„Eksperimentiniai“ pinigai nenudžiugino

Ne vienerius metus veikiančius būrelius lankančių moksleivių tėvai mėnesinį mokestį mokės kaip mokėję. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dar pavasarį nuskambėjusi žinia apie tai, kad nuo spalio 1 dienos kiekvieno vaiko neformaliajam švietimui valstybė skirs po 15 eurų kiekvieną mėnesį, bendrojo lavinimo mokyklas lankančių vaikų tėvus nudžiugino.
Šiandien aiškėja, kad šis pažadas yra ne visai tiesa.
Su galiojančiomis išlygomis nesusipažinę tėvai pyksta ant neformaliojo šveitimo įstaigų atstovų už tai, kad šie reikalauja mokėti už vaikų būrelius, nors tam esą valstybė skiria finansavimą.
Neformaliojo švietimo įstaigų vadovai bei pedagogai sako, jog ne taip paprasta tėvus įtikinti, kad lėšos skiriamos ne bet kokiems vaiko pasirinktiems būreliams.

Pirmadienį Mažeikių rajono savivaldybės Švietimo skyriuje vyko pasitarimas-seminaras neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) lėšų naudojimo ir reikalingų dokumentų pateikimo klausimais.
Suinteresuoti šių švietimo paslaugų teikėjai buvo supažindinti su būtinų pateikti dokumentų pildymo tvarka bei kriterijais, kuriuos įstaiga turėtų atitikti, norėdama pretenduoti į krepšelį. Pasitarimo-seminaro dalyviai diskutavo ir tarėsi abiem pusėms aktualiais klausimais.
„Šiandien neeilinis susitikimas neeiliniais klausimais. Atsitiko taip, kad šiems finansiniams metams einant į pabaigą, Švietimo ir mokslo ministerija nusprendė skirti lėšų neformaliajam vaikų švietimui. Dalykas labai paprastas: mums duoda pinigų, bet norint juos paimti, reikia atitikti labai daug įvairių formalumų, labai daug įvairių dalykų“, – situaciją ir susitikimo tikslą trumpai apibūdino Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “„Eksperimentiniai“ pinigai nenudžiugino”

  1. nesuprantu parašė:

    kaip jie visi įsivaizduoja, juk tai papildomas darbas dar prie visų darbų- man ką viską mest ir imtis visos tos painiavos su NVŠ? suprasčiau kad bent prieš mėnesį viską praneštų, ką kaip pildyt reiks

  2. Mok-ekspertas parašė:

    košmariška PAINIAMAKALYNĖ ten tas paraiškos pildymas, įtariu tyčia sudėtingai padarė, kad niekas nesiimtų jų, tikrai kad šsvelniai tariant neprotingi jas sudarinėjo. Gal žurnalistai nori pabandyt užpildyt? Pažiūrėtume kaip sekasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto