Dviračiais į pajūrį išriedėjo per penkiasdešimt mažeikiškių

Dviratininkų kolonos vedlė – Mažeikių turistų klubo vadovė Gražina Tamašauskaitė žygio dalyvius ragino saugoti vieni kitus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=742 template=caption]Penktadienio popietę būrys mažeikiškių, palaikančių dviračių tako „Mažeikiai–pajūris“ tiesimo idėją, išvažiavo į trijų dienų žygį.
Dviratininkų maršrutas per Mažeikių, Skuodo ir Kretingos rajonus nusidrieks į Šventąją.

Pristatė sumanymą

Dar sausio mėnesį visuomeninio judėjimo „Mažeikiai KITAIP“ atstovai Mažeikių rajono savivaldybės vadovams bei specialistams pristatė idėją – dviračių taku sujungti Mažeikius su pajūriu.
Šiuo metu mažeikiškiai gali naudotis Birutės, V. Burbos, Laisvės, Laižuvos, Žemaitijos, Gamyklos, Sodų, Naftininkų, Sedos, Skuodo gatvėse ar jų atkarpose, Senamiesčio bei Juodpelkio parkuose nutiestais dviračių takais. Tirkšlius bei Tulnikius taip pat galima pasiekti važiuojant dviračių takais.
Kita vertus, dviratininkai pasigenda galimybių saugiai dviračiais pasiekti Viekšnius, Sedą ir kitus rajono miestelius bei kaimus.
Dėl to, kad dviratis – puiki susisiekimo priemonė, geras būdas aktyviai praleisti laisvalaikį, niekas nesiginčija. Kaip ir nesiginčija dėl nuostatos: daugėjant dviratininkų, reikia plėsti dviračių takų tinklą. Tačiau rajono valdžia visuomenininkams ir visuomenei pažadų, kad takas „Mažeikiai–pajūris“ bus nutiestas ir kada tai įvyks, nedalija.

Palaikomasis žygis

Susivieniję visuomeninio judėjimo „Mažeikiai KITAIP“ atstovai bei Mažeikių turistų klubo nariai surengė dviratininkų žygį ir į jį pakvietė mažeikiškius, palaikančius dviračių tako į pajūrį idėją ar tiesiog norinčius drauge su būriu bendraminčių pakeliauti po Mažeikių, Skuodo, Kretingos rajonus ir pasiekti Baltijos pajūrį.
„Žinoma, žmonės, mėgstantys važinėti dviračiais, galėtų važiuoti tokiais takais ir keliais, kokie jie yra. Bet juk pirmoje vietoje turėtų būti saugumas. Važiuojant automobilių kelių pakraščiais, pro šalį švilpiant sunkvežimiams ir lengviesiems automobiliams, to saugumo tikrai nėra.
Jeigu turėtume tokį dviračių taką, apie kurį kalbame, žmonėms būtų paprasčiau ir, žinoma, saugiau susisiekti“, – sakė Alvydas Balčiūnas, Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narys ir vienas iš šios idėjos iniciatorių.

Išlydėjo su muzika

Penktadienio popietę išlydėti žygio dalyvių prie Mažeikių kultūros centro atvyko Savivaldybės meras Antanas Tenys.
Seimo narys Kęstutis Bartkevičius, palinkėjęs žygeiviams sėkmės, pats sėdo ant dviračio ir sakė važiuosiąs su keliautojais dalį numatyto maršruto.
Vytauto Klovos muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras žygeivius išlydėjo savo atliekamais kūriniais.

Nakvos Skuode

Mažeikiškiai planuoja pakeliui užsukti į Židikus, aplankyti Navidansko parką bei Žemdirbio sodybą Skuodo rajone.
Vakare, pasiekę Skuodą, keliautojai ten apsistos nakvynei.
Šeštadienį prie mažeikiškių žygio dalyvių prisijungia ir Skuodo, Kretingos rajonų dviratininkai.
Pasak žygio organizatorių, jauniausiam dalyviui – 9 metai, vyriausiems – 72.
Viso žygio metu dviratininkų koloną lydi policijos ekipažai, bendruomenės slaugytoja ir techninės pagalbos ekipažas.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

2 Atsakymai į “Dviračiais į pajūrį išriedėjo per penkiasdešimt mažeikiškių”

  1. Onutei Kyšininkytei parašė:

    ko tamsta čia putojies ne į temą? Neturi kur viešai apjuodinti kaimynės, tad parašei čia. Ar tik nebūsi blondinė?

  2. apas parašė:

    Gaila,kad niekur nebuvo parašyta iš kokios vietos iškeliaus,nes būčiau palydėjęs kokius 25 km,nes išvakarėse pasitreniravau,važiuodamas į Laižuvą ir atgal,pravažiuodamas kokius 45 km.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto