EK Lietuvos pieno gamintojams skyrė per 12 mln. eurų paramos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Po derybų su Europos Komisija (EK) Lietuvos pieno gamintojų patiriamiems nuostoliams kompensuoti skirta 12,63 milijono eurų parama.

Atsižvelgė į situaciją

Vyriausybė iš ES iš viso prašė 32 mln. eurų paramos Lietuvos pienininkų patirtiems nuostoliams kompensuoti nuo šių metų sausio iki rugpjūčio.
Manoma, kad dar 18 mln. eurų reikėtų būsimiems nuostoliams kompensuoti iki gruodžio, jei padėtis pieno rinkoje nesikeistų.
Anot žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės, visų ES šalių prašymams patenkinti iš viso reikėtų 12 mlrd. eurų sumos, todėl EK rugsėjį skirta 500 mln. eurų suma ūkininkams paremti buvo skirstoma atsižvelgiant į gamybos lygį.
„Europos mastu mes pagaminame tik 1 proc. (pieno – ELTA), todėl galėjome gauti 4,2 mln. eurų, bet atsižvelgiant į tą situaciją, kokia yra pas mus, kokia yra kitose Baltijos šalyse, ši parama buvo padidinta, ir mes gavome 12,63 mln. eurų“, – Eltai telefonu sakė V. Baltraitienė.

Dėl paramos skirstymo kriterijų dar bus tariamasi

Ministrės teigimu, EK parama ūkininkams Lietuvą gali pasiekti spalį, dėl jos skirstymo kriterijų dar bus tariamasi su ministerijos partneriais. V. Baltraitienė pabrėžė, jog tuo pat metu Vyriausybės bus prašoma skirti tokią pačią 12,6 mln. eurų sumą ir iš valstybės biudžeto.
EK Europos Sąjungos ūkininkų patiriamiems nuostoliams kompensuoti rugsėjo pradžioje iš viso skyrė 500 mln. eurų, iš šių lėšų 80 mln. eurų bus panaudota naujų eksporto rinkų paieškai. V. Baltraitienės teigimu, pastarųjų lėšų panaudojimo schema Europos Komisijoje bus svarstoma kitą savaitę. Anot ministrės, parama naujų rinkų paieškai galėtų pasinaudoti Lietuvos pieno perdirbėjai, ypač sūrių gamintojai.
„Kadangi jie skundžiasi, jog neranda rinkų, kad nėra kur parduoti, tai ši priemonė mūsų perdirbėjams galėtų būti labai naudinga, ir jie aktyviai turėtų dalyvauti. Ketvirtadienį su jais susitinkame, pristatysime galimybes“, – Eltai teigė V. Baltraitienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto