Ekonominės gyventojų nuotaikos per metus suprastėjo

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiųmetę vasarą šalies gyventojai pasitiko prastesnėmis nuotaikomis nei 2013-aisiais – manančiųjų, kad šalies ekonominė padėtis pastaruoju metu blogėjo, šiemet priskaičiuota 7 procentiniais punktais daugiau. Tuo metu gyventojų, teigiančių, kad jų šeimos finansų būklė sunkėjo, padaugėjo 5 procentiniais punktais.

Taip pat ar net blogiau

Naujienų agentūros ELTA užsakymu birželio 19–28 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atliktas visuomenės nuomonės tyrimas rodo, kad šeštadalis (16 proc.) gyventojų šalies finansų būklę vertina kaip pagerėjusią.
Lygiai pusė laikosi nuostatos, kad ji yra nepakitusi, o trijų iš dešimties (29 proc.) respondentų nuomone, ekonominė padėtis Lietuvoje per paskutinius kelis mėnesius pablogėjo.

Daugėja pesimistų

Lyginant su prieš mėnesį vykusia apklausa, 6 procentiniais punktais daugiau gyventojų ekonominę situaciją šalyje įvertino kaip nesikeičiančią, tačiau, palyginus su rezultatais prieš metus, pesimistų atsirado 7 procentiniais punktais daugiau.
Per metus 5 procentiniais punktais padidėjo ir gyventojų dalis, kurių šeimos finansinė padėtis per paskutinius kelis mėnesius blogėjo – šį birželį jų priskaičiuota 30 proc.
Daugiau nei pusė (56 proc.) apklaustųjų teigė, kad jų šeimos finansinė padėtis per paskutinius du mėnesius nepasikeitė, o pasidžiaugti pagerėjimu galėjo 13 proc. apklausos dalyvių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto