Dviračius nuo vagių saugos žymos

Pareigūnai ragina dviračių savininkus savo transporto priemones pažymėti policijoje. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Padaugėjus gatvėse dviratininkų, padaugėja ir dviračių vagysčių. Policijos pareigūnai tikina, kad nuo vagišių apsaugotų daiktų graviravimas.

Per du mėnesius – septyni pavogti dviračiai

Gegužę iš Obeliškių kaime esančio ūkinio pastato vagys išsivarė du dviračius. O balandį nuo vagių nukentėjo penkių dviračių savininkai.
Du bėginiai dviračiai, kurie buvo užrakinti, pavogti iš Pavasario gatvės dvidešimtojo namo rūsio koridoriaus (nuostolis – 500 litų). Iš Gamyklos gatvės penkioliktojo namo sandėliuko pavogti du „Panther“ dviračiai (nuostolis – 1777 litai). Iš Ventos gatvės šeštojo namo laiptinės dingo dviratis „Discovery Hamer“.
Praėjusių metų šiltasis metų laikas ypač pasižymėjo dviračių vagystėmis: balandį pavogta dvylika, birželį – penki, liepą – penkiolika dviračių.

Ragina saugoti atidžiau

Policijos pareigūnai primena gyventojams, kad, norint išvengti vagystės, nederėtų dviračių net trumpam laikui palikti prie parduotuvių, įstaigų ar kitų viešųjų vietų neprirakintų. Prirakinti naudoti tik kokybišką spynelę, o grandinėlę parinkti kuo storesnę ir tvirtesnio metalo.
Nerekomenduojama palikti dviračių daugiabučių laiptinėse, rūsiuose ar kitose bendro naudojimo patalpose. Nakčiai kiemuose jų neturėtų palikti ir nuosavų namų gyventojai.
„Savininkai savo dviračius galėtų nusifotografuoti, užsirašyti jo numerį, kad vagystės atveju nuotrauka galima būtų pasinaudoti ieškant dviračio arba jį atpažįstant“, – patarė policijos pareigūnai.

Ukrinų bendruomenės pavyzdys
Veiksminga ir nieko nekainuojančia priemone, skirta apsisaugoti nuo dviračių vagysčių, pareigūnai laiko žymėjimą specialiu graviravimo prietaisu. Tam reikia tik atsivežti dviratį, turėti asmens tapatybės dokumentą bei žymimo daikto įsigijimo dokumentus.
„Mes siūlome šią paslaugą ir ją teikiame visiems, kurie į mus kreipiasi. Neseniai norą pažymėti daiktus pareiškė Ukrinų bendruomenė, ir mes tai atlikome. Daiktus žymėti buvo tiek norinčiųjų, kad teko į šią gyvenvietę vykti du kartus. Pirmąją dieną pažymėti 48 daiktai, antrąją – 22 daiktai, iš kurių septyni – dviračiai bei vienas motoroleris“, – prisiminė rajono prevencinio poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas.

Graviravimas nekainuoja

Pareigūnai ragina sekti ukriniškių pavyzdžiu. Daiktas išgraviruojamas ir registruojamas Policijos komisariate esančiame žurnale bei pažymimas lipduku „Pažymėta policijoje, registruota“, – informavo A. Bubliauskas.
Pasak pareigūno, apie žymėjimo naudą nėra ko nė svarstyti – net jeigu daiktui dingus jo savininkas nesikreipė į policiją, pagal užrašą pareigūnai gali nustatyti savininką ir jam pavogtąjį daiktą grąžinti.
„Per metus į komisariatą atnešama žymėti apie šimtą daiktų. Pažymėti daiktus yra du būdai: galima juos atvežti į komisariatą, o galima ir, suderinus laiką, laukti atvykstančio pareigūno į namus, kur jis pažymės, jūsų nuomone, vertingus daiktus. Į mus gali kreiptis ir bendruomenės, mielai atvyksime“, – patikino poskyrio viršininkas.
Dėl daiktų žymėjimo į policijos pareigūnus galima kreiptis telefonais: 98 080 arba 8 616 28 848.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content