Eismo dalyviai turės būti drausmingesni arba daugiau mokėti

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Eismo dalyvius pasiekė ne tik Vyriausybės patvirtinti kelių eismo taisyklių pakeitimai, bet ir Seime priimti nutarimai – nuo kitų metų pradžios sugriežtinamos bausmės už šių taisyklių pažeidimus.

Nuo Naujųjų metų – pokyčiai kodekse

Seimas sugriežtino atsakomybę už važiavimą esant draudžiamam šviesoforo signalui arba reguliuotojo gestui, nesustojimą prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalauja taisyklės. Taip pat panaikino administracinį areštą greičio mėgėjams bei privalomą nulinį alkoholio promilių kiekį kai kurių transporto priemonių vairuotojams.
Šimtu litų padidinta bauda vairuotojams, kurie važiavo esant draudžiamam šviesoforo signalui ar reguliuotojo gestui – ji sieks nuo 100 iki 300 litų (nuo 28 iki 86 eurų) arba teisės atėmimas nuo mėnesio iki pusės metų. Tokia pat sankcija bus taikoma ir tiems vairuotojams, kurie nesustojo prieš pėsčiųjų perėją, kaip to reikalauja taisyklės.
Pakeitimai greičio mėgėjų atžvilgiu – panaikinta galimybė skirti administracinį areštą už itin didelį (daugiau kaip 50 kilometrų per valandą) greičio viršijimą. Tuo tarpu kita bausmės dalis išlieka nepakitusi – grės bauda nuo 1000 iki 1500 litų (nuo 289 iki 434 eurų) su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo mėnesio iki pusės metų, pradedantiesiems vairuotojams – tokia pat bauda su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo metų iki pusantrų, o vairuotojams, neturintiems teisės vairuoti transporto priemonės, – bauda nuo 1500 iki 2500 litų (nuo 434 iki 724 eurų).
Nutarime įtvirtinta atsakomybė už transporto priemonių, kurių padangos neatitinka nustatytų techninių ar padangų naudojimo reikalavimų, vairavimą – už tai grės bauda nuo 100 iki 150 litų (nuo 28 iki 43 eurų).
Už taksi automobilių, mopedų, motociklų, triračių, keturračių, lengvųjų ir galingųjų keturračių, transporto priemonių, kurių didžiausia leidžiamoji masė didesnė negu 3,5 tonos, arba turinčių daugiau kaip 9 sėdimas vietas, arba vežančių pavojinguosius krovinius, vairavimą, vairuotojams esant neblaiviems, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (daugiau kaip nulis promilių, bet ne daugiau kaip 0,4 promilės), vairuotojai turės mokėti nuo 500 iki 1000 litų (nuo 144 iki 289 eurų) baudą, už transporto priemonių vairavimą pradedantieji vairuotojai – nuo 800 iki 1000 litų (nuo 231 iki 289 eurų).
Šie pasikeitimai pradės galioti nuo kitų metų sausio pirmosios.

Pažymėjo aktualius pasikeitimus

Nuo šeštadienio įsigaliojo Vyriausybės patvirtinti Kelių eismo taisyklių pakeitimai, tarp kurių vienu aktualiausių mūsų miesto ir rajono vairuotojams rajono kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Gurauskas įvardijo reikalavimą sukant į dešinę degant raudonam šviesoforo signalui su lentele su žalia rodykle sustoti prieš „STOP“ liniją arba, jeigu jos nėra, prieš pėsčiųjų perėją, šviesoforą.
„Dabar privalu sustoti, įsitikinti, kad manevras saugus ir nebus trukdoma kitoms transporto priemonėms ir pėstiesiems, kurių judėjimo kryptis bus kertama. Už pažeidimą, jeigu nebus sustota prie „STOP“ linijos, gresia bauda nuo 100 iki 300 litų, jeigu jos nėra – įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 40 litų“, –  sakė poskyrio viršininkas.
Iš kitų pakeitimų pažymėtini: automobiliams draudžiama sustoti ten, kur jie trukdo įvažiuoti ar išvažiuoti iš stovėjimo aikštelės, vietos ar garažo; reikalavimai tvarkingai kirsti geležinkelio pervažas net tik transporto priemonių vairuotojams, bet ir visiems eismo dalyviams, tarp jų – ir pėstiesiems; dviratininkai galės važiuoti šaligatviu, jeigu nėra dviračių tako, dviračių juostos, kelkraščio arba jais važiuoti negalima, tačiau tada jie privalo duoti kelią pėsčiajam, netrukdyti arba nekelti pavojaus; nuo balandžio pirmosios iki spalio 31-osios greitkeliuose lengvaisiais automobiliais, motociklais ir triračiais leista važiuoti ne didesniu kaip 120 km per val. greičiu, o nuo lapkričio pirmosios iki kovo 31-osios – ne didesniu nei 110 km per val. greičiu; įvažiuojant į žiedinę sankryžą posūkio signalo rodyti nereikia, išvažiuojant – reikia.
Pasak N. Gurausko, iki šiol policijos pareigūnai į naujųjų KET pakeitimų pažeidimus žiūrėjo atlaidžiai, atsižvelgdami į situaciją, tačiau dabar į pasiteisinimus dėl nežinojimo nebebus atsižvelgiama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto