Dujų vartotojai – vis dar aklavietėje

Dujų vartotojai taip ir nesulaukia konkretaus atsakymo ar mokėti padidėjusį abonentinį mokestį. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Savivaldybės tarybos opozicijos prispirtas Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius pažadėjo per žiniasklaidą dujų vartotojams pateikti atsakymus į visus jiems rūpimus klausimus. Tačiau be nuveiktų darbų aprašymo, dvelkiančio pasigyrimu, atsakymų nė su žiburiu nerastum.
Opozicija apgailestauja, kad valdantieji bijo ar nenori prisiimti atsakomybės dėl kilusios sumaišties ir dujų vartotojus paliko likimo valiai.


Klausimai – be konkrečių atsakymų

„Sauridai“ praėjusiais metais nuo gruodžio mėnesio trigubai pabranginus dujų abonentinį mokestį, nepatenkinti gyventojai atsidūrė savotiškoje aklavietėje. Kaip dujų vartotojams elgtis dėl vienašališkų ir absurdiškų dujų tiekėjo veiksmų, kurie pažeidžia mūsų teises? Mokėti ar nemokėti abonentinį mokestį? Kas gali mus išvaduoti iš „Sauridos“ žabangų?  Tokie klausimai pasipylė į redakciją, Savivaldybę. 
Dar daugiau žmonės sutriko, susipažinę su Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atsakymu dėl „Sauridos“ vienašališko sutarties pakeitimo ir abonentinio mokesčio padidinimo vartotojams. Nemažai sutarties punktų ši tarnyba pripažino nesąžiningais vartotojų atžvilgiu.
Tačiau ir po to niekas nepasikeitė. Atvirkščiai – „Saurida“ norintiems atsisakyti jos paslaugos parengė tokias atsijungimo sąlygas, kurias įgyvendinti – beveik neįmanoma. Pavyzdžiui, reikalaujama dujų tiekimo vamzdžius iš buto iškelti į laiptinę.
Gyventojai, bandydami gauti atsakymus Savivaldybėje, pasijusdavo lyg labirinte. Savivaldybės tinklalapyje į tą patį klausimą galima rasti skirtingus arba tik teisininkams suprantamus atsakymus.

Pagaliau parengtas oficialus Savivaldybės administracijos atsakymas dujų vartotojams. Ar mažeikiškiai galės juo pasinaudoti ir pagaliau nusiraminti, „Santarvė“ aiškinasi ketvirtadienio numeryje. 

15 Atsakymų į “Dujų vartotojai – vis dar aklavietėje”

 1. HIHI parašė:

  na va kaip mes rupinames …..svarbu musu pasturgaliai padeti patogiai……

 2. kostas parašė:

  na o as manau kad pono adm. direktoriaus veikla savo poste jau issiseme , politikams ,bei tarybai laikas pagalvoti pakeitimus administracijoje.

 3. to as parašė:

  apie nemalonumus dėl to, kad neturi licencijos, aprašyta laikraštiniame variante:)

 4. Dujinis parašė:

  Keistai atrodo savivaldybės pozicija-leidimai neišduoti,verslininkas savivaliauja,atsakymo aiškaus gyventojams nėra,teisėsauga tyli,kažkas neišku su povandeninėm srovėm.Kas čia turėtu rimtai spręsti,ar ilgai tęsis tokia betvarkė ir plėšikavimas?

 5. AS parašė:

  As parasiau ponui direktoriui paklausima.Gavau atsakyma kad jis sauridai nera isdaves leidimo prekybai dujomis is rezervuaru,todel skundu administracijos direktorius nenagrineja. Iseina kad saurida prekiauja nelegaliai,juk kiekvienai veiklai reikalinga licenzija.Labai idomu ka ponas direktorius viesai paaiskins.

 6. manau parašė:

  20lt už val nėra mažai šiais laikais.

 7. patikslinimas parašė:

  tik keli Tarybos nariai ima atlygį, ten už valandą apie dvidešimt litų tėra. Na kai kurie dar gauna už koncprekes, nėra didelės sumos, ir ima tik nedaugelis;)

 8. patikslinkite>to helis 2013-04-24 19:55 parašė:

  Tai norite pasakyti ,kad sie pilieciai opozicijos nariai( Tarybos nariai: Paulius Auryla, A. Balčiūnas, Vilhelmas Džiugelis, Sigitas Kaktys, Rimantas Norkus ir Aldona Štilinienė ) be atlyginimo dirba visuomeniniais pagrindais?

 9. Komentatorius parašė:

  Kaip mokėjau taip ir mokėsiu ir galvos neskauda.
  O savivaldybės puslpayje puikiai pailiustruotas susirašinėjimas ir nieko daugiau. Pridėtą gražių žodėlių „nedelsiant“, „ginti“ ir panašiai, nors rašinėjant popierius nieko neginama, tik gaunami atsakymai, kad įstatymas nereguliuoja dujų tiekėjų ir viskas. Daugiau jie nieko ir nepadarys. O tai, kad sutartis pažeidžia CK – nulis reikšmės, nes CK paprasčiausiai nereguliuoja kainų ir nevertina monopolininkų veiksmų kainos atžvilgiu. Tad iš esmės tie pažeidimai kainai įtakos neturi.
  Ilguoju laikotarpiu Saurida susišiko vardą labai ilgam.

 10. OLERIS parašė:

  TEGU SAURIDA nepamirsta kad mano bute vamzdis yra mano nuosavybe ir as leidziu sauridai nauidotis juo taip kad ji man turetu moketi nes pirkdamas buta nusiperku ir vamzdi kuris yra mano bute nes ne saurida ji irenge ir mano reikalas ka su juo daryti

 11. ot valdzia turim parašė:

  Biurokratai. Toki straipsni sukurpe. Tiesiog i istorijos vadovelius deti. Kokia Mazeikiu valdzia besirupinanti visuomene ir tiek daug nuveike jos labui. Pirmiausia duju vamzdzius pardave kazkokiam zasrancui. Paskui leido tiekti dujas miestieciams be jokiu leidimu. Po ta zasrancui nupirkus saukiancius pakele duju kubo kaina. To placiaburniam zasrancui negana buvo. Praejus pusmeciui 300% padidina ir taip jau buvusi nelegalu abonentini mokesti. Ir kas? Ogi nieko. Kazkokie 20-30 pasukaliojo, galbut atsisake monopolininko paslaugu. O tas zasrancas juokiasi is visu atvirai ir sako neaujungsiu. Apsisik is pykcio vis tiek neatjunsiu. Miesto politikierius nupirkau, jie ir toliau pudrins smegenus, o as, zasrancas, ir toliau gausiu milijonus beveik uz nieka. NA, kartas nuo karto numaliavosiu geltonai vamzdigalius prie namu, o uz ta investicija dar 500% padidinsiu abonentini. ZIuriu moka, zmoneliai, po 18 Lt; tai kodel nesumojejums jums ir 50 Lt per menesi. O biurokratai is Laisves gatves vel gales girtis savo nebutais zygdarbiais. Nors seniai gindami viesa interesa, jau butu nacionalizave tuos zasranco vamzdzius ir sustabde licencija, kurios net realiai ir nera.

 12. to helis parašė:

  Kažkoks nusikalbėjimas. Mes, mokesčių mokėtojai išlaikome valdininkus, mūsų pinigėliai plaukia į biudžetą, prie ko visuomenininkų pinigai? Matyt, kad ponas ar ponia nesiorientuoja situacijoje:)

 13. Tadas parašė:

  Jei niekas nieko nenori veikti, tai kokio velnio mes juos rinkom? Ką jie ten veikia, jei vieno akiplėšos negali pastatyti į vietą ir apginti rinkėjų? Kam jie išvis dirba?Kad ne mums, faktas.

 14. jonas parašė:

  Ir vel tas pats- pilstymas is tuscio i kiaura. Jau skaiciau ta ju pagyru straipsni savivaldybes puslapyje. Vaje, vaje, kokie tie musu valdininkai darbstuoliai, tiesiog plusa nuprakaitave musu labui. Tik kazkodel jokios naudos is to sieno ravejimo! KADA BUS KAS NORS KONKRETAUS NUSPRESTA DEL ZASRANCO?!

 15. helis parašė:

  Na vietoi to ,kad kaltinti valdanciuosius neveiklumu,niekas netrukdo opozicijai uz savo lesas pakviesti gerus juristus ir tokiu budu padeti miesto gyventojams,bei pasikelti savo reitingus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto