Džiugino vyrų folkloro dainos

Rugpjūčio 26 dieną Plateliuose skambėjo vyrų balsai: vyko vyrų folkloro dainų, šokių ir muzikos vakaras „Augėn tievs do sūnelios“. Renginys – tradicinis, organizuotas jau trečią kartą, tik šiemet jis nuskambėjo dar tvirčiau – juk tai Platelių kaip Lietuvos mažosios kultūros sostinės programos dalis.

Kaip kalbėjo Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Platelių filialo ir folkloro ansamblio „Platelē“ vadovas Aivaras Alminas, renginio „Augėn tievs do sūnelios“ idėja yra susijusi su tuo, kad siekiama atkreipti dėmesį į vyrų dainavimą, pagrindinis vaidmuo čia tenka būtent jiems. „Tačiau keletą dainų atliko ir moterys – kaip be jų, juk ir šokiai laukė“, – sakė vadovas. Taip yra susiklostę, kad vyrų dainų temos labiausiai yra susijusios su karu. „Programą paprastai parengiame mes, šventės organizatoriai, kolektyvai atvyksta jau pasiruošę, tačiau buvo ir kolektyvų, kurie atliko keletą savo papildomų dainų, pavyzdžiui, svečiai iš Vilniaus“, – pasakojo A. Alminas.

Vyrų folkloro dainų, šokių ir muzikos vakaras visų laukė Platelių tradicinių amatų centro prieigose. Į svečius pas vietinius tą vakarą atvyko folkloro ansambliai „Alksna“ (Mažeikiai), „Gondinga“ (Plungė), „Šateikē“ (Šateikiai), „Rėmolē“ (Seda, Mažeikių r.), „Andulē“ (Kretinga), „Cyrulelis“ (Gargždai), „Visi“ (Vilnius). Vakarą vedė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos muzikologė docentė Rūta Vildžiūnienė. A. Alminas pasidžiaugė, jog žiūrovai ne tik galėjo pasiklausyti dainų, bet ir iš vedėjos išgirsti įdomesnės informacijos apie vyrų folkloro dainas.

Smagu, kad į Platelius tą vakarą atvyko svečiai iš kitų šiemet Lietuvos mažosios kultūros sostinės titulą pelniusių miestelių. Prieš kurį laiką folkloro ansamblis „Platelē“ lankėsi Baraginės (Marijampolės r.) ir Pačeriaukštės (Biržų r.) bendruomenėse, kur pristatė savo programą. Šįkart į Platelius atvažiavę minėtųjų miestelių atstovai dalijosi savo krašto kulinarijos paveldu. Smalsu vakaro dalyviams buvo paragauti marijampoliečių barščių ar Biržų krašto giros ir alaus.

Pirmoji vakaro dalis prasidėjo Platelių tradicinių amatų centro prieigose. Po jos veiksmas persikėlė į kultūros namus, kur toliau bendrauta su svečiais. Buvo daug šokių, dar daugiau dainų – niekas nenorėjo skirstytis namo. Smagu, kad iš toliau atvykę svečiai pasinaudojo proga likti ir pažinti Platelius iš arčiau.
Atsisveikinta iki kitų metų: renginys vertas turėti tąsą.

Daiva Gerikienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto