Eismo sąlygas apsunkino snygis

Autoriaus nuotr.

Penktadienio rytą prasidėjęs ir snygis gerokai apsunkino eismo sąlygas visame rajone.

Mažeikių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai pasidžiaugė, kad vairuotojai atsižvelgė į oro sąlygas – iškvietimų dėl nuvažiavimo nuo kelio ir kitų smulkių avarijų budintys ekipažai nesulaukė.
Valstybinės įmonės „Kelių priežiūra“ Mažeikių kelių tarnybos atstovai informavo, kad nuo ryto buvo nuvalytos rajone esančių krašto kelių Mažeikiai–Skuodas, Mažeikiai–Kuršėnai, Mažeikiai–Plungė–Tauragė ir Mažeikiai–Ežere atkarpos, pabarstytos pavojingos vietos.
Nuo pirmos valandos po pietų šeši tarnybos valytuvai-barstytuvai prisikrovė druskos ir smėlio mišinio ir, snygiui liovusis, juo barsto kelius. Kiek vėliau į kelius išvyks ir traktorius, kuriuo bus stumdomos snieguotos pakelės.

Kelininkų ir vairuotojų laukia išbandymai

Kelių priežiūros valdymo centras informuoja, kad eismo sąlygos sudėtingos visuose keliuose: danga padengta sniego sluoksniu, vietomis susiformavęs plikledis, pusto pažeme, rajoniniai keliai padengti prispausto sniego sluoksniu, slidūs.
„Kelių priežiūra“ dirba nuolatiniu budėjim režimu ir visos kelių tarnybos yra pasiruošusios bet kurią akimirką į kelius siųsti dar per 140 transporto priemonų keliams valyti, barstyti.
Savaitgalį tiek vairuotojų, tiek kelininkų laukia iššūkiai – sniegas pereis į lietų, nusimato lijundra, vėliau vėl šals, vietomis snigs, pustys. Daugelyje ruožų prognozuojamas plikledis, sniego sluoksnis. Vairuotojams primenama laikytis saugaus greičio ir vairuoti atsargiai, laikantis atstumo iki priešais esančio automobilio. Esant ekstremalioms sąlygoms svarbu įvertinti savo, kaip vairuotojo, patirtį ir gebėjimus kelyje bei apsvarstyti galimybę pasinaudoti kita transporto priemone, pvz., viešuoju transportu.

Suskirstyta į kategorijas

„Kelių priežiūra“ informuoja, kad žiemos priežiūros darbai, atsižvelgiant į kelių svarbą, skirstomi į tris priežiūros lygius, todėl vyraujant prastoms oro sąlygoms, rekomenduoja rinktis aukštesnio priežiūros lygio kelią.
Didžiausias dėmesys skiriamas magistraliniams keliams, kuriuose eismo intensyvumas didžiausias. Užtikrinus optimalias vairavimo sąlygas magistraliniuose keliuose, barstomi ir valomi krašto keliai. Tik baigus darbus šiuose ruožuose, priežiūra atliekama rajoninės reikšmės keliuose – jie yra tik valomi.
Kelių priežiūros lygius ir darbus, kokiu laiku jie vyksta ir kokiuose kelio ruožuose, galima pasitikrinti: kpl.keliuprieziura.lt
Iškilus bet kokiems su keliais susijusiems klausimams vairuotojai gali kreiptis į Eismo informacijos centrą telefonu 1871.

One Reply to “Eismo sąlygas apsunkino snygis”

  1. Komunaliniam ūkiui parašė:

    Mokame už kiemų valymą,kodėl taip prastai valomi šaligatviai??????? Kodėl jie nebarstomi? Neįmanoma paeiti,žmonės vis krenta. Darykit išvadas arba rinksim parašus ir masiškai atsisakysime paslaugos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto