Eilės pas specialistus jau tapo norma

Mažeikiškiai tą pačią dieną gali patekti tik pas šeimos gydytojus.

Mažeikiškiams kai kurių gydytojų specialistų konsultacijų tenka laukti savaitę, dvi ar net ilgiau. Tokia norma egzistuoja ne metus ir ne dvejus.
Sveikatos apsaugos ministerija spaudžia gydymo įstaigas mažinti pacientų eiles, tačiau šios nemato išeities ir akmenukus mėto į Ligonių kasų daržą.

Ministerijos užduotis

Vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu, visos gydymo įstaigos iki balandžio 15 d. turės parengti savus pacientų laukimo eilių priemonių mažinimo planus.
Ministras Vytenis Povilas Andriukaitis paaiškino tokio dokumento atsiradimą: Sveikatos apsaugos ministerijos atlikta pacientų laukimo eilių analizė akivaizdžiai parodė netoleruotiną ir keistiną padėtį, kuri piktina bei erzina žmones.
„Ar tai normalu, kai ligoniai, nerimaujantys dėl savo sveikatos būklės, turi savaitę, dešimt dienų, o kartais dar ilgiau laukti priėmimo pas gydytoją? Toks laukimas eilėse jiems sveikatos tikrai neprideda. Todėl manau, kad laikas imtis įvairių vadybos, darbo organizavimo, administravimo priemonių padėčiai pakeisti, kad kiekvienas pacientas pajustų sveikatos paslaugų prieinamumo pokyčius“, – ministerijos pranešime cituojamas ministras.
Pakeista tvarka turės būti skelbiama gydymo įstaigoje pacientams aiškiai matomoje vietoje. Be to, pakeistoje tvarkoje privalo būtu užtikrinta galimybė ūmiais sveikatos problemų atvejais patekti pas gydytoją tą pačią dieną.
Informaciją apie eilių pokyčius gydymo įstaigos privalės kas mėnesį teikti teritorinėms ligonių kasoms.

Įstaigų vadovai aptarė situaciją

Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino jai pavaldžių gydymo įstaigų eilių mažinimo planus.  Numatyta atsakingai išanalizuoti informaciją apie pacientų laukimo eiles, jų susidarymo priežastis, galimybes šias eiles sumažinti, ypatingą dėmesį skiriant tam, kad pacientas laiku patektų pas šeimos ar kitus gydytojus, kur eilės ypač didelės.
Savivaldybės gydytoja Irena Vaicekavičienė „Santarvei“ teigė, kad ministerija savo patvirtintus pacientų eilių mažinimo planus persiuntė ir savivaldybėms kaip rekomendacijas.

Apie tai, kaip mūsų rajono gydymo įstaigos planuoja įgyvendinti ministerijos planus, skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.

18 Atsakymų į “Eilės pas specialistus jau tapo norma”

 1. irena parašė:

  O mane papiktino pono Dziugelio zodziai, atseit, patys kalti, kad sergat. Mes, ponuli, nekaltinam taves del savo ligu. MES NORIME GAUTI PAGALBA SIRGDAMI, NES MOKAM MOKESCIUS IR ATLYGINIMUS DAKTARAMS, TAME TARPE IR TAU, PONAS DZIUGELI.

 2. mmm parašė:

  kada kas nors registruos ,kiek per darbo valandas priėmė gydytojas pacientų,dabar tik skundžiasi kad daug darbo turi,kur neturės,juk skuba į PRIVAČIĄ KLINIKĄ,kada bus uždrausta dirbti keliuose darbuose,juk dabar viskas kompiuterizuota,juk galima matyti ,net kiek pacientas užtruko pas gydytoją,o dar gydytojai prirašo į pacientų kortele,kad jie lankėsi,o jie net nebuvo užsiregistravę,tai aišku,kad kai neturi darbo turi PRISITEMPTI kuo daugiau pacientų,nes už tai gauna algą

 3. Antanas parašė:

  Senamiesčio šeimos centre, tai ir pas šeimos gydytoją neprieisi be talono, nes pasak registratūros darbuotojų reikia registruotis iš anksto, vadinasi turi numatyt kada tau temperatūra pakils. Jei jau nusprendei eiti be talono, tada gali nusiteikt sėdėt visą dieną laukiamąjame, nors ir karščiuoji (gydytojos priima nors ir po savo darbo valandų). Suprantu šeimos gydytojas, jos tikrai turi daug pacientų ir eilių negali sureguliuot, bet registratūros darbuotojos gali eilę ir pakontroliuoti (čia apie senamiesčio šeimos centrą rašau). Lieka viena išeitis – gydytis pačiam arba ……..

 4. Lina parašė:

  Eilės yra tik talonams (nes jį gauni tik po savaitės ar mėnesio) – prie kabinetų eilių nėra. Vedžiau dukrą pas echoskopuotoją, tai nė vieno žmogaus nebuvo, nors atėjom gerokai anksčiau. Mamą lydėjau pas LOR – ten irgi pacientų nesimatė. Toks įspūdis, kad registruojamas 1 pacientas 1 valandai( kokie 5 pacientai dienai), kad daktarai nepersidirbtų.

 5. REZIDENTAS parašė:

  Gydytojas paliko studentą priiminėti ligonių, grįžęs rado ataskaitą:
  “Buvo atėjęs vienas, kuris viduriavo, jam daviau laisvinamųjų. Iš pradžių bėgo koridorium, paskui numojo ranka ir nuėjo. Tikriausiai padėjo. Antras buvo atėjęs su ramentais. Jam taip pat daviau laisvinamųjų, metė ramentus ir pradėjo bėgti – aiškiai padėjo. Trečias atėjo kosėdamas, jam taip pat daviau laisvinamųjų, dabar tupi kampe ir bijo nusikosėt.”

 6. Blondinė parašė:

  Į daktarą kreipėsi blondinė, nukritusi nuo laiptų. Sako:
  – Lipau laiptais ir nukritau. Susimušiau. Skauda.
  – Imkite šio tepalo ir sutepkite vietas, kur kritote, – sako daktaras.
  Praeina diena ir pas daktarą ateina visas būrys žmonių su sumušimais:
  – Daktare, kažkokia kvaiša ištepė laiptus tepalu…

 7. Pacientas parašė:

  – Daktare, mes praradome pacientą. – Kas atsitiko? – Pasveiko.

 8. Tautietis parašė:

  Toks ispudis, kad komentatoriams sveikatos problemos dar ne aktualios arba sundaktariai nutare anegdotais pasidalint ir pasidergt is ligoniu.Na nieko visiems savas laikas, kazkada lazda atsisuks ir kitu galu.Na o daktarelio komentaras tai debilumo virsune, idomu kokios jo vertybes.

 9. Taigi, parašė:

  Į chirurgo kabinetą įbėga vyras su peiliu nugaroje ir šaukia:
  – Daktare, padėkite!!!
  Abejingas viskam chirurgas ištraukia iš paciento nugaros kruviną peilį ir įsmeigia į akį:
  – Mano darbo laikas nuo devintos iki keturių. Patarčiau eiti pas okulistą jis dirba iki šešių.

 10. Joni, parašė:

  nuo pykcio visos ligos,tad issigydik sia yda ir daktaru nereikes

 11. Jonis parašė:

  Nu ir kas?Uztad lepse prisiveze ukrainos banditu ir juos veltui gydo is musu tarp kitko pinigu o ne is savo o dar pasirodo ir musu gydytojus ten siuncia ,savi ligoniai palauks.Gal…….nu o jeigu nesulauks …..graboriai pasirupins

 12. Senas , bet neblogas anekdotas parašė:

  Ateina pacientas pas gydytoją su likeriu, saldainiais, gėlėmis ir sako:
  -Gydytojau, norėjau atsidėkoti Jums, kad taip manimi rūpinotės…
  Gydytojas piktai pasižiūri ir atsako:
  -Nu čia dabar! O kas gi jums leido mano pinigus išleisti?

 13. Tai parašė:

  – Daktare, o kada mane išleisit iš ligoninės?
  – Kai kardiograma išsitiesins!

 14. vija parašė:

  Nu tegul pabando patekti tą pačią dieną pas šeimos gydytoją? Tas kas rašo taip matyt visai nesigaudo…Tenka laukti talono kaip ir pas antrinio lygio gydytojus….

 15. jo parašė:

  nepakliusi, tik per dvi savaites pas seimos daktara, jei ka, gali ir numirt… o kai sedi ir lauki eilej, tai jie pirmiausia lekia per kabinetus pirkt atnestos dantu pastos,kremu,sampunu…o kad sedi eilute serganciu – palauks, ne karo metas

 16. gyditojas parašė:

  ogi komunizmas jau baigėsi,
  taigi paslaugos gali tekti palukti…

 17. Tautietis parašė:

  Tokie tie ir daktarai, ateina i darba tik savo privaciu kabinetu vizitines padalint.Teisus Andriukaitis, senei laikas tvarka daryt.Sedi uzima valdiska kabineta ir agituoja apsilankyti jo privaciam kabinete.Kol neprades kas tokiu saudyt neprades galvot apie ligotus zmones.Pinigai akis uzlibde.

 18. oi parašė:

  savaitę ar dvi tai niekis. kai kas pas kardiologę laukia ir 3 mėnesius. Ir tai dar niekis. Baisiausia kai iš priėmimo sk. paleistas žmogelis su diagnoze “sveikas” kitą dieną nei iš šio nei iš to ima ir numiršta…….. Va čia tai va….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*