Dviem Mažeikių daugiabučiams – papildomos ES lėšos

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas pasirašė įsakymus, kuriais skiriamas papildomas Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų finansavimas dviejų Mažeikiuose vykdomam daugiabučių gyvenamųjų namų modernizavimui.

Pritrūko lėšų

Iki 38 tūkst. litų ES lėšų papildomai skirta daugiabučio gyvenamojo namo V. Burbos g. 5,  iki 87 tūkst. litų –  Stoties g. 8  atnaujinimui.  Iš viso šiems namams atnaujinti yra skirta 1 mln. 175 tūkst. Lt ES fondų lėšų.
Kaip pranešė LR Vidaus reikalų ministerijos regioninės politikos strateginio koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Vytautas Strazdas, mažeikiškiams papildomų lėšų prireikė dėl projekto įgyvendinimo metu  padidėjusių išlaidų po įvykusių viešųjų pirkimų, kurių metu pasiūlyta mažiausia rangos darbų kaina buvo didesnė nei numatyta projekto finansavimo ir administravimo sutartyje.

Daugiabučių renovacija – probleminėse teritorijose

Abiejų daugiabučių modernizavimo projektai įgyvendinami pagal Vidaus reikalų ministerijos (VRM) administruojamą 2007–2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonę „Daugiabučių namų atnaujinimas pirmiausia didinant jų energijos vartojimo efektyvumą“.
Priemonė įgyvendinama probleminėmis pripažintose teritorijose: Akmenės, Ignalinos, Jonavos, Joniškio, Jurbarko, Kelmės, Lazdijų, Mažeikių, Pasvalio, Rokiškio, Skuodo, Šalčininkų, Švenčionių rajonų ir Druskininkų savivaldybėse.
Modernizuojant daugiabučius, namus atliekami darbai, kurie taupo energijos vartojimą: apšiltinami ir perdengiami stogai, apšiltinamos sienos, keičiami seni ir nesandarūs langai bei durys, įstiklinami balkonai. Rekonstruoti daugiabučiai pagerina bendrą Lietuvos miestų ir miestelių vaizdą, taupo gyventojų lėšas būsto šildymui.

Šalyje atnaujinti 103 daugiabučiai

Pagal šią VRM administruojamą priemonę Mažeikių rajone įgyvendinamas 41 projektas. Jų finansavimui skirta bemaž 40 mln. Lt, o panaudota daugiau nei 34 mln. Lt ES fondų lėšų. 17 daugiabučių namų jau atnaujinta, 24 namų renovacija tebevyksta.
Visose probleminėse teritorijose esančių daugiabučių namų atnaujinimui skirta 167 mln. 711 tūkst. Lt ES fondų lėšų.
Iki 2015 m. pabaigos pagal šią VRM administruojamą priemonę numatoma atnaujinti 358 daugiabučius ir pagerinti būsto sąlygas daugiau nei 11 tūkst. asmenų.
Šiuo metu už atliktus darbus išmokėta 137 mln. Lt, šalyje jau atnaujinti 103 daugiabučiai namai.

10 Atsakymų į “Dviem Mažeikių daugiabučiams – papildomos ES lėšos”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Geriau padaryti kokybiska ,modernia renovacuja,kaip Panevezyje,kur namo Pirmininke yra lb,isprususi moteris,kuri galvojo savo galva.Geriau brangiau, leidziant zmonems issimoketi per 10 ir daugiau metu. Negu tep lep ir duokit pinigus tuoj pat! O is kur zmonems paimti juos? Valdziazmogiams bepigu kalbeti,kurie susitaupe neaisku kokiu budu? Taip atrodo,cia dar ne pabaiga,uzuodu gera pinigu plovima gyventoju saskaita?!

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Daugiabuciai ,salia gelezinkelio jau senai nugyveno savo gyvenima! Juos ne reanimuoti reikejo ,bet griauti,statant naujus ,kuo toliau nuo gelezinkelio begiu! Pradundant cisternu sastatui,namai vibruoja ir kambariuose skamba indai sekcijose,ka reiskia namas isjudintas is pamatu! Darbininkai ,kurie renovavo Vileisio -3 nama sake,kad jie ,kai greze laukutines sienas,t,y plytas,jos yra visos isdulejusios. Tai kodel reikejo ta “ numireli“ aprengti? Kas apie tai galvojo? Svarbu aplipde,kad isoriskai graziai atrodytu..Ko reikia belaukti?

 3. X parašė:

  Gyvenu Stoties 8. :) Jei tikitės ko nors gero ir renovacijos, galvokite iš naujo. Jei tikitės sutaupyti šilumos, galvokite iš naujo. Drabai tokie nekokybiški, kad reikia dar paieškoti tokių lodorių. Gyvenu pirmame aukšte, tad jokios renovacijos naudos nepajusiu. Tik nekokybiškai aplybdytas sienas, pro kurias net lietus lyja ir vėjai švilpia. Renovacija – tai namo išorės padailinimas už VĖRIŠKUS pinigus. Netikėkite šiuo šūdinu projektu. Geriau jau pradėkite statyti namą, o nekiškite savo pinigų į nieką.

 4. komentaras parašė:

  Kokia cia renovacija, padaro grazia dezute ir tiek. o kad poto pelyja sienos, nes nera vedinimo sistemos. Greiciau susirgsit nuo to pelesio nei nauda kokia. Ka dabar uz 3k buta moket 30 000 uz renovacija. Kada tai atsipirks? Niekada. Geriau jau moket uz sildyma, nei gyvent tarp pelesiu!

 5. ha ha parašė:

  rašykit,rašykit ir pursliokitės skeptikai prieš renovacija,o kas bent kiek mąsto į priekį nori ir dalyvauja renovacijos programose.NPG anksčiau ar vėliau uždarys,bet juk gyvenimas tuo įvykiu nepasibaigs.

 6. mv parašė:

  atrodo kad visi mazeikiai dirba jusu toj naftoi… krli dirba ir gyvena nuosavuose namuose o visi kiti kitur dirba ir issimokes ir nezyzkit neismaneliai jus…

 7. to liuks parašė:

  o per kiek metų atsipirkjs renovacija? Ar tik nereikės po ko kų 5 metų tuos visus namus renovuot dar kartą, nes darbų atlikimo kokybė galimai yra tragiška.

 8. Nepasirašysiu parašė:

  Išplovė jums smegenis šie projektai, mokėkit į kišenę kitiems. Jei Nafta bankrutuos pažiūrėsim kaip jūs išsimokėsite renovacijas. Ir nėra jokio skirtumo, ar mokėti daugiau už tą šildymą, ar po renovacijos mažiau už jį, bet visą kitą į banką už paskolą. Tas pats gaunasi, jei ne daugiau. Po 5 metų vėl jie sugalvos kokių kitokių renovacijų.. O šios renovacijos laiko apie 25 metus. Jei gerai padarytos… Tad pabaigę išsimokėti už vieną renovaciją, galėsite pradėti bankams mokėti už kitą. Ir taip pasaka be galo. Geriau naujus namus statytų..Va tada tikrai išnaikintume tą sovietmetį, nes dabartiniai namai, nors ir renovuoti vis tiek išlaikys sovietmečio dvasią.

 9. Irena parašė:

  Žmonės, nieko nelaukit, tarkitės su kaimynais, padarykim miestą gražiu ir energetiškai taupiu. Jau senamiestyje beveik visi surenovuoti, gali ir mikrorajonas! Kaip galima nenorėt už šildymą mokėti 50 ar mažiau litų ir atsinaujint? Nepasilikim sovietmety

 10. Liuks parašė:

  Gerai tiem namam,kuriuos apšiltins,o ką darys visa krūva nešiltintų pastatų.Ogi brangiai mokės už šildymą ir keiks visą pasaulį,kad nesusitarė su kaimynais dėl renovacijos reikalingumo.Energetika pigyn neis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto