Naujovė – skaitmeniniai, o ne popieriniai vidurinio mokslo baigimo pažymėjimai daugelį gimnazijų ir abiturientų privertė susimąstyti, ar reikia vadinamųjų išleistuvių.
Dvi mūsų savivaldybės gimnazijos liko ištikimos tradicijai.
Šiandien, penktadienį, į Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią rinkosi Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos abiturientai. Dvyliktokai dar metų pradžioje nusprendė, kad jiems tokios šventės reikia.
Tą pačią dieną su mokykla atsisveikino ir Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos abiturientai – bažnyčioje aukotos šv. Mišios, vyko brandos atestatų įteikimo iškilmės.
Kitų mūsų rajono gimnazijų bendruomenės, susidūrusios su mokyklos baigimo dokumentų perkėlimu į elektroninę erdvę, rinkosi įvairius variantus – tradicines išleistuves keitė kitomis iškilmėmis arba išvis jų neorganizavo.
Mano vienas sūnus dalyvavo tokio formato išleistuvėse… Labai nejaukiai jaučiausi, nes ne tam bažnyčia skirta! Kažkokia keista mada!
Jei dabar būčiau abiturientas, į bažnyčią išleistuvių minėti tikrai neičiau. Gėda gimnazijoms, kurios taip elgiasi. Lietuvoje valstybinės religijos NĖRA, nustokit stumti vaikus į šitą aferą.
KR Konstitucija
III skirsnis. Visuomenė ir valstybė
43 straipsnis
Lietuvoje nėra valstybinės religijos.
—————–
Kaip man elgtis, jei mano sūnus musulmonas ir baigė šią giminaziją?
Ar kunigai irgi palaiko šią betvarkę, ar gerai gauna į kišenę, verslas bažnyčioje?
Gal kultūros rūmai užkalti? Tikrai greitai bažnyčioje gal ne kunigai, o jų gaspadinės ir klausykloje sėdės.
sugeba dar iš tikėjimo pasidergti, negi protingų tėvų nėra kad neitų į tą balaganą, na o pedagogų , direktorių vadovų nerasta
ko jie čia bažnyčioje triukšmauja, argi negalima mokykloje atestatus įteigti, labai jau tikintieji tapo