„Eglutės“ ugdytiniai svečiavosi pas audėją

Asmeninio archyvo nuotr.

Trečiadienį Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“ priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai susiruošė į svečius pas Laižuvoje gyvenantį audėją Simoną Baranauską. Išvykos tikslas – žinių apie audimą senovinėmis staklėmis praturtinimas.
Vaikus pasitiko malonus senukas. Jau pirmieji jo žodžiai ir miela šypsena nuteikė, kad susitikimas bus įdomus ir šiltas. Pakvietęs svečius į savo namelio vidų, audėjas parodė senovines stakles, paaiškino jų veikimo principą. Visiems buvo įdomu sužinoti, kad juostos audžiamos vienokiomis, lovatiesės ir paveikslai – kitokiomis staklėmis. Garbaus amžiaus audėjas pasakojo, kad rankomis nuaustuose darbuose atsispindi jo įdėtas triūsas, šiluma ir meilė.
Buvo galima pasigrožėti įvairiais audiniais, juostomis, austais paveikslais. Sužinojome, kad audimui naudojami įvairūs siūlai, pamatėme įvairių raštų ruošinius. Audėjas pasakojo, kaip ruošiamos lentelės raštų audimui, paaiškino simbolių, ženklų reikšmes. O įdomiausia buvo pamatyti patį audimo procesą.
Garbaus amžiaus vyras yra sukaupęs labai daug savo nuaustų darbų. Audiniai, kaip didžiausias šeimos turtas ir relikvija, keliauja iš kartos į kartą. Atsisveikinant audėjas mums įteikė dovaną – paties išaustą Tautinę giesmę. Ši brangi dovana nuo šiol puoš mūsų įstaigos salę.
Nuoširdžiai dėkojame ugdytinio Dominyko Grybausko mamai už pagalbą organizuojant edukacinę išvyką, o gerbiamam S. Baranauskui linkime daug sveikatos ir puikių audimo raštų.

Laima DRUNGILIENĖ,
Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*