Dujų vartotojai „Sauridai“ mokės mažiau

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija suskystintųjų naftos dujų kainas patvirtino pirmą kartą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija patvirtino centralizuotai tiekiamų suskystintųjų naftos dujų kainas. Mažeikiškiams dujų vartotojams ši paslauga pigs beveik per pusę.


Pigs ir dujos, ir abonentinis mokestis

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija informavo apie nuo gruodžio antros dienos įsigaliojančias suskystintųjų naftos dujų kainas. „Sauridai“ dujų vartotojai už kubą (be pridėtinės vertės mokesčio)  mokės 5,78 lito, o už pastoviąją kainos dalį (vadinamąjį abonentinį mokestį) – 10,74 lito per mėnesį.   
Tai gera žinia mažeikiškiams. Nes iki šiol tebeverda aistros dėl nuo pernai gruodžio beveik trigubai pabrangusio abonentinio mokesčio.
Šiuo metu pastovioji kainos dalis siekia net 18,15 lito, o dujų kubo kaina 10,65 lito.  Nuo gruodžio, pavyzdžiui, sunaudojantys tik kubą dujų iš viso mokės 16,52 lito – mažiau negu šiuo metu yra abonentinis mokestis.


Patvirtino vienašališkai

Pagal Energetikos įstatymą, valstybės reguliuojamos kainos turi būti viešai skelbiamos ne vėliau kaip prieš mėnesį iki jų taikymo pradžios. Todėl centralizuotai suskystintąsias naftos dujas tiekiančios bendrovės – be „Sauridos“, AB „Suskystintos dujos“, UAB „Varėnos dujos“, UAB „Druskininkų dujos“ ir UAB „Literma“ – komisijai turėjo pateikti kainų projektus ir jų pagrindimą. 
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija informavo, kad tai padarė tik „Druskininkų dujos“, todėl likusioms bendrovėms paslaugų kainos buvo nustatytos vienašališkai.


Galios vienerius metus 

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija suskystintųjų naftos dujų kainas patvirtino pirmą kartą. Iki šiol ji reguliavo tik gamtinių dujų kainas. 
Šiuo metu vartotojai už centralizuotai tiekiamas naftos dujas atsiskaito pagal įmonių nustatytus įkainius, nuo 2013 m. gruodžio 2 d. galios komisijos patvirtintos kainos.
Komisijos patvirtintos centralizuotai tiekiamų suskystintųjų naftos dujų kainos galioja 1 metus.


Išjudino mažeikiškiai 

Energetikos įstatymo pakeitimai, įtvirtinantys centralizuotai tiekiamų suskystintųjų naftos dujų kainų reguliavimą, įsigaliojo nuo liepos pirmos dienos. 
Prie tokių permainų prisidėjo ir mažeikiškiai dujų vartotojai, skundais dėl trigubai padidėjusio abonentinio mokesčio apipylę įvairias institucijas.
Mažeikiškiai kreipėsi ir į jų rinktus Seimo narius Kęstutį Bartkevičių bei Audronę Pitrėnienę. Jie  drauge su Remigijumi Žemaitaičiu įregistravo įstatymo pataisas, kurios leistų keisti tokių dujų kainodarą. Seimas joms pritarė.

21 Atsakymas į "Dujų vartotojai „Sauridai“ mokės mažiau"

 1. Vidas parašė:

  Butinai.Nes ju naglumui nera ribu

 2. Be moralės parašė:

  Kiek reikia būti amoraliam, kad lobti vargšų sąskaita. Daugiabučiuose gyvena labai daug vargingų žmonių, todėl šis „abonentinis“ mokestis dar patuštino jų pinigines.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  O kas grazins permoketus pinigus? Vadinasi susikrove is gyventoju izda ir tyla? Taip neturetu buti?! Norim savu pinigu!!!

 4. Jolanta parašė:

  Metus – nuo gruodžio iki gruodžio – Sauridos vadas gyveno iš neteisėtai pasididintų kainų. Vidutiniškai 10 Lt nuo žmogaus, 120 lt kas mėnesį, padauginam iš abonentų skaičiaus…Gal paprašyt kad grąžintų?

 5. ramunas parašė:

  Noriu padėkoti Kęstutčiui Bartkevičiui, Audronei Pitrėnienei bei Remigijui Žemaitaičiui už gerus padarytus darbus.AČIŪ

 6. srancui parašė:

  Labai dziugu. nemokesiu specialiai uz tuos kelis menesius paskui sumazinta kaina bus ,bent jau tiek srancui atsidekosiu.

 7. sigis parašė:

  blin nieko netvako uz musu pinigus, nesirupina vaiku ir musu saugumu, juk kas po zeme tai ten viskas sutrunije. Laiko klausimas kada bus nelaime.

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Skaitiklių galiojimo laikas-15 metų.Mažeikiuose visi skaitikliai sumontuoti priš 18-22 metus.

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  netikiu,kad tokia imone,kaip toji UAB’SAURIDA’ dar ilgai gali issilaikyt.o man tik nuosirdziai gaila tu zmoniu,kurie pasiduoda jos reketuojami.

 10. Inga parašė:

  Gerbiamoji rajono valdžia, ar ne laikas su Saurida jums patiems pradeti labai rimtai bendrauti??? Tais blogais sovietiniais laikais dujų kontoros rengdavo profilaktinius dujų naudotojų patikrinimus, kad išvengtų nutekėjimo, avarijų, dabar Saurida suėmusi į savo rankas visą sovietinį palikimą ir į tai neinvestavusi nieko( beje, o juk viskas sensta, dyla), nei patikrinimų rengia, nei remontuoja veltui. Dujų avarinės iškvietimai kainuoja ir ne pigiai, abonentinius mokesčius nė už ką mokame didžiulius, o daugiabučiuose sprogimai jau prasidėjo. Štai už tuos abonentinius mokesčius ir turėtų nors metuose kartą daryti, patikrinimus, ne tik skaitiklių parodymams nusirašyti, bet ir gedimams pašalinti.

 11. Kits parašė:

  Tvarka bus.

 12. Kas atsakys? parašė:

  Kainą pakėlė iki kosminių aukštumų.Pinigus išvaistė kelionėse po užsienius,dirbančiuosius skriaudė finansiškai,abonentus dusino,kyla klausimas.Kas už viską atsakys?Kažkas turėtu atsakyti į tą rebusą.

 13. JO parašė:

  Kor ding Kuotrina iš saurėds,teik bov mondri,ves komentarus rašė,vės gosdėn senus žmones,kad tei rancov pinigėlius mokietom ir kuo daugiau.Mon atruod,kad puons apserėj pinigas,greita spruogs.Pondeivs irgi vėsku mat,anokė pasakuoj,kad preit nakti mikrajuone spruog saurėds dojos,nukentiej nekaltė žmones

 14. Kada parašė:

  O kada bus pripažintas nusikaltimu abasranco įsakymas neleisti atsijunti nuo tinklų ?

 15. Vardas (privalomas) parašė:

  Bent tokia gera žinia. Greičiausiai ir Ranco žmonos atostogų nuotraukų skaičius per pus sumažės facebooke. Baisu žiūrėt, kaip žmones apiplėšinėja, sąžinės jokios, vien apie save galvoja…

 16. atia parašė:

  Akivaizdu, kad zasrancas neteisėtai buvo pakėlęs kainas. Belieka sulaukti palankaus teismo sprendimo ir pagaliua atsijungti nuo to apsirijelio su viskam.

 17. vija parašė:

  patvirtino vienašališkai…nesugebėjo Rancas net skaičiuočių pateikti…tikriausiai ten skaičiuotės buvo pažiūrėjus į lubas ir pagal tai kiek norima gauti pelno…cha cha cha

 18. irena parašė:

  Tikrai, bent viena geresne zinia. Noreciau pamatyti pono is Sauridos veideli. O dar naujos atsijungimo nuo tu susiktu tinklu taisykles- ir atia, zasrancai. Prisisikai Mazeikiuose tiek, kad ir tavo anukams smirdes…

 19. n.j. parašė:

  Bent viena geresnė žinia

 20. Haha parašė:

  Nu va, biski apramins Ranca.

 21. Valdas parašė:

  Vajezusmarija kiek cia daug reklamu, kad net nespeju vienos atjungti o jau kitai visokiais kvadratais lipa ant ekrano… čia paskutinis kartas kai isijungiu sia … net svetaine nepavadinciau o tiesiog reklamu kratiniu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto