Edukacinio užsiėmimo dalyviai pynė verbas

Aldonos BUDŽIENĖS nuotr.

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Buknaičių filiale vyko verbų rišimo paruošiamieji darbai.
Rūšiavome, dėliojome ir dažėme. Į pagalbą atskubėjo Albina Valantienė. Nors bibliotekoje sąlygos dažymui nelabai tinkamos, vis dėlto sausuolių prisidažyti pavyko. Visų žolių nedažėme, pasitarusios nusprendėme, kad reikia ir natūralių, žemiškų spalvų. Bibliotekininkė apie šį užsiėmimą buvo pagalvojusi iš anksto, todėl ir žolynų vasaros atostogų metu pridžiovino.

Aldonos BUDŽIENĖS nuotr.

Ketvirtadienį bibliotekoje vyko verbų rišimo užsiėmimas „Verba muša, ne aš mušu…“, kurį vedė Laimutė Kazlauskienė. Verboms rišti buvo panaudotos miežių, rugių, avižų varpos, įvairių rūšių smilgos, džiovinti šilokai, baltapūkis anafalis, dekoratyvinės ir vaistinės kraujažolės, linai, raudonėliai, rudbekijos, kermėkai, aguonos. Žolynų buvo nemažai, tai ir verbas susirišome dideles. Užsiėmimo vadovė dalijosi patarimais, kurie mums buvo labai naudingi. Visi darbavosi kaip tikri verbų pynėjai, tik jauniausiai užsiėmimo dalyvei prireikė pagalbos. Jai susirišti verbą padėjo kultūrinių renginių organizatorė Aldona.
Smagiai ir naudingai praleidome laiką. Bibliotekininkė visų renginio dalyvių vardu dėkojo L. Kazlauskienei už pravestą užsiėmimą ir įgytas žinias. Renginio dalyviai gražias verbas išsinešė į namus, kad Verbų sekmadienį jas pašventintų bažnyčioje, o grįžus galėtų ir kaimyną ar namiškį su verba nuplakti.
Valerija BENIUŠIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Buknaičių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto