„Eglutės“ lopšelyje-darželyje – mokymasis per patirtį

Nuotr. iš lopšelio-darželio „Eglutė“ archyvo

Lietuvos švietimo dokumentuose yra numatytas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymas naudojantis ugdymąsi paremiančiomis, papildančiomis šiuolaikinėmis technologijomis, įvairiomis medijomis. Tai įgyvendinti ėmėsi Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“ bendruomenė. Gavus STEAM mokyklos ženklą darželyje įrengta laboratorija, kurioje vaikams organizuojamos kokybiškos, įdomios ir smagios veiklos.

Nuotr. iš lopšelio-darželio „Eglutė“ archyvo

Santrumpa STEAM reiškia tai, kad įstaigoje ugdant vaikus supinami gamtos mokslai, technologijos, inžinerija, menai ir matematika.
Kurdami „Eglutės“ strategiją, diskutuodami apie vaikų ugdymą ir ugdymąsi, kalbėdamiesi apie tai, kokių ateityje svarbių kompetencijų vaikai turi įgyti, įstaigos pedagogai suprato: ugdymas turėtų būti pagrįstas patirtinio, eksperimentinio ir probleminio ugdymo koncepcija, taikant įvairius ugdymo metodus – projektinį darbą, probleminį mokymą, eksperimentus ir kt.
„Atlikdami eksperimentus, vaikai gali mokytis samprotauti, daryti prielaidas, ugdytis probleminio mąstymo įgūdžius, mokytis bendravimo ir bendradarbiavimo. Todėl nutarėme taikyti STEAM“, – „Santarvei“ sakė įstaigos direktorė Rima Daugnorienė.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Nuotr. iš lopšelio-darželio „Eglutė“ archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*