline data nepraeis,įvykiai sekami.

 2. cia aukso parašė:

  gysla,paskaiciuokite kiek zmoniu „prijungtu prie silumos ar duju vamzdzio“,yra Lietuvoje. Tik sugebek „ant tokio vamzdzio“ atsisest,pasivadini verslininku ir skaiciuoji pinigus.Uz tuos pinigus paremi „partijas“ ir toliau istatymai palankus. O kas loja,tegul loja,niekam neidomu. Pries rinkimus lojantiems duoda alaus,desros,agurku ir vel issirenka tuos pacius.Nors nuo kito ryto jau keikia savo pasirinkima,bet per 4 metus viska pamirsta:))

 3. MATAS parašė:

  anksiau buvo reketas o dabar lietuviskas reketas

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Atrodo,kad ponas Kryžius labai gailisi leprerėjęs,jog saurida tiek metų tiekė dujas abonentams be leidimo ir licenzijos.Jei tiek metų būčiau be leidimo užsiėmęs komercine veikla,tikriausiai šiuo metu jau būčiau Lukiškių senbuvis,veteranas.Ką veikė mokesčių ir kitų atsakingų institucijų prižiūrėtojai?

 5. IMHO parašė:

  Kryžius seniai padėjo kryžių ant šio reikalo. Jie zasrancas nuperka teisėjus, tai kaškokį valdininkėlį nupirkti, kaip pirštą apsimyžti.

 6. Tai gal parašė:

  buriamės, renkam parašus ant prašymo Kryžiui, kad apgintų viešajį interesą? iš tų komentarų internete-nulis naudos.

 7. Andrens parašė:

  Turiu toki vaikiska pasiulyma bet manau px, jei jis dejo ant musu dedam mes ant jo. Cia yra sauridos email : info@saurida.lt . Siulau toki teksta pasiust jam :“ Rancas neisipisinek, ne vienas protingas „

 8. BENDRAMINTIS parašė:

  Palaikome Jus,p.Vladai,daugiau tokių blaiviai mastančių,veiklių piliečių.Negalima pasiduoti tokių grupuočių veiksmams.

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Na ir prikibo saurida prie mūsų,kaip pirtyje lapas prie šlapio užpakalio,patarkit,kaip ja greičiau atsikratyti.Lapas dar nieko,o čia dar ir dujomis smirda,palima ir užsidegti.Patarkit p.Rancai,užteks už mūsų pinigus po užsienius gastroliuoti,reikia juk ir mokesčius susimokėti iratlyginimus dirbantiesiems,kad nebėgtu kitur darbo ieškoti,mes taip Jus gerbėme-į aukščiausią valdžią rinkome.Vot ir šuniui devintinės,kaip senoliai sakydavo.Gelbėkit nuo karo,maro ir sauridos-amen.

 10. idomu parašė:

  Apie sauridos išsidirbinėjimus kažkodėl tyli savivaldybė,tik netyčia lepterėjo,kad dujas tiekė abonentams be leidimo ir licenzijos.Nutilo visos instancijos dėl naftos didelio kiekio išsiliejimo ir taršos prie sauridos.,kas kaltininkas,gal prabilsit,ponai,nejaugi vėl viskas užglaistyta už abonentinį mokestį.Komentaruose rašo,kad saurida nemoka mokesčių,prasiskolinusi ,nejaugi firmai viskas galima,kada viskas bagsis,visgi firma dirba savivaldybes aptarnaujamoje ir kontroliuojamoje teritorijoje..Kas gali ir turi padėti mažeikiečiams jei ne rajono valdžia.kurią rinkome ir kuriems mokamas atlyginimas?

 11. Vardas (privalomas) parašė:

  Tas zasrancas smulki žuvelė,arba statytinis. Be paramos iš valdžios jo kontora būtų seniai uždaryta. Didžiausi vagys ir parazitai sėdi savivaldybėje jau nuo tarybinių laikų. Vėliavas pakeitė,o komunistinių laikų atgyvenos liko. Kol vagių klanas arba socialdemokratai bus valdžioje,teisybę rasti bus labai sunku

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Mes mokam padidinta ta duju kaina,bet ,kai isaiskes aferizmas siu valdininku,duosim juos i teisma! Ir kitiems patarciau…Pinigus permoketus turesim juk susigrazinti?

 13. Idomu parašė:

  Kokias priemones sauridai skyre VMI uz tai kad jie dujas tieke be licenzijos,gal redakcija zino

 14. FAKTUI parašė:

  Saunuolis,as irgi taip darau nemoku jau daugiau nei puse metu,ir tyla. Idomu kodel neateina sauridos atstovai tikrint skaitliuku ar panasiai. Zino tie ranco subinlaiziai kad nieko nepes.Dar paimsiu ir vamzdi per mano buta einanti uzgniugzdysiu kad auksciau gyvenantys kaimynai duju nebegautu. Kas mano bute tas mano nuosavybe. O tada paziuresiu kaip tie subinlaiziai aprupins kaimynus dujomis. Pas mane i buta jie kojos neikels.

 15. Irenai parašė:

  visa bėda, matyt, kad kad nei rancui, nei jo artimiesiems nerūpi kitų nuomonė. Galima kvieti nors šimtą televizijų -niekas nepasikeis, kol atitinkami savivaldybės darbuotojai nesiims šito reikalo. Sakyčiau, kad priemonių yra, tik noro ne. Kodėl iki šiol neginamas viešasis interesas-neaišku. Gal reikėtų patiems burtis ir rinkti parašus ant prašymo, kad apginti viešąjį interesą. Kas už?

 16. Irena parašė:

  Nesuprantu, negi niekas neuzdes apynasrio tam zasrancui? Gal laikas issikviesti kokia televizija, kad viesai paskelbtu visai Lietuvai apie sio veikejo darbelius? juk jis turi ir zmona, ir vaikus, kaip jie gali gyventi, kiaules akis isistate? Ir dar klausimelis- Ar ponas Rancas gavo leidima is Savivaldybes prekiauti dujomis is miesto irenginiu? Kiek pamenu, tokio leidimo jis neturejo. TAI KIEK DAR ILGAI JIS PAZEIDINES ISTATYMUS?! NEJAUGI TEISINEMS INSTITUCIJOMS TAI NERUPI?

 17. Gražina parašė:

  Galiu pasakyti,kad aferistui rancai ir visai jo šutvei nieko nekliūs, nes Lietuvoje tik teisuoliai yra – aferistai ir melagiai.

 18. tinkantis į tėvus parašė:

  Pikta,kada be jokio išsilavinimo verslininkas,tinkantis p.Vladui į anukus,taip nemokšiškai,žeminančiai išsidirbinėja,tokius gudruolius,besidalinančius mūsų sunkiai uždirbamus pinigėlius reikėtu kaipreikiant išperti

 19. v parašė:

  Kazi kas teisejaus Rugsejo 17

 20. Vardas (privalomas) parašė:

  Palaikome p.Vladą,stebėsime teismo procesą,matysime kas kuom kvepuoja.

 21. As2 parašė:

  Aš padariau taip pat- informavau zasrancą ir jo abonentinį sk. kad vienašališkai nutraukiu sutartis, ir atsijungiau dujinę plytelę, bet skaitliuką palikau. Pusmetis praėjo, bet jokių veiksmų iš tos šaraškinų kontoros nesulaukiau. Manau zasrancas mane suprato ir mes atsikaitę :)

 22. as parašė:

  as nuejau moket uz buta, nubraukiau padidinta mokesti, irasiau savo mazesne suma, bet nelabai gudri MBU kasininke imuso i kasa visa suma ir nuo korteles nurase (nepastebejau nes i suma susisumavo elektra, vanduo, dujos .. ir nesusekiau tu keliu litu, pastebejau tik veliau ir ji atsiprase o jau padaryt sake nieko negalinti …
  /// kiek girdejau ne man vienai taip…

 23. mmm parašė:

  mokesti mikam o dujos antra savaitė vos rūsena ponas rancai ką tai reiškia

 24. Vardas (privalomas) parašė:

  Rugsėjo 17 dieną 9 val.30 min.prasideda mažeikiečių teismas su Sauridos firma dėl dujų atsijungimo ir kainų,posėdis atviras.Apginkime savo teises.

 25. faktas parašė:

  Aš tai nemoku to pakelto abonentinio mokesčio ir niekas manęs neprašo jo mokėti.Jei esat durneliai,tai ir mokėkite kiek ranculis paprašys.Kol nepasirašiau sutarties(NIEKAS JOS NET NESIŪLO)nesiruošiu mokėti ir galvoju,kad esu teisus.O tai,kad sąskaitoje dirbtinai auginama skola paprasčiausiai nekreipiu dėmesio,nes ji yra niekinė.Kiek teko girdėti dar niekas Mažeikiuiose nėra pasirašęs tos kvailos sutarties,nors dalis mažeikiečių moka tą pakeltą abonentinį mokestį,nes nori padėti ranciuliui greičiau išlipti iš skolų.Sėkmės kitaip mąstantiems.

 26. Vardas (privalomas) parašė:

  uztai netylekim visi kaip memes,kiek dar leisimes mulkinami

 27. 123 parašė:

  Veiksmas geras, bet pavojingas. Kas bus, kai kiekvienas teisininkas, vadybininkas ar daktaras pradės kapstytis dujotiekyje? Juk iki sprogimo vienas žingsnis…

 28. rekvizitai lt parašė:

  SODRA (VSDFV) skola 116364.98 Lt (2013-09-11 dienos pradžioje) .Tiek šitas zasrancas sėdi skolose.Tai ir plėšia žmones,kad padengti SAVO skolas.Kad ieškoti teisybės,reikia kolektyviškai kreiptis į vartotojų teises. Ko gero,savivaldybėje jį dengia ir gauna otkatą ne vienas storasubinis.

 29. Leila parašė:

  Cia lietuvoj taip jau yra legalus reketas ir paprastas zmogus neturi jokiu teisiu. Kaip ir su dujom, siukslem ir visu kitu… Lietuvoj gyventi prabanga..

 30. Kostas parašė:

  „jeigu yra visiškai sumokėjęs už sunaudotą energiją“ „dujų apskaitos prietaisas numontuotas savavališkai“ Kokius dabar jis gali pateikti įrodymus , kad sumokėjo būtent tiek , kiek sunaudojo dujų? Gal , siekdamas nemokėti už labai daug suvartotų dujų , savavališkai numontavo dujų apskaitos prietaisą?Jei jau yra teisininkas , tai reikėjo daryti teisėtai , bet ne savavališkai.Tuo labiau , kad dėl atsijungimo nuo dujų tiekimo vyksta teismas. Iš nuotraukos matau , kad išradingas dėdulė vamzdžius gali sujungti ir nereikės jam mokėti už dujas.Gal jis yra doras pilietis ir šitaip nesielgs , bet jis „teisininkas“ , o tarp teisininkų dorą pilietį surasti sunku .

 31. Vardas (privalomas) parašė:

  Saunuolis! Ir as taip darysiu…

 32. as parašė:

  siaubas atsikratyti jau nebegalime tos sauridos-kas per viena kad zmones vercia but prie ju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto