Dviguba pilietybė: „už“ ar „prieš“?

EPA-ELTA nuotr.

Seimo nariai prašė Konstitucinio Teismo dar kartą išaiškinti konstitucines nuostatas, susijusias su Lietuvos piliečių galimybėmis turėti dvigubą pilietybę. Neseniai šis Teismas paskelbė, kad dvigubos pilietybės išplėtimas galimas tik referendumu pakeitus Konstituciją.
Seimas siekė išplėsti ratą asmenų, turinčių teisę į dvigubą pilietybę. Tačiau Konstitucinis Teismas konstatavo, kad Seimas negali įstatymu nustatyti, jog Lietuvos piliečiai, išvykę po nepriklausomybės atkūrimo, gali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės piliečiais.
Premjeras Saulius Skvernelis ir kiti valdančiosios koalicijos atstovai teigia, kad jei Konstitucinis Teismas neatvers kelio dvigubai pilietybei, politikai turės skelbti referendumą dėl Konstitucijos pataisų. Jis galėtų įvykti 2019-ųjų gegužę kartu su prezidento rinkimais.
„Konstitucijos Teismas išsklaidė abejones ir vienareikšmiškai atsakė į klausimą, kuris kėlė daug diskusijų visuomenėje. Dabar visiškai aišku, kad vienintelis kelias išspręsti dvigubos pilietybės problemą – Konstitucijos keitimas referendumu“, – valstybės vadovės Dalios Grybauskaitės poziciją yra išsakiusi prezidentūra.
Rubrikoje „Piliečių klubas“ pakalbinome įvairioms sritimis atstovaujančius mažeikiškius. Teiravomės, kokia jų nuomonė dėl dvigubos pilietybės, kaip pasisakytų referendume ir kt.

Pašnekovų mintys – „Santarvės“ laikraštyje“.

11 Atsakymų į “Dviguba pilietybė: „už“ ar „prieš“?”

 1. Baron Münchausen iš Bugenių parašė:

  Niekas neturi teisės atimti iš lietuvio, ypač žemaičio, pilietybės, ar supratot, Mažeikių lddp-istai? Niekas, kad ir kur lietuvis begyventų, supratot? Eikit geriau geležinkelio atstatyt, o tai bauda runkeliams padvigubės, pamatysite. Europa nebejuokaus su Jumis. Kiek galit Jūs ją melžti? Aš, būdamas vokiečiu, Jūsų oligarchams nė cento neduočiau jų meilužių išlaikymui ir pilių gražiausiose vietose statyboms už svetimus pinigus arba skolon, kurias dengti privalės ateity ubagai, Mažeikių ubagai taip pat, Jūsų žiniai.

 2. hmm p.s. parašė:

  net ES skirtus pinigus Ignalinos elektrinei uzkonservuoti sugebejot isvogt ir vel atkise ranka zyziat duokit duokit pinigeliu o is kur jie ? Taigi is emigrantu mokesciu kurie juos moka sveciose salyse , kazkodel negirdejau kad grybes karalyste remtu ES strukturinius fondus

 3. hmm to lolui parašė:

  ai tipo tamsta naudosies mano mokesciais sumoketais kai dirbau Lietuvoj ?Pvz isvaziuojant is Anglijos kitur gyvent mokesciu moketojui grazinami jo sumoketi mokesciai ir kazkodel as nezinau ne vieno emigranto kuriam butu grazinti mokesciai isvykstant ir net dabar ponuli is emigrantu mokesciu per ES strukturinius fondus esi ponuli islaikomas taip kad pons islaikytini zinok savo vieta nekask i ranka tave seriancia

 4. lolas to hmm parašė:

  Jei ponui angliškas pasas visas duris atveria, tai nėra čia ko atgal gręžiotis. Eikit pirmyn, gydykitės pas Abdulus ir negrįžinėkite pas mus į Lietuvą, savo pašlijusios fizinės ir psichinės sveikatos tvarkytis. Mes nesmerkiame jūsų, kad jūs išvykote. Mes vadovaujamės patarle – V semje – ne bez urodov. Gero jums ten gyvenimo, geros kloties. Gražių lietuviškai nemokančių vaikų. Tiesiog po to čia nevažiuokite ir nereikalaukite to, kas jums nebeprilauso. Čia viskas yra mūsų. O jūsų yra ten.. pas jus.. Osluose ir Londonuose…

 5. hmm parašė:

  ponuli angliskas pasas visas duris atveria o lietuviskas tai tik vizos pagalba ir be to asmeniskai as viska darau ne LT nes pas lietuvius uzsieny nesikreipiu nei del dantu nei del masinos ir vargo nematau o tokie proto bokstai kaip lolai tai tik bambali apsikabine moka rekt ZEMEJ LIETUVOS o patys visiski nuliai o dviguba pilietybe …..ai kazkaip gyvena zmones ir be jos ir nieko

 6. Gintaras parašė:

  Tik Refendume Visuomenė gali pakeisti dėl dvigubos pilietybės, Seimo ir Tarybos narių skaičių, bei nustatyti dvejas kadencijas:

  1 skirsnis 12 straipsnis: Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, gali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.

  5 skirsnis, 55 straipsnis: Seimą sudaro Tautos atstovai – 97 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams;

  5 skirsnis, 57 straipsnis: Eiliniai Seimo rinkimai rengiami Seimo narių įgaliojimų pabaigos metais balandžio mėnesio antrą sekmadienį.

  Naujas straipsnis: Seimo narys gali būti renkamas ne daugiau kaip du kartus iš eilės.

  Naujas straipsnis: Vyriausybės Premjeras ir ministrai negali būti Seimo nariu, negali užimti jokių kitų pareigų ir gauti kitokio atlyginimo, išskyrus nustatytą atlyginimą ir atlyginimą už kūrybinę veiklą.

  Naujas straipsnis: nustatyti Savivaldybių Tarybos narių skaičių, pareigas ir atsakomybes.

  Naujas straipsnis: Tarybos narys gali būti renkamas ne daugiau kaip du kartus iš eilės.

  http://www.reformusajudis.lt

 7. asdf parašė:

  Referendume balsuočiau prieš. Išvažiuoja buduliai iš Lietuvos ir dergia tėvynę kiek begalėdami, kiek tik jų silpnas protelis leidžia, o nori, kad likę juos gerbtų ir mylėtų. Manau, kad tas triukšmas dėl dvigubos pilietybės dabar sustiprėjo dėl vienos paprastos priežasties – išstojus UK iš Europos sąjungos angliškas pasas turės ribotas galimybes, o su lietuvišku galima keliauti be vizų labai daug kur.

 8. lolas parašė:

  Tai ko Norvegijoje nesidedate dantų? Kodėl Didžiojoje Britanijoje nesidarote operacijų, jei LT jau ne prioritetas?

 9. Jonis to ev parašė:

  pasiziurek per langa 21 amzius lauke o tu kaip senmerga su nekaltybe nu ir ka su tuom draudimu pagasdinsi cia pas tave tik pavydas , zmones turi tuos du pasus ir kas nuo to blogiau Lietuvai , tipo zmogus su dviguba pilietybe tuoj puls raustis po valstybes pamatais ,kiek zinau zmoniu kuriems kazkodel tai jau nebera priorety LT pasas jeigu reiktu rinktis …….

 10. E.V. parašė:

  Žmogau, jei tau nereikalinga tėvynė, tai kam tau jos pilietybė. Dviguba pilietybė – viena subinė ant dviejų kėdžių.

 11. skaitytojas parašė:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto