Dvi dienas šildomės veltui

Temperatūros bandymų metu sunaudota šilumos energija nebus apmokestinta. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo pirmadienio turėjo būti baigtas šildymo sezonas, tačiau net trečiadienio popietę butuose radiatoriai dar buvo šilti.
Šilumininkai teigia, kad vyksta šildymo sistemų temperatūros bandymai ir už papildomą šildymą mokėti nereikės.

Vyksta bandymai

Kaip jau buvo skelbta, nuo pirmadienio šildymo sezonas mūsų rajone turėjo baigtis. Tačiau iki trečiadienio butuose radiatoriai vis dar buvo šilti. Kai kurie daugiabučių namų gyventojai įsitikinę, kad šildymas laiku neišjungtas dėl to, kad norima dirbtinai padidinti sąskaitas už suvartotą šilumos energiją.
UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Jonas Jurkonis „Santarvei“ sakė, kad radiatoriai iki šiol šilti dėl to, kad, vadovaujantis Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklėmis, pasibaigus šildymo sezonui, balandžio 18-ąją yra atliekami privalomieji šilumos tinklų ir vartotojų šildymo sistemų temperatūriniai bandymai. Jokių slaptų kėslų nėra, – patikino vadovas.

Reikalinga aukšta temperatūra

Bandymų metu temperatūra vartotojų sistemose yra padidinama iki 80 laipsnių karščio.
Šilumininkų teigimu, todėl ir nebuvo visiškai išjungtas daugiabučių namų šildymas, nes atliekant bandymus, reikalinga aukšta temperatūra.
„Jei būtume visiškai nutraukę šildymą, bandymams reikėtų daug didesnio šilumos kiekio. Temperatūrinius bandymus mes privalome atlikti kas penkerius metus. Bandymai atliekami ne tik šilumos trasose, bet ir namų šildymo sistemose, radiatoriuose“, – paaiškino J. Jurkonis.

Mokėti nereikės

J. Jurkonis tvirtino, kad temperatūros bandymų metu sunaudota šilumos energija nebus apmokestinta. Tai yra ji bus priskirta prie „Mažeikių šilumos tinklų“ nuostolio.
„Antradienį visi namai buvo simboliškai atjungti – tada buvo nurašyti šilumos apskaitos prietaisų rodmenys. Todėl gyventojams teks sumokėti tik už iki vakarykštės dienos sunaudotą šilumos energiją. Trečiadienį po pietų pasibaigus bandymams, vėl bus įvertintas sunaudotos šilumos energijos kiekis – gautas skirtumas bus įskaitytas kaip įmonės nuostolis“, – teigė J. Jurkonis.
Šilumininkai priminė, kad vykstant tokiems bandymams, butuose būtina atitraukti užuolaidas bei kitus daiktus ir prietaisus, esančius ant radiatorių ar šalia jų. Taip pat būtina vėdinti patalpas ir saugoti vaikus, kad neprisiliestų prie įkaitusių radiatorių.

20 Atsakymų į “Dvi dienas šildomės veltui”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Tai sildymo sezonu kiekviena menesi darykit tokius bandymus uz savo saskaita:)

 2. Farsas parašė:

  Tai jau patikejom, kad nereikes moket uz tas 2 dienas Treciadieni toks bandymas istisa dienele verdanciais radiatoriais tesesi. O kai ateina saskaitele tai priskaitoma kaip ir uz visa menesi, pamatysit bus daugiau kaip uz kovo menesi. Tai kur pradingsta tas 2 dienu „dykas“ apsildymas, silumininkai gal is savo kiseniu moka. Juokinga, jei nebut graudu.

 3. Cha-cha parašė:

  „Trečiadienį po pietų pasibaigus bandymams, vėl bus įvertintas sunaudotos šilumos energijos kiekis – gautas skirtumas bus įskaitytas kaip įmonės nuostolis“, – teigė J. Jurkonis. O įmonės nuostuolius padengs ilumos vartotojai, t.y. daugiabučių gyventojai.

 4. Žmogeli parašė:

  tu atsikelk vieną kartą nuo kompo ir nueik iki tų akmenų, koks ten tau brukas, paprasti akmenys, papilti tarybiniais laikais prieš asfaltuojant, jei taip nori, tai sankryžoje prie Šeimos centro yra tie akmenys dar neiškelti, gali juos uostyt, gali glostyt

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  atsiprasau Santarves uz pasisakymus ,nuotraukos vel atsirado.

 6. Viskas aisku su jumis parašė:

  Santarve duod vaizdu,
  iseme straipsni kur buvo su senamiescio gatviu rekonstrukcijom,kur keleme klausyma del brukio likimo.nei nuotraukos nebera su uzrasu kur bus dedami akmenys nei komentaru.dingo kaip i vandeni.
  va tau ir laisvas zodis.

 7. Nijana parašė:

  Eilinis kartas su melagyste,kad nereikes moketi……. Tik nemokamas suris yra pelekautuose!

 8. Komentatorius parašė:

  Kodėl butuose šalta? Kodėl išjungtas šildymas????????

 9. Tadas parašė:

  Tai kodėl dar yra šildoma, jei šiandien trečiadienis? Mums per karšta, o jum reikia pinigų?Išjunkit, galu gale, tą šilumą. Mums per karšta.

 10. Jonas parašė:

  Tai aišku kad gyventojai viską apmokės, juk buvo šildomi jų butai, o ne kažkieno kito. Už gautas paslaugas reikia mokėti. Visą žiemą už šildymą mokėjo, apmokės ir už tas dvi dienas

 11. Vardas (privalomas) parašė:

  Neskieskit nesamoniu. Jokiu uzuolaidu nereikejo atitraukti, nes radijatoriai tik silti. tai kajus bandot??????? Norit bapkiu pasikrauti dar is musu visu. Ot sukciai. Vis maza, maza.

 12. kurmis parašė:

  Viska apmokės iš mūsų pinigų .

 13. Netikinti parašė:

  Tikrai netikiu šiom rašliavom. Nuo kada veltui ką nors daro.
  Už šias dvi dienas, mokėsime visi kaip ir mokėję, išdalins per visus, o ką žmogau žinosi, juk skaitiklių parodymų prieš tai niekas su mumis nederino. Jei ne per šildymo kainą, tai per gyvatuką pridės :-)

 14. as parašė:

  Man truputi keista kodel tik dabar esame informuoti ir tai jei nebuciau prisedes paskaityti tai nieko ir nezinociau apie bandymus.O jei mano radijatorius butu prakiures kas tada apmoketu islaidas ?

 15. raimis parašė:

  nu zakonas jai lauke silta ire namie bus silta .tad laikykim langus atvirus

 16. hm parašė:

  O kaip jie spejo visu namu parodymus nurasyt ? Nuotoliniu budu ar kaip gal kas zinot

 17. kWh parašė:

  arūnas gerai pastebėjo. KOKS ekonomistas išlaidų, nuostolio neįskaičiuoja į veiklos sąnaudas ir pajamas skirtas toms sąnaudoms kompensuoti?? Choho. MAtyt norėta pasakyti, jog tiesiogiai šildymo sąskaitose tos dienos nebus įskaičiuojamos. Bet tai vis viena viskas sukrenta į veiklos sąnaudas ir kilovatvalandės kainą. Nustebintų, jei tai būtų labdara IŠ GRYNOJO PELNO

 18. Vilma parašė:

  toks jausmas kad pirtyje gyvenu karštis didelis, langai praviri, gal taip sušildysim orą :)

 19. arūnas parašė:

  „Tai yra ji bus priskirta prie „Mažeikių šilumos tinklų“ nuostolio.“ Kokie dar nuostoliai? Čia ne nuostoliai o išlaidos.O išlaidos iskaičiuojamos į kainą.Tad rudeni ir sumokėsim už tas dvi dienas

 20. Mr.X parašė:

  Pas mane, tai radiatoriai verdantys. Net neišeina rankos pridėt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto