Dujų balionai – tiksinti bomba?

Daugiabučių namų gyventojams teisės aktai draudžiabutuose įsirengti dujų balionus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

„Sauridos“ paslaugų atsisakantys daugiabučių gyventojai prie viryklių jungia suskystintų dujų balionus arba jas keičia į elektrines virykles.
Žmonės susirūpino, kad jų turtas ir jie patys gali nukentėti dėl kaimynų neatidumo ar aplaidumo.
„Santarvė“ išsiaiškino, kad toks nerimas ne iš piršto laužtas – anksčiau po gyventojų būstus vaikščiodavo priešgaisrinės saugos specialistai, dujininkai.
Dabar tokios kontrolės beveik nebelikę.

Kreipėsi dėl draudimo

Daugiabučių gyventojai, susirūpinę dėl to, kad, jų žodžiais, į butus tempiami dujų balionai. „Santarvės“ prašė išsiaiškinti, ar šį procesą kas nors rajone kontroliuoja, ar žinoma, kuo maistą gamina gyventojai, atsisakę centralizuoto dujų tiekimo, ir pan.
Nepasitenkinimą reiškia ne tik saugumu susirūpinę žmonės. Į „Santarvę“ kreipėsi kai kurie daugiabučių gyventojai, kurie savo butuose jau yra prisijungę dujų balionus arba ruošiasi tai padaryti.
„Dvejus metus naudoju balionus. Per metus vieno neišdeginu. Patogu ir pigu, tačiau prieš Kalėdas laiptinėje atsirado pranešimas, kad balionai daugiabučiuose draudžiami. Pranešime nenurodyta, kokiame teisės akte yra toks draudimas. Galbūt čia „Tavo pastogė“ savo taisykles sugalvojo?“ – piktinosi į redakciją atėjusi pagyvenusi daugiabučio gyventoja.

Pateikta inspekcijos informacija

UAB „Tavo pastogė“ direktorius Antanas Naujokas informavo, kad ne šiaip sau daugiabučių laiptinėse buvo iškabinti pranešimai apie tai, kad dujų balionus įsirengti daugiabučiuose draudžiama. Nors konkrečių faktų apie tokį savavaliavimą bendrovė ir neturi, tačiau jos vadovas neatmetė tikimybės: gali būti, jog kai kurie atsisakiusieji „Sauridos“ paslaugų buityje naudoja ir dujų balionus.
„Norėdami užbėgti galimai nelaimei už akių ir priminėme Dujų sistemų pastatuose įrengimo taisyklių nuostatas, kurias skelbia Valstybinė energetikos inspekcija“, – paaiškino įmonės direktorius.
Kita daugiabučius administruojanti bendrovė „Admituras“ savo įmonės tinklalapyje taip pat yra įdėjusi pastabą apie tai, kad daugiabučiuose draudžiama naudoti suskystintų naftos dujų balionus.
„Yra dokumentai, jų privalu laikytis“, – pabrėžė „Admituro“ direktorius Antanas Barvydis.

Balionai daugiabučiuose draudžiami

Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos vyriausiosios specialistės Mildos Levandraitytės atsakymas „Santarvei“ tik patvirtina, kad daugiabučių administratoriai elgiasi teisingai gyventojams primindami jų pareigą. Ji paaiškino, kad pagal Dujų sistemų pastatuose įrengimo taisykles dujų balionų įrenginiai aukštesniuose kaip dviejų aukštų pastatuose – draudžiami.
Kiek mažeikiškių yra atsisakiusių „Sauridos“ dujų tiekimo ir kokį alternatyvų maisto ruošimą jie pasirinko, statistikos nėra.
Mažeikių vartotojų asociacijos valdybos pirmininkė Lina Rimkienė prisipažino irgi tokios informacijos neturinti.
Asociacija apgynė 65 dujų vartotojus, kurie, negalėdami ištrūkti iš dujų tiekėjo, kreipėsi į teismą. Bent jau jie, teisininkės žodžiais, tikrai atsikratė „Sauridos“.
Daugiabučius namus administruojančios bendrovės „Tavo pastogė“ ir „Admituras“ taip pat nežino,  ar daug mažeikiškių naudojasi elektros viryklėmis, o tuo labiau – dujų balionais.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

16 Atsakymų į “Dujų balionai – tiksinti bomba?”

 1. Mažeikietis parašė:

  Vis apie saugumą giedate….. Kodėl tiesiai šviesiai neparašėte žurnalistai ,kad… teks senus balionus (GOST standarto) greitu laiku keist į europinius ala saugius? Ir tai teks daryt savo kišenės turinio sąskaita.

 2. Algis parašė:

  butinai reikia uzdrausti ,nes dauguma prasiskolinusiu kur dujos atjungtos parsigabene balionius,tikrai pavojinga,nes tai daugiausia isgeriantys,jie nesilaiko saugos taisykliu,pvz. mosu laiptinej yra tokie du gyventojai,mes kiti tikrai nesaugus,kur kreiptis,namu valdyba zino ,bet nieko nedaro,tikrai tiksinti bomba.

 3. gyventojai i, parašė:

  Ačiū už Jūsų išmonę. Dabar supratom kam reikalinga valdžia……Vaje,vaje….Nuostabiai pakomentavot…. GĖDA.

 4. gyventoja`i parašė:

  Kazin kiek laiko dar turi praeiti, kad uzkietejus viduriams gyventoja nesauktu „Ar dar yra Mažeikiuose valdžia,ar jiems rūpi žmonės…“ Daugiabutis ar privatus namas tai „gyventojo nuosavybe“ ir ne valdzios darbas reguliuoti, priziureti, saugoti ir sekti kas viduj vyksta. Greitai del kiekvieno prigerusio, smurto namuose ar savizudzio sauksim „kur valdzia ziuri“. Pazeista viesoji tvarka-kreipkis i policija, pazeistos namu ekspluatavimo taisykles-i savo butu uki, lauza kurena-i gaisrininkus, tarakonais apejai-i san epid stoti. Bet ne, kaimyne 20 kaciu laiko, kalta valdzia, kaimynas samane verda, kalta valdzia, tai gal i save paziurekim ir nuo saves tvarkytis pradekim? Uzejai pas kaimyna, pamatei baliona ir pats spresk ar gaisrininkams skambint ar tyliai gyvent salia tiksincios bombos

 5. to kestis parašė:

  Įdomu, ar bebūsi toks mandras, kai tavo laiptinės kaimyno bute driokstels dujų balionas? Tada ko gero visas pasaulis taps kaltas, kad benamiu likai. Kiek privačių namų jau išlėkė į orą sprogus dujoms.

 6. gyventoja parašė:

  Nebėra tvarkos,nebėra atsakingų už saugumą…..yra tik lupikautojai kaip saurida. Klausėme kur kreiptis,kad nelegaliai daugiabutyje sustatę dujų balonius- niekas neatsako……….. Kur kreiptis,kad daugiabutyje statomasi elektrines virykles, nors padidintos elektros energijos nesusitvarko-neįsiveda. Namams po 40 metų,elektros instaliacija tiek name, tiek butuose sena,laidai aliuminiai. Iki didelės nelaimes netoli…..Ar dar yra Mažeikiuose valdžia,ar jiems rūpi žmonės…….AR TIK RŪPI ATSĖDĖTI GRAŽIUOSE KRĖSLUOSE KODENCIJĄ IR SUSITVARKYTI SAVO REIKALUS…..

 7. to kestui parašė:

  rinkimai ne rinkimai, o norisi gyventi saugiai

 8. kestis parašė:

  Kas butu jeigu butu ??? Gerb. Zurnaliste, o kas butu jeigu karas prasidetu ? O kazin kas butu jeigu tau algos si menesi nesumoketu ? O kas butu jeigu Varduva bankrutuotu ? O kas butu jeigu Rimkiene kelnes prisiktu ? Prasideda rinkimai…

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Prie ko pvivede zodziu nenusakomas tos didziai negerbiamos sauridos gobsumas.Mano nuomone,kad kiekvienas save bent kiek gerbiantis,sveikai ir blaiviai mastantis zmogus su tokiom sauridom niekados nenores tureti jokiu reikalu. Kur ziurejo atitinkamos institucijos,kai toji saurida uz dujas lupo virs 12 lt.uz kub.metra,kai jos kaina nei puses to nesieke…ir dar jiems maza-abonentinio uzsinorejo virs 18 lt.cia didesnio gobsumo ir absurdo negalima bebut. Tai va-kraukite,durneliai,mums milijonus ir mes jus valdysime kaip avinus trenktus.Deja….pasirodo,kad yra dar bent kiek save gerbianciu ir blaivia galva mastanciu zmoniu.

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Nejaugi saurida nori iš numirusių prisikelti?

 11. buvęs parašė:

  Tai kad rancas su savivaldybe į vieną dūdą bepūsdami ir vis mokesčius bekeldami už naftos kenksmingas atliekas(dujas) privedė prie tokios padėties.Vamzdynai supuvę,visų dujų skaitiklių patikros pasibaigusios,tie apsilankymai ir tikrinimai tik paviršutiniški gali privesti prie didelių nelaimių.Nieko nėra pigiau už indukcines virykles,senai išbandyta-saugu,ekologiška nėra dujų smarvės ir taršos.

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Pažeidimas yra tada, kai yra alternatyva, bet gyventojas vis vien naudojasi dujų balionu. Minėtame Draugystės g. 22-ame name net dieninio ir naktinio elektros skaitiklio negalima įsivesti, ką jau kalbėti apie elektrinę viryklę. Tai kur valgyt išsivirti-gal laužą kurtis? Ar tai būtų saugesnis variantas?

 13. gingasa parašė:

  Tai ka, atbulinis procesas prasidejo !

 14. Vardas (privalomas) parašė:

  Tai kad sauridai paskelbtas bankrotas. Tuoj visi mažeikiečiai turės jungtis balionus, jei norės dujų pagalba valgį gamintis. Žinant savivaldybės neveiksnumą palaikant s.ranco veiksmus, taip ir nutiks.

 15. gyventoja parašė:

  Kur kreiptis, kad 5 aukštų daugiabutyje įsirengę dujų balionus ir į pastabas ,jog draudžiama neriaguoja.

 16. is kur parašė:

  zinos, pas mane i buta per 28 metus tik syki atejo dujininkai paziuret ka rodo skaitliukai ;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto