„Eko rūsio“ komanda laukia ir mažeikiškių

„Eko rūsio“ komandos archyvo nuotr.

[nggallery id=337 template=caption]Praėjusių metų pabaigoje sostinės standartinio sovietinio daugiabučio namo rūsyje buvo atidaryta vieno vakaro galerija, kurioje eksponuoti darbai, padaryti iš EKO medžiagų.
„Eko rūsio“ komanda nusprendė pasiviešinti ir kviečia prie jų prisijungti dar daugiau bendraminčių.

Menas plius aplinkosauga

Šią parodą surengė viešoji įstaiga „Meno duobė“ ir Semiotinių tyrimų centras. Šiandien „Eko rūsio“ komanda nusprendė išlįsti iš pogrindžio ir skelbia menininkų darbų atranką parodai Telšiuose.
„Eko idėjos sklaida mene yra vienas pagrindinių mūsų parodos tikslų. Norime sutelkti eko menininkus ir kartu parodyti kaip „Eko“ gali atsispindėti įvairių darbų temoje ar medžiagose, iš kurių šis darbas pagamintas. Kartu tai ir šviečiamoji paroda – akcentuojanti aplinkosauginių idėjų ir sprendimų svarbą kasdieniniame gyvenime“, – sako vienas iš parodos iniciatorių Martynas Norbutas.
Savo darbus rūsyje Vilniuje eksponavo tiek profesionalūs, tiek neprofesionalūs menininkai, o darbai parodai buvo atrinkti vadovaujantis labai paprastu kriterijumi – EKO.
„Kaip pirmoji paroda, ši mums nusisekė, sulaukėme nemažai menininkų ir žiūrovų“ , – „Santarvei sakė M. Norbutas.

Tikisi nemažai dalyvių

Pasak „Meno duobės“ atstovės Monikos Slančauskaitės, menas, be daugybės funkcijų, turi ir ypatingą galią – priversti žmonės, net nesidominčius menu, susimąstyti apie tai, apie ką šiaip net nepagalvotų. Pavyzdžiui: ar viskas, ką išmetame, yra šiukšlės? Ar tikrai meno kūrinys negali turėti jokios praktinės vertės? Ir ar ta praktinė vertė nesumenkina meno kūrinio?
„Todėl tikimės į parodą pritraukti kuo daugiau neabejingų aplinkai menininkų ir žiūrovų“ , – teigė Monika.

Siųsti nuotraukas ir aprašymus

Norintiesiems tapti parodos dalyviais reikia žinoti, kad vienas pagrindinių reikalavimų jūsų kūriniui – jis turi būti sukurtas, sukonstruotas ar pagamintas iš antrinių žaliavų arba perdirbtų, panaudotų medžiagų, detalių, daiktų.
Būsimi parodos dalyviai iki kovo 26 dienos internetiniu adresu: ekorusys@gmail.com turi atsiųsti darbo nuotrauką su aprašymu: pavadinimas, medžiagos, idėjos aprašymas.
Paroda vyks balandžio 6 dieną Telšiuose, Birutes g 1 (buvusi parduotuvė „Šis bei tas“).

One Reply to “„Eko rūsio“ komanda laukia ir mažeikiškių”

  1. tina parašė:

    Mieli Mazeikiskiai, palaikykite sia puikia ideja! Tai geras budas isreiksti save, parodyti kitiems savo darbus, susirasti nauju draugu! Dalyviu amzius neribojamas, laukiami visi kuribingi zmones! Meno Duobes vienas ikureju- Mazeikiskis Aleksandras. Laukaime jusu Telsiuose!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto