Dvinarės rinkliavos vėlavimas – naudingas?

Mažeikių rajono gyventojams vieninteliams apskrityje rinkliava už atliekų tvarkymą nesikeitė, dvinarė rinkliava įpareigos jas rūšiuoti. Antano Janušonio piešinys (iš redakcijos archyvo).

Praėjusių metų sausio mėnesį Savivaldybės taryba patvirtino vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymo dydžio nustatymo metodiką. Taip duotas startas skaičiuoti naujai – dvinarei rinkliavai, kuri susidės iš pastoviosios ir kintamosios dalies.
Gyventojai, besitikintys pigesnės rinkliavos, pyksta, kad ši naujovė mūsų rajone įstrigo. Mažeikiškiai – vieninteliai apskrityje, kur rinkliavos dydis nepriklauso nuo išstumtų konteinerių skaičiaus.

UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ neseniai paskelbė informaciją apie tai, kad Mažeikių rajono savivaldybės miesto individualių namų ūkių gyventojams bus dalijami konteineriai žaliosioms atliekoms kompostuoti. Teigiama, kad šitaip siekiama skatinti žaliųjų bei maisto atliekų individualų kompostavimą, kuris sumažins šių atliekų patekimą į bendrą komunalinių atliekų srautą.
Į redakciją paskambinęs kaime gyvenantis vyras išsakė savo pasipiktinimą.
„Mus skatina taip tvarkyti atliekas, kad jų kuo mažiau patektų į buitinių atliekų konteinerius. Ko man vargti su tuo kompostavimu? Mečiau ir toliau į juos mesiu bulvių lupenas ir kitas panašias atliekas, nes per mėnesį ir taip neprikaupiu tų konteinerių, o moku tiek, kiek ir kiti, kurių konteineriai perpildyti“, – kalbėjo individualiame name vienas gyvenantis vyras (pavardė redakcijai žinoma – B. R.).
Panašias mintis dėstė ir elektroninį laišką parašiusi moteris.
„Kada gi pagaliau Mažeikiuose bus įvesta dvinarė mokesčių sistema už šiukšles? Aš viena moku tiek pat, kiek ir tie, kur šeimoje gyvena 4–5 žmonės ir kurie šiukšlių prikaupia daugiau. Nėra lygybės“, – lygino laiško autorė.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Dvinarės rinkliavos vėlavimas – naudingas?”

  1. Mažeikiškis parašė:

    Keisti tie žmogeliai,kurie vis piktinasi dėl šiukšlių išvežimo mokesčio,o esmė visai kita:mokame ne už sukaupta atliekų kiekį,o už aptarnavimą, tiksliau už išvežimo dažnį.Dvinarė apmokėjimo sistema nėra tobula,nes žmonės pradės atsikratyti šiukšlėmis visuomeniniuose konteineriuose ar blogiausiu atveju pamiškėse.Logika paprasta-neturiu atliekų ir nereikia mokėti,ko ir siekia į sukčiavimą linkę piliečiai.Taip,kad-medalis turi dvi-puses

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto