Ekskursija, sustiprinusi dviejų mokyklų draugystę

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Apsidžiaugėme iš Renavo pagrindinės mokyklos gavę pasiūlymą – apsilankyti sostinėje Vilniuje.

Į pažintinę kelionę važiavom mes, Žemalės mokyklos dešimtos klasės mokiniai, bei Renavo pagrindinės mokiniai ir mokytojai. Penkias valandas reikėjo išbūti autobuse, norint pasiekti kelionės tikslą, bet buvo verta. Miestas toks didelis: pro šalį švilpė mašinos, kažkur skubėjo žmonės.
Pirma sustojimo vieta buvo Valdovų rūmai. Jie atrodo didingai, tvirtai, ne veltui čia susirinkdavo šalių valdovai. Šalia jų stovi Vilniaus Arkikatedra Bazilika. Po Valdovų rūmus vaikščiojom su gide, kuri mums pasakojo, kas vykdavo šiose patalpose. Viduje yra paliktos senųjų rūmų sienų liekanos. Visus sudomino ekspozicijos po stiklu: paauksuotos karūnos, variniai žiedai, moliniai indai, kelios stiklinės. Dar truputį pasivaikščioję ir sužinoję istorijos, išėjome iš rūmų ir kopėme, kur stovi Gedimino pilis. 

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Pilyje taip pat pasitiko gidė. Ji mums papasakojo apie tvirtovės atsiradimą ir gyvavimą. Įdomiausia buvo tai, kad užlipę į viršų matėm visą Vilnių. Atrodė, kad gali paimti miestą ant delno, vaizdas, gniaužiantis kvapą: medžiai ir upės, apjuosusios Gedimino pilį. Nulipti iš viršaus nebuvo lengvas darbas, nes laipteliai tokie statūs, kad galėjai bet kurią minutę nuriedėti. Bet vis tiek bėgte nubėgom į apačią, kur ir vėl laukė gidė.
Kai kurie pirmą kartą vaikščiojom po Vilniaus senamiestį. Gatvės siauros, vinguriuojančios į visas puses. Jei būdavo kas nors pasistatęs mašiną, reikėdavo pasistengti pralįsti. Matėm prezidentūrą, Onos Bažnyčią, kuri atrodo įdomiai. Gaila, kad buvo uždaryta ir negalėjom užeiti į vidų.  
 Paskui sustojome prie Aušros vartų. Matėme, kaip yra apnerti medžiai, sienoje įlipdyti paveikslai.
Verta aplankyti Vilnių, nes jis ne tik didelis miestas, bet ir Lietuvos sostinė. Galima pamatyti daug, bet svarbiausia, reikia turėti noro, būti gerai nusiteikus, nes tada ir mažiausia smulkmena atrodys gražiausias dalykas pasaulyje.
Mes ne tik geriau pažinome sostinę, bet ir vienas kitą: tapome artimesni, sustiprėjo draugystė.
Agnė ŽUKAUSKAITĖ
Žemalės pagrindinės mokyklos dešimtokė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto