„Eglutės“ vaikai dirba prie šviesos stalų

Naujus šviesos stalus vaikams padovanojo klubo „Liberta“ moterys. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=23 template=caption]Lopšelio-darželio „Eglutė“ vaikai dirba prie šviesos stalų. Naują Mažeikiuose ugdymo programą pasirinkę pedagogai teigia, kad toks metodas skatina vaikų savarankiškumą.
Artėjant Kalėdoms darželis gavo dovaną – moterų klubas „Liberta“ padovanojo reikalingų priemonių.

Ugdo kūrybiškumą

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos direktorė Loreta Gečienė „Santarvei“ pasakojo, kad iš Italijos atkeliavusį pedagogo Reggio Emilia ugdymo metodą Mažeikiuose jie pradėjo taikyti pirmieji.
Viena pagrindinių ugdymo priemonių – šviesos stalai.
„Jų dėka mes paįvairiname ugdomąją veiklą. Ant šviečiančios lentos vaikai gali kurti, rašyti, piešti. Jeigu jie ką nors konstruoja, piešia, rašo ant popieriaus ir padaro klaidą, vaikai išgyvena emocinį negerumą – jiems reikia kažką nubraukti. O kai yra šviesos stalas, darbas vyksta horizontalioje erdvėje, vaikui visada yra galimybė pasitaisyti, neišgyvenant, kad kažkur suklydo,“ – paaiškino direktorė.
Ant šviesos stalo „Eglutės“ vaikai dirba su įvairiausiomis priemonėmis – pradedant natūraliomis – smėliu, kankorėžiais, kaštonais, baigiant pamėgtomis kaladėlėmis, detalėmis iš popieriaus.
„Kadangi ikimokyklinėse įstaigose grįžtama prie vaiko kūrybiškumo ugdymo, suteikiant jam daugiau laisvės, tai reikia ieškoti kuo įdomesnių priemonių. Šiuolaikinių vaikų nelabai kuo nustebinsi, jie visko matę. O šviesos stalų jie nematę, tai ne kompiuteris, bet pakankamai patrauklus. Tai suteikia motyvacijos ateiti į darželį: namuose susikurti svajonę, o atėjus į darželį ją įgyvendinti ant stalo,“ – pasakojo direktorė.

Patrauklūs ir suaugusiesiems

Vienu metu prie šio stalo gali dirbti 10–12 vaikų, jų amžius – nuo vienerių metų.  Pedagogai pastebėjo, kad sklindanti šviesa ypač ramina hiperaktyvius vaikus.
Nuo rugsėjo mėnesio naują ugdymo metodą taikantis lopšelis-darželis „Eglutė“ turėjo du šviesos stalus.
Tačiau prieš Kalėdas vaikai gavo dovanų: Mažeikių Rotary klubo „Liberta“ narės jiems padovanojo du šviesos stalus ir dvi šviesos dėžes.
Klubo prezidentė Edita Rancienė „Santarvei“ pasakojo, kad tokios dovanos vaikams pradėjo ieškoti, kai pamatė, kaip šviesos stalai padeda vaikams tobulėti.
„Viskas padaryta iš rėmėjų dovanotų medžiagų: kas plokštes dovanojo, kas akrilinio stiklo, kas elektros priemonių, kas padarė. Daug žmonių prisidėjo prie šios dovanos. Ir buvo verta: reikėjo matyti vaikų ir auklėtojų akis!“ – pasidžiaugė pašnekovė.
E. Rancienė pasakojo, kad ir pačioms klubo moterims buvo įdomu pasižiūrėti, kaip prie šių ugdymo priemonių vyksta darbas.
Kad šviesos stalai įdomūs ir suaugusiesiems, tvirtino ir įstaigos direktorė L. Gečienė. Ji „Santarvei“ pasakojo, kad šių priemonių vis užsuka apžiūrėti ir vaikų tėveliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto