Dujų tiekėją užsimota sutramdyti

Mažeikiuose suskystintosiomis dujomis naudojasi apie 12 tūkstančių buitinių vartotojų. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

„Santarvė“ jau rašė, kad  UAB „Saurida“ nuo gruodžio 1 dienos trigubai padidino pastoviosios kainos dalies mokesčio įkainius Mažeikių miesto dujų vartotojams. Jeigu iki šiol kas mėnesį gyventojai mokėdavo 6,05 lito vadinamąjį abonentinį mokestį, tai nuo gruodžio mėnesio –  jau 18,15 lito. Tokio kainų šuolio mažeikiškiai nebeprisimena.

Kilo pasipiktinimas

Net tris kartus pabrangęs abonentinis mokestis įkaitino gyventojų aistras. „Santarvės“ tinklalapyje paskelbus tokią informaciją, sureagavo per šimtą internautų: jie vertino, siūlė, kvietė priešintis, prašė valdžios paramos.
Vartotojų neįtikino „Sauridos“ direktoriaus Sauliaus Ranco aiškinimas žiniasklaidai, kad tokių žingsnių imtasi dėl to, kad reikia sukaupti lėšų – esą kitais metais įmonė pradeda rezervuarų ir vamzdynų renovaciją. Visa investicija, direktoriaus duomenimis, gali siekti iki dviejų milijonų litų. Vos ne tiek pat subyrės į bendrovės sąskaitą dėl abonentinio mokesčio pasikeitimo.
Gyventojai, savivaldos atstovai įsitikinę, kad verslininkas trūkstamų investicijų turėtų ieškoti  banke, o ne vartotojų „piniginėje“.
Dėl ko tiek brango abonentinis mokestis, nei vartotojai, nei Savivaldybė oficialaus atsakymo nesulaukė.

Atsakymo tebelaukia

Pagal Prekybos suskystintomis dujomis taisykles, dujų prekybos leidimus pardavėjui išduoda, tikslina, pildo, sustabdo ir jų galiojimą panaikina, apie galimą leidimo galiojimo sustabdymą įspėja Savivaldybės administracijos direktorius leidimų išdavimo komisijos  teikimu. Todėl Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos aiškinimu, Savivaldybės administracija turi teisę įvertinti nustatyto mokesčio pagrįstumą, taip pat pareikalauti, kad bendrovė vykdytų licencijuojamos veiklos sąlygas. Be to, Savivaldybės administracija pagal teisės aktuose nustatytą kompetenciją turi užtikrinti bendrovės „Saurida“ veiklos priežiūrą ir turi teisę sustabdyti leidimo galiojimą, jeigu pardavėjas, prekiaudamas dujomis, pažeidžia leidime nurodytas dujų prekybos veiklos sąlygas ar kitų teisės aktų reikalavimus.
Savivaldybės vadovai aiškina, kad tokios priemonės atsigręžtų prieš daugiabučių namų gyventojus – jeigu būtų užsukti kraneliai, jie liktų be dujų.
Tačiau kuriami kiti planai, kaip dujų tiekėjui uždėti apynasrį.

Apie tai plačiau skaitykite ketvirtadienio „Santarvės“ laikraštyje.

58 Atsakymai į “Dujų tiekėją užsimota sutramdyti”

 1. wikiliks parašė:

  istrauka is Saurida tinklpio, priestaravimas sau ar metai skaiciuojasi desimtmeciais?
  straipsnis
  Dujų įmonė – privačiose rankose
  Lietuvos rytas Nr. 71, Rasa Čergelienė, 2006 03 28Atgal i sarašą
  Nurungė tris varžovus

  Anksčiau bendrovei „Lietuvos dujos“ priklausė Mažeikių suskystintų dujų tinklai turi naują šeimininką.
  Viešojo aukciono būdu dujų tinklus, nurungusi tris savo konkurentus, už 1,88 mln. litų įsigijo Mažeikių bendrovė „Saurida“.
  Pasak bendrovės vadovo Sauliaus Ranco. „Saurida“ suskystintų dujų tinklus įsigijo tikėdamasi plėsti verslą, kuris labai susijęs su ligšioline įmonės veikla.
  Vienas pagrindinių bendrovės „Saurida“ verslų – mažmeninė ir didmeninė prekyba degalais, tarp jų – suskystintomis dujomis.
  Pradinė pirkinio kaina aukcione buvo 1,21 mln. litų. .Saurida“ pasiūlė didžiausią kainą.
  iš kitų trijų bendrovių, pasak S.Ranco. bent dvi iš jų turėjo tikslą nupirkti tinklus ir vėliau juos brangiau perparduoti.

  Tvers dar 60 metų

  Beveik 2 mln. vertes pirkinio būklę .Sauridos“ generalinis direktorius vertina gerai.
  Dalis šalia daugiabučių įrengtų rezervuarų yra pastatyti 1973-1974 metais, yra ir statytų 1990-aisiais
  Bet netgi seniausius rezervuarus be papildomų investicijų bus galima naudoti ne mažiau kaip 60 metų.
  Taip teigia ekspertai, kurie patys statė rezervuarus ir tiesė vamzdynus.
  Pasak S.Ranco. dujų kainos gyventojams atėjus naujam savininkui nesikeis. Juolab neturėtų kilti dujų tiekimo problemų. „Mes per mėnesį parduodame 2,5 tūkst. tonų suskystintų dujų, o miesto suskystintų dujų tinklų mėnesio apyvarta – tik 80 tonų. Tai tesudaro tris procentus visos mūsų apyvartos“,- sakė S.Rancas.
  Apie 80 proc. dujų „Saurida“ perka iš .Mažeikių naftos“ bendrovės, likusią dalį – iš Latvijos, Rusijos, Baltarusijos.
  Iš viso nupirkto kiekio 1,5 tūkstančio tonų bendrovė eksportuoja į kaimyninę Lenkiją

  Tikisi padidinti apyvartą

  Saurida“ turi projektą per 2-3 metus dvigubai padidinti suskystintų dujų pardavimą Mažeikių gyventojams.
  S.Ranco teigimu, dujų apyvarta išaugtų, jei jos būtų naudojamos individualiems namams šildyti.
  Jau dabar yra namų. turinčių šalia rezervuarus, kuriuos prižiūri .Saurida“.
  Pastarieji rezervuarai yra panašūs į tuos. kurie stovi prie daugiabučių. Vienas individualus namas per mėnesį sunaudoja apie 500 kilogramų dujų. Jei dujas šildymui naudotų 160 namų, jie sunaudotų šio kuro kaip visi Mažeikių daugiabučiai.
  „Saurida“ kol kas neketina modernizuoti rezervuarų prie daugiabučių.
  Mažeikių bendrovė juos tik išvalys, kad būtų tiekiamos geresnės kokybes dujos

  Skaitikliai – išsimokėtinai

  Artimiausias. Sauridos“ modernizavimo projektas būtų įrengti skaitiklius butuose, kurie jų neturi.
  Iš 12,5 tūkst. butų be skaitiklių tebėra likę 1200 butų. Juos .Saurida“ siūlys įsigyti išsimokėtinai ir su nuolaidomis. Tai bendrovei aktualu dėl tikslesnės apskaitos.
  Šiuo metu į Mažeikius tiesiamo gamtinių dujų dujotiekio perspektyva „Sauridoje“ irgi apsvarstyta.

 2. Emilija parašė:

  Kviečiu aktyvesnius namų gyventojus į bendrą reikalą ,rinkite parašus , rašykite laiškus ir siųskite ponui Rancui į UAB Sauridą .Kai kurie namai jau taip padarė.Kovoti būtinai reikia , o vyresnio amžiaus žmonės iš viso nesupranta ,net ir jaunesni ką reiškia tas „abonentas“ir kodėl jis toks brangus.Dabar jis įvardintas mandriau ,bet reiškia tą patį . Gyventojai ir taip skolose. Žmogui su mažom pajamom „košmaras“.
  Monopolininkų norai jau pernoko žmonių galimybes.Nereikia laukti pagalbos iš savivaldybės ten taip pat negeresni ,sotus alkano nesupranta .Atmerkime vieną kartą plačiai akis ,atsibuskime ,neleiskime ,kad mus žemintu.Gobšumui jau ribų nebėra ,šitie jau serga ,jau dabar yra pripažinta nauja šio amžiaus liga ir net labai rimta labai sunkiai pagydoma , „priklausomybė turtui ir pinigams.“Dėl viriklių neskubėkim , mūsų daugiau, tik vienybėje.

 3. Ne kostas parašė:

  Kostas rancui turbut bute kiaules augina,tai jam ir pasmirdusi dujine tinka,juk jovalo reikia daug isvirti.

 4. irena parašė:

  Zmones, kalbekimes su kaimynais, perduokime vieni kitiems, kad moketi tik sena abonentini,6 litus. Kuo daugiau taip padarysime, tuo musu balsa labiau isgirs! O permokejus tikrai mes tu pinigeliu nebeatgausime!

 5. Kostas parašė:

  Parašyk koks tavo indukcinės viryklės modelis

 6. Kostas parašė:

  Parašyk kokia yra tavo indukcinės viryklės modelis

 7. Vavan parašė:

  vansi laikas atsijungt nuo ranco..

 8. Visiems ale Kostas parašė:

  Nepūskite arabų. Mano indukcinės viryklės maksimali galia 2000W. Yra net 10 virimo režimų. Tad beveik niekas nenaudoju tų 2kW. Tad jokio projekto, jokio derinimo su Lesto man nereikia. Standartinis buto galingumas 3kW. Tad užteks, Rancai, skleisti savo nesąmones. Greičiau atjunginėk savo dujas prašymus parašiusiems žmonėms!

 9. besidomintis parašė:

  Kažkam labai skaudu,kad mažėja kenksmingų dujų vartotojų skaičius,matyt buvo auksinis bizniukas.

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Trijų asmenų šeimai , kuri dažniau maistą ruošia namuose ,nėra pigesnio varianto , kaip maisto gamybai naudoti dujas , net ir Sauridos . Indukcinės viryklės yra ekonomiškesnės jei jas lyginti su elektrinėmis , bet ne su dujinėmis . Jei jau norite naudoti elektrines arba indukcines virykles (standartines 4 kaitviečių )be projekto , tai žinokite galite būti nubausti , jei viršysite jums suteiktą elektros galią . Pirma paskaičiuokite ir tik paskui veikite

 11. Jurgita to Kostas parašė:

  Kodėl jūs taip jaudinatės dėl elektros galingumo? :) Jūsų pareiga tėra atjungti dujų tiekimą. O jau elektros tinklai kaip nors susitvarkys. :) Tad nebepūskite arabų žmonėms į akis. Elektros ir dūujų tiekimas priklauso skirtingiems tiekėjams, tad nekišk savo nosies kur nereikia. Ir beje jokių projektų ir jokių galingumų derinti nereikia. Čia tavo fantazijos vaisius. Projekto reikia tik jei nori gauti elektros energiją mažesnėmis kainomis, kai naudoji elektros viryklę. Todėl nepūs visiems miglos.

 12. pensioner parašė:

  Daugiabučių gyventojai daugiausia pesininkai,bedarbiai,kiti mažus atlyginimus gaunantys vargšai.Laiko maisto gamybai turime pakankamai.Nemeluokite ir neapgaudinėkite žmonių,indukcinės viryklės greitai atiduoda šilumq ir yra ekonomiškos ir saugios.Pardavėjas,rašes komentarą ,yra teisus.Nepasiduokite ranco komentarams.

 13. to pardavejui parašė:

  Naudodamas mažo galingumo prietaisus maisto gamybai , prarandi daug laiko .Manau , kad laikas svarbesnis nei pinigai.

 14. to kosto antrininkui Kostas parašė:

  Seniai atsijungiau, gal kas ir yra pasikeitę , bet tik į blogąją pusę .Jei nurodytumėt , kaip dabar reikia prisijungti elektrinę viryklę, padėtumėte asmenims , kurie nori tai padaryti .
  Aš dujas atsijungiau dar prieš dujų tinklo privatizavimą. Atsijungiau todėl , kad sužinojau , kas nori juos įsigyti , bet įsigijo dujų tiekimo tinklus kitas asmuo , ne ką geresnis už kitą pirkėją.Skirtumas gal tik toks , kad ko gero , jo teikamų paslaugų yra lengviau atsisakyti , nei jei juos būtų įsigyjęs kitas pirkėjas .

 15. kazimieras parašė:

  Sveiki noriu pasidalinti informacija bendravau su Sauridos avarines meistru Vaclovu paaiskejo .kad dalis miesto dujotekio tinklu priklauso savivaldybei , tai reiskia kad kaskas kaskam moka o tas kaskas ir tyli .Yra ir kita dujas tiekianti ymone tai kodel savivaldybe jai neisnuomoja ar dar kitaip nesuteikia teises priziuret ir eksplotuot to gabalo dujotekio tinklu

 16. lapausis parašė:

  Kiek teko girdeti ir po 2 savaiciu laukimo niekas neleis atsijunkt dujas nebent teismo keliu ir yra svarstoma galimybe apmokestint dujas tekancias butuose vamzdynu tai yra tranzitu nors ir abonentas neturi duju tai taip kad mokesim net jei ir duju neturim nes Sauridos ponas visagalis

 17. Pardavėjui parašė:

  Ačiū pardavėjui. Manau, taip ir padarysiu. Juk turime elektrines orkaites, mikrobanges, dar nedidelė elektrinė kokia turistinė viryklė ir viskas OK.

 18. PARDAVĖJAS parašė:

  Sutartį nutraukti, parašius pareiškimą,dujininkai privalo 10 dienų laikotarpyje paslaugos neapmokestinant.Daugiabučių gyventojai gali nusipirkti elektros šiuolaikiškų nedidelio galingumo,tinklo neapkraunančių ekonomiškų prietaisų.Tai liečia ypač tuos,kurie rečiau ir mažais kiekiais gamina valgį.Tik reikia pasikonsultuoti su pardavėju-konsultantu.Komentatorius,,kostas,,paskelbė nesąmones,jis provokatorius.

 19. Kits parašė:

  Klaipedoje pastovioji duju kainos dalis tik 1,97 Lt., o Mazeikiuose – beveik 20 Lt. Kazkoks absurdas..

 20. Nenoriu dujų parašė:

  Gal kas žinote, ar sunku daugiabutyje atsijungti dujas.Vieną kubą sunaudoju per 3-4 mėnesius. Absurdas kiekvieną mėn mokėti tik ne 20 litų.

 21. Kosto antrininkas parašė:

  Kostas,parašęs komentarą yra pats Rancas.Begasdindamas savo abonentus padarė tris klaidas gudraudamas ir apgaudinėdamas vargšus mažeikiečius.

 22. Ispanijoj parašė:

  minimumas apie 800 euru. uz 100 euru–paltukas, suknute, pietus sociausi kinietiskam restorane, aisku, su desertu . ka lituvoj uz 100 litu?—is Norfos su apytusciu maiseliu–neuzteks produktu geriems pietums is 3-u patiekalu.Cia taip pat baisi krize, bet kazkodel maistas perpus pigesnis nei Lietuvoj., netgi benzinas ir dyzelis pigesnis nei Lietuvoj—–lietuvius norima badu ismarinti, ar , zeminant zmogiska oruma sprausti i kampa—baisu.

 23. ar ne taip? parašė:

  Valstybėj bus ,,bardakas“ tol, kol mes nenusimesime – baimę, nuolankumą, vergų statusą. Ar ne mes patys smerkiame tuos, kurie ieško tiesos, kurie išdrįsta paviešinti tai, kas labai nepatinka valdininkams? Mes bijome prarasti darbą, kad ir už minimumą, tad ir taikstomės su savivale, ,,nemokamomis atostogomis savo valia“ ir kitokiais nepalankiais darbuotojui sprendimais ………..juk patogūs tokie darbuotojai -,,marionetės“, Kas krauna turtus verslininkams, tokiems, kaip p.Rancas ir į jį panašiems …., kurie tyčiojasi iš žmonių. Ar ne gėda, jums, jaunam verslininkui, numesti savo nesugebėjimą plėtoti verslą, keliant abonentinį mokestį, nejaugi norite, kad dar labiau vargtų jaunos šeimos su vaikais, pensininkai ir toks drįsote kelti savo kandidatūrą į savivaldos rinkimus? Deja, sukrauti turtai, aplaistyti žmonių ašaromis, gali vieną dieną gražiai išgaruoti į dausas. nes tik tas laimingas, kuris gyvena pagal 10 Dievo įsakymų.

 24. Vardas (privalomas) parašė:

  Anglijoj dirbu gaunu minimuma 800 svaru.. LIetuvoj 800 LT.. iseikime i parduotuve anglijoje su 100 svaru, nusiperku batus striuke, kelnes, dar kojines iseis ir chikeenas :D o lietuvoj nei striuke neiseina uz 100 lt…

 25. Vardas (privalomas) parašė:

  nesuprantu realiai kas cia per valstybe, kiek gali sikti mums visi ant galvu..VISKA BRANGINA, ABSOLIUCIAI VISKA..ne vienoj valstybej tokio bordako nera, negana to kad turi skaiciuoti kiekviena centa, kad mokescius susimoketi, o jei uzdirbi minimuma, kas lieka kitoms islaidoms, mes juk zmones gyvenimas trumpas, norime pagyventi o NE TIK EGZISTUOTI … kokios maisto kainos, apie rubus visai patyleti, jei i rankas gaunu kad ir 800 litu niekas neiseina doro, o vaikisku rubeliu kainos brangesnes nei suaugusiujiu, kodel turim pirkti skurlinese nunesiotus skudurus, is kitu valstybiu, ar mes ne pilnaverciai zmones….

 26. Vardas (privalomas) parašė:

  eisim streikuot..

 27. taip parašė:

  aš pritariu „netylim“ reikia rašyti rimtą peticiją rimtesnei valdžiai.Šie dujų ir dar šilumos brangintojai turi būti sutramdyti.Kiek galima iš žmonių plėšikauti,negi žmogus kruvinai uždirbės savo mažą atlyginimą privalo atiduoti visokiems privalomiems mokesčiams,negi žmogui jau gyventi,egzistuoti nebegali…na ką gi…jei jau taip,tuomet gal sustatykit visus prie sienos ir iššaudykit,gal palengvės,o gal dar blogiau bus,gal tuomet nebebūs jau ką besmaugti…

 28. netylim parašė:

  Gal kas su geresne iškalba sudarytu PETICIJA prieš šita plėšykavima? Gal aukštesni rangai gali ką nors padaryti, jei mūsų savivaldybe nemoka.

 29. Rimai parašė:

  Ne , b…. ,už savo pinigus Jurkus trasą tiesia ir į šilumos kainą patirtų išlaidų neprideda?

 30. Rima parašė:

  Dujininkai neturi jokios sarmatos. Koks čia ubagų verslas, kai reikia apiplėšinėti vargšus žmones…, tiesiog pasibjaurėtina. Mūsų kaimynė pensininkė jau taip vos galą su galu suduria. Dabar ir šiltos arbatėlės išgerti nebegalės. Gėdos turėkit reikalaudami išmaldos. Pirmiausia viską sutvarkykit, jei manot, kad reikia, tada bandykit prašyti. Šilumininkai gal sugalvos kloti naują trasą irgi prašys prisidėti??….. Į ką tai panašu, su žmonėmis elgiamasi kaip su vergais!!!

 31. siaip parašė:

  Cia visi ereliai, vienas laukia kol kas parasus rinks, kitas kol savivaldybe kazka padarys, bet patys ar sugebat subines pakelt, jog kazkas pasikeistu? Ranco vietoje, buciau padares 35 Lt mokesti ir ka jus i tai ? Ogi nieko… Su tuom visus ir sveikinam.

 32. Kostas parašė:

  Norint prisijungti elektros viryklę reikės nueinti i elektros tinklus, gauti sąlygas elektros galingumui pasididinti, paskui nueiti į butų ūkį, ten gauti sutikimą, pasidaryti projektą .Samdai firma, kuri pakeičia pagal naująjį projektą saugiklius bute, kurie susije su tavo elktros linija, padaro matavimus, tada matavimus ir projektą pristai elektros tinklams, su kuriais sudarai naują sutartį, pasirenki tarifinį apmokėjimą (naktinį ar dieninį, nors gali ir prie to kuri dabar esi pasirinkęs). Elektos tinklai pakeicia elektros. skaitliuką. Kiek dabar šitas bėgimas nuo Sauridos kainuoja nežinau .Išsamesnę informaciją galima sužinoti elektros tinkluose.
  Kai kuriems asmenims neapsimoka nei dujų balioną prisijungti , nei elektrinę viryklę prisijungti .Kol kas pigiausiai yra naudotis Sauridos paslaugomis , bet ne visiems .Pirma paskaičiuokite ar tikrai kiti būdai jums bus pigesni.

 33. kostui parašė:

  pas toki as ateisiu be leidimo duju baliono,su balonu kepk lauke ar soduose ,tik ne daugiabutyje asile tu ,visokie bomzai prisipirks balonu ,kas tada bus

 34. kostui parašė:

  kaži kaip Sauridos atstovai pateks į butus pas gyventojus-kokiu pagrindu? Parašau prašymą, kad dujas atjungtų ir viso gero. Niekur naparašyta, kad turiu naudotis dujine virykle, taip kad pirma reikia pateikt įrodymus, kad pas mane bute dujų balionas :), patekt į butą, surašyt, kad padarytas pažeidimas. Taip, kad …

 35. JO parašė:

  Vaikštau po parduotuves – ieškau e l e k t r i nė s viryklės

 36. Gintas parašė:

  Nesuprantamas dalykas kodel gyventojai turi remti privatu versla mes juk ne Sauridos akcininkai , tad investicijoms pinigu kurios veliau jam pades sutaupyti ir gauti didesni pelna , tegu ieskosi pats bankose o ne musu kisenese. Mums vartotojamams koks skirtumas kas tieks dujas nesugebes Saurida bus kiti kurie perpirks jo zlugusi versla, jeigu aisku jis del to zlugs.

 37. Kostui parašė:

  Dekui uz info,bet yra ir elektriniu virykliu,kam bute tas balionas.

 38. JO parašė:

  reikia priešintis plėšikui, kuris dienos vidury sumanė plėšikauti. Tegu varo į banką arba atjungsim tas dujas, yra juk elektrinių viryklių arba dujų balioną galima nusipirkti – tikrai nepasiduosim plėšikui

 39. Kostas parašė:

  LIETUVOS RESPUBLIKOS ENERGETIKOS MINISTRO
  į s a k y m a s
  DĖL DUJŲ SISTEMŲ PASTATUOSE ĮRENGIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
  2012 m. sausio 2 d. Nr. 1-2
  Vilnius
  239. Dujų balionų įrenginiai turi būti įrengiami (montuojami) pastatuose arba prie pastato sienų lauke. Montuojant dujų balionų įrenginius pastate, jie turi būti tose pačiose patalpose, kur sumontuoti prie jų pajungti dujiniai prietaisai. Gyvenamosios paskirties daugiabučių ir visuomeninės paskirties pastatų (Taisyklių 1 priedo 14 punktas), kuriuose įrengiami dujų balionų įrenginiai, aukštingumas gali būti iki 2 aukštų imtinai. Gyvenamosios paskirties ir visuomeninės paskirties pastatų patalpose įrengiamą dujų balionų įrenginį gali sudaryti ne didesnės kaip 50 l talpos vienas balionas arba ne didesnės kaip 30 l talpos du balionai.

 40. Vardas (privalomas) parašė:

  Užvakar parašiau prašymą atjungti Ranco dujas. Nemokėsiu plėšikams nei lito daugiau. Tikiuosi per savaitę atjungs. Siūlau ir kitiems taip pasielgti. Per metus vien iš abonentinio mokesčio nusipirksite 3 balionus po 50L dujų. Pačios dujos jums kaip ir nieko nekainuoja. O balionus galima pirkti ne tik iš Sauridos. Yra bent 4 firmos…

 41. kazin parašė:

  Kodel nei vienas juristas nepakomentuoja,kaip zmonem protingiau pasielgus,kad nebut apiplestiem.Juk jus taip pat nevisi nuosavuose namuose gyvenate.Patarkit ka nors.

 42. as parašė:

  Manau,kad laikas sukilti visiems…As jau senai galvoju nutraukti siutarti su jais ir naudotis elektrine virykle, o gal net duju baliona pasistatyt…is kur tada jie ta abonenta paimtu.Matot kas darosi, o jei butumem ji isrinke, tada ka jis butu isdarinejes…

 43. trrr parašė:

  jei as nesumokesiu tai negaus iplauku,jei negaus iplauku ,neatsiskaitys su tiekejais ir bankais ,neatsiskaitys su bankais bus sakenai.

 44. gyventojai parašė:

  sauridos ponai nebezino patys ka bedaryti. tai ir savivaldybe niekas pries SAURIDA . netikime , kad ji neuzkirs kelio monopolininkams. tamsta matomai esate is tos pacios SAURIDOS PONU , kad rasote , tokias nesamones. 18 lt mums yra pinigai. zinome kiek kainuoja tuscias ir kiek kainuoja pripildytas duju ir kiek men. galima naudotis. savo komentaru, prasome, nemulkyti zmoniu, kurie ir taip yra pasipiktine

 45. rosi parašė:

  Gal zmones turi uzsiimti Sauridai lapdara? Uzdes mokesti neaisku kokiam laikui ir krausis milijonus,pagal abonentu skaiciu paskaiciavus,taip iseina.Tai gal dujas atpigins gyventojam, kad is ju ima pinigus renovacijai,nemanau.Lai ima paskola ir renovuoja,jo problemos,zmones dujas taippat neveltui gauna.

 46. Algis parašė:

  Kažkokia nesveika „varymo“ ant „Sauridos“ kampanija. Verslas nėra labdara.

 47. Nieks nepasikeis parašė:

  Niekas nepasikeis, neteisinu Ranco, bet, ne savivaldybės klerkų jėgoms jį suvaldyti, jei jis nepažeidžia įstatymų. Kaip sakoma, leidžiama viskas, kas neuždrausta. Ir dar – verkiate dėl 18 litų, tai pasidomėkit, kiek kainuoja tuščias dujų balionas, kiek kainuoja jo pripildymas, užnešimas į kokį 5-7 aukštą. Mokate už patogumą. Juk sniego nusikasti daugiabučio kieme nesugebate…

 48. hm parašė:

  Na juk galima ir tik vasara susimoketi ,kam dabar moketi ,nes ir taip sildymas daug kainuoja.Oiki vasaros gal issispres tos problemos.

 49. vija parašė:

  Savivaldybe, prašom panaikinti leidimą. Mes gyventojai nusipirksim po dujų balioną ir pažiūrėsim ką Rancas darys tada?

 50. kylam parašė:

  kas, kur ir kada renkat parasus pries aferizma, oi sueitu zmones.

 51. Vardas (privalomas) parašė:

  Indukcine vyrikle – taupo elektra. vanduo uz verda puodee taip pat greit kaip elektriniam virduliuke, kai nuimi puodanebekaitina.. nusipirkom, nesigailim, elektros sanaudos sumaejo

 52. TAI jo parašė:

  kai is kitur pirkom mociutej 8 menesiams duju uzteko, o is sauridos 3 menesiams nors gyvena viena ir gaminasi visad vienodai

 53. Algis parašė:

  Jei valdzioje atsirastu zmogus kuris sustabdys plesikavima, uzsides dideli pliusa pries paprastus zmones. Atimkit licenzija, pabusim ant elektriniu virykliu.

 54. is mazeikiu parašė:

  Visu pirma „Sauridos“ dujos yr ne kokybiškos, nes yra ne kaitrios ir sudeginama daugiau kubu negu su geromis. Ekspermentas jau pasitvirtino senai su balionais iš Sauridos. Balionas dega trumpiau negu iš kitur pirktas. Nuvažiuokite į kolonele Saridos ir prisilkite duju į automobili, iš krat mašinos traukimas sumažėja ir nuvažiuojama mažiau km. Senai peržegnojau šita šaraškino kontora. Rancas didindamas abonentini mokesti bando „Saurida“ gelbėti nuo bankroto. Tegul mažiau išlaidauja ir pakas pinigu rekontrukcijai.

 55. Jonas parašė:

  Atimti Sauridai licenzija ir baigtas kriukis.Pakentėsime ir be tų Ranco dujų.Tam yra elektrinės plytelės,turistinės plytelės ir pan.Reikia laužyti ragus tokiems“verslininkams“,kol nesubujojo.Savivaldybės administracija turi ir gali pagal teisės aktus priūrėti Sauridos veiklą.
  Atėmus licenziją Sauridai,naujas dujų tiekėjas atsirastų greitai.

 56. Vardas (privalomas) parašė:

  KAžin, ar kas pasikeis. Prieš pusantrų metų, kai RAncas pakėlė pačių dujų kainą, savivaldybės klerkai žadėjo „apraminti išaugusį neišrinkto į tarybą kandidato apetitą“, bet nieko nepešė.

 57. mazeikiete parašė:

  Na jeigu sitam ponuliui uzdes “apynasri“ musu valdzia del tokiu apiplesinejimu vidury baltos dienos, tai reikia pasidziaugt jog visgi nevisai beviltiska musu isrinktoji valdzia.

 58. ... parašė:

  tai jei nori renovuoti savo versla, tai prasom is savo lesu, kodel namus renovuojasi patys zmones, o pvz nesumoka valstybe…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto