„Eglutės“ ugdytiniai lankėsi Mažeikių vandenvietėje

Nuotrauka iš darželio archyvo

Dalyvavimas projekte-pilietinėje iniciatyvoje „Laimingas vanduo – Lietuvos gyvastis“, į kurią įsitraukė „Gudručių“ grupės vaikai, įpareigojo ieškoti įvairesnių, netradicinių ugdymo metodų, kurių metu formuotųsi ugdytinių aplinkosauginės nuostatos. Todėl trečiadienį Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“ grupės „Gudručiai“ ugdytiniai, lydimi tėvelių, lankėsi Mažeikių vandenvietėje, kuri yra pietvakariniame miesto pakraštyje, kairiajame Ventos upės krante, apie 3 km nuo miesto centro, Krucių kaime.
Kad Ventos upės vanduo yra nešvarus, užterštas, mažieji tyrinėtojai jau išsiaiškino. Ar švarus Mažeikių miestui tiekiamas geriamasis vanduo, nusprendėme išsiaiškinti atvykę į Mažeikių vandenvietę.
Vaikus ir jų tėvelius pasitikęs vyr. meistras Vygintas Ligeikis supažindino su įmonės teritorija, papasakojo apie vandens gręžinius, vandens saugojimo talpyklas. Ugdytiniai pamatė, kaip filtruojamas geriamasis vanduo. Jo sudėtyje, be reikalingų mineralų, yra labai daug geležies, filtravimo metu iš vandens geležis yra pašalinama. Pabuvoję operatorinėje pamatėme, kaip darbuotojai budi prie pultų, stebi ir fiksuoja vandens tiekimą miestui. Mums paaiškino, kad dabar iš šešių siurblių dirba tik vienas.
Geriamojo vandens atsargos tokios, kad kasdien galėtų „aptarnauti“ net tris tokius miestus kaip Mažeikiai. Iš specialisto lūpų išgirdome, kad į mūsų miestą patenkantis geriamasis vanduo yra geros kokybės.
Mažieji gamtininkai diskutavo, kodėl vandenį reikia taupyti, kaip galima prisidėti prie telkinių pakrančių švarinimo. Su vaikais bendravęs specialistas pasidžiaugė, kad darželio ugdytiniai domisi geriamuoju vandeniu, žino apie jo svarbą žmogaus organizmui.

Nuotrauka iš darželio archyvo

Pasak Kamilės Z.: „Vandens reikia indams išplauti, dar puodeliams. Vandens reikia, kai einame maudytis į vonią“. Pasak Augustės: „Reikia iš krano gert vandenį, iš vandenyno vandens gerti nereikia“. Pasak Elijos: „Reikia, kad vaikai gertų vandenį iš krano. Maudytis vaikai dar turi“. Pasak Mato G.: „Vandenuką reikia gerti. Geriu namuose vandenuką. Bet vandenį dar reikia taupyti“. Pasak Nedo: „Aš pats moku įpilti vandens. Vandens reikia daug gerti. Padaryti arbatos galima, medaus dar įdėti“. Pasak Amelijos M.: „Skalbyklai reikia vandens. Ji išplauna drabužėlius“. Pasak Arno E.: „Reikia su vandeniu rankas plauti. Dar veiduką prausti“. Pasak Tado: „Gražų vandenį tik galima gerti. Bet ne murziną. Murzino gerti negalima“. Pasak Tėjos: „Geri vaikai nešiukšlina į vandenį. Geri vaikai šiukšles surenka, kad visur švaru būtų. Ir vandeny“.
Rima SKRINSKIENĖ,
„Eglutės“ auklėtoja metodininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto