Duotas startas investicijoms į Mažeikius

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Mažeikiškius pasiekė gera žinia – moderniam medienos bei baldų gamybos klasteriui kurti pasirinktas mūsų rajonas.
Dar daugiau – Lietuvos medienos pramonės įmonių asociacijos „Lietuvos mediena“ direktorius Raimundas Beinortas bei rajono Savivaldybės meras Antanas Tenys pasirašė ketinimų protokolą, atveriantį kelią investicijoms į Mažeikius.

Didžiausias projektas Lietuvoje

Klasteris, į kurį ketina jungtis Lietuvos ir užsienio medienos pramonės įmonės, turėtų sukurti apie 1200 naujų darbo vietų, dar numatoma 600 netiesioginių darbų vietų.
Tarybos posėdyje R. Beinortas, pristatydamas ketinimus, teigė, kad tai būtų didžiausias pastarojo meto investicinis projektas Lietuvoje, kuris siektų apie 250 milijonų eurų.
Planuojama, jog klasteryje veiks medienos plokščių gamybos įmonė, trys baldų gamyklos, kogeneracinė elektrinė, logistikos centras bei klasterio įmones aptarnaujančios paslaugų bendrovės.
R. Beinortas teigė, kad sumanymai Mažeikiuose yra gana dideli. Norima sukurti 60-70 hektarų ploto pramoninį parką su įrengta infrastruktūra. Klasteris turės savo koordinatorių, kuriuo taps Lietuvos medienos pramonės įmonių asociacija „Lietuvos mediena“.
Svečio teigimu, pirmasis žingsnis, nuo kurio turėtų viskas prasidėti, būtų plokštyno statyba, kurio planuojami pajėgumai – apie 450 tūkstančių kvadratinių metrų medžio plokštės drožlių per metus. Baldų gaminių metinės apimtys siektų 6,5 milijono kvadratinių metrų.

Mažeikiuose – geriausios galimybės

„Santarvė“ jau rašė, kad tokias gamyklas savo rajonuose norėtų turėti Akmenė bei Plungė. Ir vis tik investicijoms buvo pasirinkti Mažeikiai.
Asociacijos „Lietuvos mediena“ direktorius R. Beinortas teigė, kad toks sprendimas priimtas dėl to, kad Mažeikiai klasteriui įgyvendinti yra patrauklūs tiek dėl ekonominių, tiek dėl socialinių priežasčių. Buvo įvertinta ir žaliavos tiekimui patogi geografinė padėtis, geležinkelio, elektros ir dujų trasos.
Svečio teigimu, infrastruktūros dalykai labai svarbūs, tačiau ne mažiau svarbūs žmonės, specialistai, kuriuos būtų galima perkvalifikuoti. O toks potencialas Mažeikiuose įžvelgiamas.

Plačiau apie tai skaitykite antradienio laikraštyje.

29 Atsakymai į “Duotas startas investicijoms į Mažeikius”

 1. tam 15.40 parašė:

  Būti optimistu? Lietuvoje, ir dar Mažeikiuose? Negi „Oruvos“ laikų durnaropių poveikis dar nesibaigė? Nupušusiame mieste tokia gamykla? Suprasčiau, kur nors apie Klaipėdą – augantis, perspektyvus miestas. Bet ne Mažeikiai, iš kurių visi tepa slides, kai tik gali, ir teps, net jei ta gamykla bus – nieks nebetiki Mažeikių ateitimi. Viskas, ragas, AtA.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Būkim optimistai,tikėkim,kad atėję verslininkai bus sąžingesni palyginus su dujų pardavėju kuris norėjo išdurinėti savo miesto gyventojus ir toliau taip daro.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  „už 5000 li­tų ga­li dirb­ti ar­ba bep­ro­čiai, ar­ba va­gys“ E.Masiulis Lietuvos liberalų sąjunga.

 4. E.V. parašė:

  Tokios gamyklos jau veikia Šilutės rajone ir Visagine. Kiekvienoje dirba apie 600 žmonių, kurie gamina korpusinius baldus IKEA kompanijai. Aplinkiniuose kaimuose bedarbystės beveik neliko. Tiesa, pradžia buvo labai sunki. Beveik pusė įsidarbinusių paliko darbą po 1-2 mėnesio. Dalis dirbo iki pirmos algos – gavo ir į darbą nebeišėjo, kai po savaitės vėl atėjo, jie jau buvo atleisti. Kiti „nežinojo“ , kad į darbą negalima eiti esant neblaiviam ar neštis ką nors iš darbo. Ten veikia savo katilinė, pirtis, yra valgykla, kurioje kompleksiniai pietūs kainuoja simbolišką kainą. Dirbama nepertraukiamu režimu, pamainomis. Atlyginimo vidurkis – apie 3000 litų. Aukštesnė kvalifikacija – didesnis atlyginimas.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Lauko treniruoklius įrenginėjo pašalpiniai , o pinigus pasiėmė kažkokio UAB savininkas.Gerai , kad nors vienas pašalpinis už tylėjimą buvo įdarbintas kiti pašalpiniai įrenginėje lauko treniruoklius ,net esant gerai progai, nesugebėjo įsidarbinti.

 6. lina parašė:

  Mazeikiu valdzios prasome tik nepraziopsokite,daug bedarbiu tures darbo viretas….

 7. cha! parašė:

  Dažnas pompastinis startas Mažeikiuose „vardan žmonių“ baigiasi arba žopa, arba beveik žopa. Bus kitaip?

 8. 5 parašė:

  Startas duotas, bet ar bus finišas.

 9. bucikui parašė:

  ir tikrai, aplink vien pozityvas-kasmet vis mažėjantys mokesčiai, augantčios prekių ir paslaugų kainos, klestinti ekonomika, besiplečiantis valdininkų skaičius, kurie sukuria labai didelę pridėtinę vertę…

 10. bucikui parašė:

  tai…..kad Mažeikiuose josk rimtesnis objektas be afioros nepasiėjo, tik pasodintų nėra (neūkiškumas, klaidos, blogas organizuotumas ir pan.). Kodėl dabar turėtume manyti, kad bus kitaip? Dėl to mėšlo…. Ką jau darysi, kad Mažeikiai tokie ir kitur nebuvę…:) .

 11. Vardas (privalomas) parašė:

  Geležinkelis , dujos yra ir Akmenėje bei Plungėje , bet pasirinko Mažeikius . Tikriausiai , Mažeikių biudžete yra lėšų ,kurias galima pasisavinti.Kam asfaltuoti pav .kokią Žagarėlės gatvę, jei galima infrastruktūrą prie ir iki verslininkų statomo objekto sutvarkyti už biudžeto pinigus , o Europos sajungos lėšas pasisavinti nurodant , kad už jas buvo sutvarkyta infrastruktūra.

 12. Bucikas parašė:

  Dauguma komentatoriu is debiliskumo ar siaip is durnumo visur mato „afioras“, apgavystes ir kitas blogybes. Kas jus pagimde ir kokioj skylej augot, jog pas tamstas visiskai jokio pozityvo. Suprasciau, pagimdo valkata vaika kokiam tvarte ir vaikas auga tarp kiauliu, savaime suprantama tas vaikas uzauges aplink tik mesla ir tematys, bet didziausias klausimas kur tas paauges parseliu brolis pavoge kompiuteri komentarams rasyt???

 13. >@@@ parašė:

  Geležinkeliai? Taigi kalba ėjo, kad juos reikia kelt lauk iš Mažeikių. Tai dar daugiau traukinių važiuos per Mažeikius?

 14. @@@ parašė:

  Skaitau ir nesuprantu, komentarai baisūs. Vieni zyzia, kad kuriamos darbo vietos, nes jiems jų nereikia, kiti nežino, kad Mažeikų rajone yra ir dujos, ir geležinkeliai…. Mažeikių infrastruktūra yra labai ištobulinta, tad nereikia čia pezėti ir tikriausiai užmiršot, kad Mažeikiuose yra ir gamtinės dujos?

 15. Man tai panašu į kažkokią afiorą parašė:

  Nei iš šio nei iš to NPG dydžio gamykla Lietuvos atokiausioje vietovėje su mažiausiu gyventojų tankiu, atokiai nuo beišmirštančio miesto su viltį praradusiu ir užsienin pirmąja pasitaikiusia proga maunančiu jaunimu. Kaip jie medieną, produkciją atveš, išveš? Asfaltuotus kelius medvežėm laužys? Susidaro įpūdis, kad vieta gamyklai parinkta taip, kad nesimatytų, kad ten nieko nebus dirbama?

 16. Vardas (privalomas) parašė:

  Sukurtas viešas spektaklis tam , kad be problemų galėtų pastatyi bioelektrinę .

 17. to nesuprantu parašė:

  Taves tai neliecia,sedek savo nisoje ir bandyk suprast:)

 18. Nesuprantu.... parašė:

  Kam ta gamykla čia bereikalinga? Neažadu aš ten darbintis. Anksčiau reikėjo tokias gamyklas statyti, o ne tada, kai visi susirado savo nišas. Iš kur darbuotojų ims? Kokius socialinius paketus siūlys? Iš kinijos dirbančiuosius vešis ar naftos perdirbimo gamyklą uždarys?

 19. ... parašė:

  Na taip, nieko nestatykime iš vis Mažeikiuose, nes Mažeikius apvogs, Mažeikiai pasmirs ir t.t. Niurzgos jūs, atsipeikėkit, kuo daugiau stato, tuo daugiau darbuotojų reikia. Statant kažką, taip pat dirba žmonės, jie turi darbą tuo metu ir užsidirba mėnėsinę algą, o kai pastato, tada tame objekte dirba kiti žmonės ir iš to užsidirba pragyvenimui. Kai kurie komentatoriai iš vis niurzgos, tik bumbėti…..

 20. Pirmas parašė:

  Nežinau ,ar popieriniame „Santarvės“ variante yra minima , kad šitie ,tipo verslininkai , statys ir kogeneracinę elektrinę.Anksčiau internetiniame variante buvo paminėta , kad jie statys tokią elektrinę.Kas yra ta kogeneracinė elektrinė? Tai gali būti ta pati elektrinė ,kurią ruošėsi statyti kiti beveik tokie patys verslininkai tik k…. , nes jie nurodė , kad statys elektrinę pagal kuro rūšį ,t.y. biodujų jėgainę. Šitie suktesni ir nurodė , kad statys elektrinę pagal pirminės energijos gamybos būdą . Taigi , ta kogeneracinė elektrinė gal yra ta pati biodujų jėgainė, tik gyventojai apie tai sužinos jau tik iš smarvės , sklindančios nuo jos .Gal tie visi ketinimų protokolai pasirašinėjami tam , kad jei kartais vietos gyventojai bus nepatenkinti tokiomis statybomis, verslininkai (kadangi daug k2 visose valdžios struktūrose ir iš bailumo kai ko neparašau) neliktų finansiškai nuskriausti. Vienas , iš „šikau ir tapšnojau“ partijos pasirūpino , kad įmonės , gaminančios , kad ir vieną taburetę per metus , turėtų pirmenybės teisę įsigyti miškų urėdijų parduodamą valstybiniuose miškuose pagamintą medieną.Taigi , jei elektrinei nenaudos (arba jai trūks ) mėšlo , jie turės pirmenybės teisę įsigyti miškų urėdijų parduodamą valstybiniuose miškuose pagamintą medieną. Gal būt tam ir kuriamas „vienos taburetės“ didžiausias pastarojo meto investicinis projektas Lietuvoje , kuris baigsis nemokamu 60-70 hektarų žemės ploto gavimu , vienos taburetės baldų cecho pastatymu , bei biodujų jėgaine.

 21. as parašė:

  Žmonės, daugiau optimizmo, ar tik pas mus vien pesimistai likę?

 22. Ona parašė:

  Labai maloni zinia svenciu proga! Kad adugiau tokiu!

 23. rinkimai artėja parašė:

  Gal ir bus koks cechelis, bet nesitiki, kad 1200 darbuotojų įdarbins. Vien atlyginimai ir įmokos sodrai per mėnesį (jei visiems darbuotojams nūtų mokamas tik minimumas) siektų apie 1,6 mln. Lt. O juk direktoriai ir specialistai nedirbs už minimuma. Tai kokia turi būt įmonės apyvarta, kad tiek žmonių išlaikyti? Buvo kalbos apie „kvepiančią’ įmonėlę. Ar bus ji? Kažko nurimo prieš rinkimus rajono valdžia tuo klausimu. Popierius nieko nebijo, galima ir šimtą protokolų pasirašyt, bet kur realybė, o kur popieriukai.

 24. Vardas (privalomas) parašė:

  Kuo daugiau tikrų darbo vietų,tuo geriau.Gal tada ir vietiniai buržujai supras,kad darbuotojas ne jo asmeninis darbinis arklys ir nebevaidins kietų viarslinykų.

 25. apas parašė:

  Kurioj vietoj tai bus?

 26. Vaidas parašė:

  Kreipiuosi i zemiau parasiusius, bandancius kazka paaiskinti pirmam komentatoriui „Vardui“. Kas gali paneigti, jog jis debilas? O debilui, kaip zinoma, aiskink neaiskines, padet tokiam gali tik specialistai…

 27. Tam vardui, parašė:

  kuris nezino,kad N.Akmene ir Plunge lyginant su Mazeikiais-kaimai.Zmogiskuju resrsu pas mus mazai,o ten visai truksta.Toliau Tau noriu pasakyti,kad rajono savivaldybe tikrai nusipelne pagarbos,kad sugebejo itikinti verslininkus cia investuoti.Ir tikrai visomis isgalemis turime siek tiek prisideti: bent 5 metus nemoketi zemes mokescio,savo lesomis padeti rengti privaziuojamu keliu projektus.
  Atmink,bedarbyste- didziausia zmogaus ir valstybes nelaime.

 28. To vardas parašė:

  Cia kalbejo pavydas? Koks jujms skirtumas nori,nenori isisavinti tuos milijonus,nori zemes sklypo ar ne,bet kazka padarys. Gaves is ES simtus milijonu tas verslininkas Bugatti tikrai sau nenusipirks. O jusu vadinami vergai,jei tokiu yra,liks vergais neziurint i to verslininko sazine. Zmogaus siais laikais niekas vergu nepavercia,jei jis to nenori,taip pat is varguolio bagotu niekas nepadaro,jei pats nenori ir dedaro nieko. Gal uzteks sedet ir skustis blogu gyvenimu,o pamacius,kad kazkas kazka daro tuoj ieskot kur prikibt.Taip gyvendami ir mastydami niekada nieko nesukursime. Aisku,kas kazka daro,tas saves niekada nenuskriaudzia,taip pat nenuskriaudzia ir tu kas jam padeda,bet reikia daryti.Kodel jus nedarote?

 29. Vardas (privalomas) parašė:

  Ne visi „verslininkai“ gali statyti stadionus už europines lėšas , kai kam tenka ir modernų medienos bei baldų gamybos klasterį „statyti“ , kad pasisavintų ar įsisavintų apie 250 milijonų eurų.Mano nuomone, joks padorus verslininkas nepasirašinėtų ketinimų protokolą su bet kurio rajono Savivaldybės meru .Tokie verslininkai tik nori: gauti nemokamai žemės sklypų , būti atleisti nuo mokesčių , kad rajono biudžeto lėšomis būtų sutvarkytas privažiavimas prie jų statomo objekto ir t.t.. Jei savivaldybės klerkams verslininkai bus dosnūs , tai varguoliai iš sauridos galės už pašalpas statyti ( oficialiai jie tik rinks šiukšles) tą modernų gamybos klasterį.Norėčiau būti neteisus , bet ….verslininko paaiškinimai kodėl buvo pasirinkti Mažeikiai tik patvirtina , kad verslininkas meluoja arba nežino , kad geležinkelis , elektros ir dujų trasos yra Akmenėje bei Plungėje ir tik gal Mažeikių valdininkai ,ar tai sukalbamesni , ar tai ne tokie gobšūs , kaip kitų rajonų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto