Dvinarė rinkliava neišvengiamai priartėjo

Telšių regiono atliekų tvarkymo centras pabrangino vadinamąjį vartų mokestį, kuris turės įtakos ir rinkliavos kainai. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Seimas atsisakė daugiau kaip penkis kartus padidinti taršos mokestį už atliekų šalinimą – jis liko toks, koks ir buvęs. Savo paslaugas gerokai branginti pasišovęs UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ šiek tiek sušvelnino planus. Ir vis tik jų paslaugos brangsta. Tai pajus ir gyventojai.
Mažeikiškių laukia dar daugiau permainų – nuo liepos mėnesio turėtų įsigalioti dvinarė rinkliava. Kaip ji įsibraus į mūsų pinigines, kol kas atsakymų nėra.

Seimas nepritarė

„Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (toliau – TRATC) buvo užsimojęs nuo šių metų sausio mėnesio 16 proc., arba nuo 47,7 euro iki 56 eurų, padidinti atliekų sutvarkymo įkainį. Bendrovės atstovai dalyvavo net trijuose praėjusiųjų metų gruodžio mėnesį vykusiuose mūsų rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose ir politikams aiškino planuojamo pabrangimo priežastis, dėstė atliekų tvarkytojų problemas.
Kaip vienas iš pagrindinių branginimo motyvų buvo įvardijamas visoje Lietuvoje nuo 5 iki 27,5 euro didėsiantis taršos mokestis už atliekų šalinimą sąvartynuose. Skaičiuota, kad dėl šito vien per metus būtų patiriama apie 250 tūkst. eurų nuostolio.
Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pakeitimus, numatančius nepavojingų atliekų šalinimo sąvartynuose įkainių didinimą, Seimas priėmė 2014-ųjų lapkritį. Tuomet pakeitimai numatė laipsniškai didinti mokestį: 2018-aisiais jis pasiekė 5 eurus, nuo 2019 metų turėjo siekti 21,72 euro, o nuo 2020-ųjų – 27,51 euro. Tačiau politikai nusprendė nuo 2018-ųjų palikti 5 eurų tarifą.
Vyriausybė jau buvo priėmusi sprendimą nuo šių metų įgyvendinti įstatymo pakeitimus, tačiau gruodžio 20 d. posėdžiavęs Seimas nesutiko didinti taršos mokesčio ir jis išliks toks pats kaip ir 2018–2019 metais – 5 eurai.

„Vartų mokestis“ – padidintas

Seimo sprendimas atliekų tvarkytojus apsaugojo nuo didesnių mokesčių, tačiau TRATC-as neatsisakė planų branginti atliekų tvarkymą. Tam pritarė ir gruodžio pabaigoje vykęs akcininkų susirinkimas, ir bendrovės valdyba.
Tiesa, tonos atliekų sutvarkymas, arba vadinamasis vartų mokestis, brangs nebe tiek drastiškai – tik 2,3 euro už toną ir sieks 50 eurų.
„Toks padidinimas neišvengiamas, nes viskas brangsta, kaštai didėja. Jeigu nieko nekeistume, TRATC-as patirtų 80 tūkstančių eurų nuostolių. Mūsų savivaldybės akcijų paketas bendrovėje didžiausias – 33 proc., nieko nedarant reiktų dengti nemažai nuostolių“, – situaciją komentavo Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorė ir UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ valdybos pirmininkė Laima Nagienė.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Dvinarė rinkliava neišvengiamai priartėjo”

 1. Aa parašė:

  Ar ten Jerubaiciu savartyne viskas gerai,ar verslas skaidrus,kaip ten su atlieku deginimu elektrineje?:

 2. Taspac parašė:

  Šiukšlių mafija

 3. tratata parašė:

  Fiksuotas mokestis neskatina vartoti mažiau, tausoti gamtos. Va jei būtų kažkaip nuo kilogramų, galbūt ir pakrapštytų kas makaulę ar tikrai gerą daiktą jau reikia mesti lauk

 4. Mažeikiškė parašė:

  Kodėl Mažeikiuose daugybę metų rinkliava skaičiuojam visiems vienodai, nepriklauso nei kokį gyvenamą plotą turi, nei nuo gyvenančių bute žmonių skaičiaus? Juk tai didelė neteisybė. Kituose miestuose to nėra.

 5. Pensionierius parašė:

  Mes labiausiai pergyvename ir bijome,kad kasnors neatpigtu,nes nebezinosime kur deti pinigus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto