Dujų vartotojai ir tiekėjas vėl susitiko teisme

Taškas ginče dar nepadėtas, vartotojų byla bus tęsiama kitą mėnesį. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono apylinkės teisme trečiadienį jau kelintą kartą nagrinėta dujų vartotojų byla prieš suskystintųjų naftos dujų tiekėją „Saurida“.

Taškas ginče dar nepadėtas, procesas bus tęsiamas kitą mėnesį.


Siekia ir neturtinės žalos

„Santarvė“ primena, kad teismas nagrinėja 26 mažeikiškių ieškinį dėl sutarčių su „Saurida“ nutraukimo bei dujų tiekimo sąlygų patvirtinimo. Be to, dujų vartotojai siekia susigrąžinti „per klaidą“ sumokėtą abonentinį mokestį bei prisiteisti neturtinę žalą. 
Dujų vartotojai prašo priteisti neturtinės žalos ir baudos „Sauridai“ po 18 litų ir 15 centų už kiekvieną uždelstą atsijungti darbo dieną (tokio dydžio yra abonentinis mokestis – B. R.) – kas kai kuriems vartotojams per metus sudarytų po šešis tūkstančius litų.
„Žmonės iki šiol niekam neskolingi, neturėję teisminių ginčių, turi tampytis po teismus, patirdami moralinę žalą, patyčias iš dujų tiekėjo. Jam reikia suvaldymo – baudos ar sankcijos forma“, – reikalavimus grindė dujų vartotojams atstovaujanti teisininkė Lina Rimkienė.
Dujų vartotojai nusiteikę ryžtingai – jeigu nepasiseks Lietuvoje, ginsis Strasbūro teisme.


Vartotojams – palankesnis dokumentas

Nuo lapkričio pirmos dienos įsigaliojo naujas energetikos ministro patvirtintas centralizuotai tiekiamų suskystintųjų naftos dujų pirkimo-pardavimo sutarčių sąlygų aprašas. Jame įtvirtinti sutarčių nutraukimo atvejai. Vienas iš jų, kad buitinis vartotojas turi teisę nutraukti sutartį vienašališkai ir neatlygintinai Civilinio kodekso nustatytomis sąlygomis, apie tai prieš 10 dienų raštu pranešęs dujų pardavėjui. 
Taip pat nustatyta pareiga dujų pardavėjui ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo dujų pirkimo-pardavimo sutarties nutraukimo dienos atjungti buitinio vartotojo dujų sistemą nuo dujų pardavėjui priklausančios centralizuotos dujų tiekimo sistemos.


Kreipėsi su prašymu į „Sauridą“

L. Rimkienė „Santarvę“ informavo, kad dar 31 dujų vartotojas, negalintis nutraukti sutarčių su „Saurida“, ketino kreiptis į teismą, jau buvo formuojamas ieškinys. Tačiau buvo nutarta sulaukti naujo suskystintųjų naftos dujų  pirkimo-pardavimo sutarčių aprašo. 
Pirmadienį vartotojai registruotu laišku kreipėsi į įmonę, prašydami, kaip reikalauja naujasis aprašas, per penkias darbo dienas atjungti centralizuotą dujų tiekimą.
„Kaip numato teisės aktai, atsakymo lauksime trisdešimt dienų. Jeigu prašymas nebus patenkintas, teks kreiptis į teismą“, – teigė L. Rimkienė.
Teisininkė prognozavo dujų vartotojams nepalankų sprendimą. Jos žiniomis, viena vartotoja, norėjusi atsijungti nuo centralizuotos dujų tiekimo sistemos, sulaukė reikalavimo dujų vamzdį išsikelti į laiptinę ir jos prašymas nebuvo patenkintas.

10 Atsakymų į “Dujų vartotojai ir tiekėjas vėl susitiko teisme”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Kiek gali tęstis teismų procesai,žmonės pasipiktinę,kiek gali savivaliauti Rancas,kiek dar mes girdėsim Sauridos darbuotojų paaiškinimus,kad Rancas neleidžia atjungti dujas,kiek dar bus pažeidinėjami įstatymai?

 2. ba parašė:

  Kodel Saurida netikrina butuose duju nutekejimo?Anksciau duju ukio darbuotojai eidavo ir eidavo tikrinti.O tai jie neatsako uz sauguma?Tik galvoja,kaip i kisene is biedno zmogelio istraukt.Tikri parazitai(atsiprasau kulturingu zmoniu)

 3. siaip to sazine ir kitam parašė:

  Jo jo, ne taip seniai turbut pas jus ant sienu kabejo sifelitikai leninai ir isigimeliai stalinai ir tik puf valdziai pasikeitus ant sienu pakibo „dievai“. Taigi anie tamstu dievai taip pat buvo. Cia kaip pagal metu laikus, viena dieva nukabini, kita pakabini. Nors kita vertus koks skirtumas, gi leninas zydelis buvo, tas daba kur ant sienu kabo jezus (sutrumpintai joske) irgi zydelis…

 4. Jei taip pažiūrėti parašė:

  „Saurida“ tiekia dujas, bet vamzdis yra ner jos. Ar jos reikalas yra atjungt dujas? Ji gali teikti tokią paslaugą (tarkim), bet nenori. Ar nepakaktų, jei „Saurida“ neatjungia dujų, kitos licencijuotos (kad namo nesusproigdinti) įmonės paprašyti, kad atjungtų dujas ir dujų atjungimo atliktų darbų kopiją nusiųsti „Sauridai“ ir pareikšti, kad „otvolities“, o jei ir toliau siunčia sąskaitas, paduoti į teismą dėl terorizavimo?

 5. parašė:

  noriu paklausti kodėl prieš metus rancas neprašė iškelti vamzdio,o atsijungusių yra labai daug,ir sumokėjo už atjungimą po 60 lt.

 6. buves vartotojas parašė:

  kuom laiko tos sauridos vadovas duju vartotijus-‘albinosais’,marionetem,avinais uzguitais?labai atsiprasau,bet…truksta zodziu.

 7. Kostas parašė:

  Strasburo teismas -opiumas liaudžiai

 8. :/ parašė:

  butu idomu, jei kreiptusi i Strasburo teisma. Tiksliau, idomus siuo atveju pats kreipimosi pagrindas. Zinoma, dar reikia irodyti, kad skundas susijes su viesosios valdzios veikla.
  Nesakau, kad Rancas su savo dujom neperlenke lazdos, bet grasinimas Strasburais atrodo ne kaip.

 9. apie tikejimus i visagalius ir poziuri i gyvenima parašė:

  pas kaikuriuos zmones ikonos ant sienu ,rupintojeliai,o pas ‘ ta ‘ pacioj garbingiausioj vietoi matyt doleris iremintas :D

 10. sazine parašė:

  Ar turi sazine tas duju kontoros veikejas? AR NEBIJO JIS DIEVO?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto