Eksponatų likimas – valdininkų rankose

Renovacija muziejuje turėtų būti baigta kitų metų rugsėjį. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Dar prieš pradedant rajono savivaldybės muziejaus renovaciją kilo klausimas, kur laikyti muziejuje sukauptą turtą.

Parūpinus laisvas patalpas ir ten pergabenus eksponatus atsirado kita problema: vietos viską sutalpinti – mažoka.
Valdininkai tikina, jog visa tai laikina ir pakentėti dešimt mėnesių, kol truks renovacija, neturėtų būti sunku. Tačiau ar eksponatų laukia geresnė ateitis muziejui atsinaujinus, taip pat nežinia.


Trūksta eksponatų saugyklų

Praėjusį mėnesį muziejuje pradėjus renovaciją jame saugoti daiktai buvo pergabenti į buvusio moksleivių techninės kūrybos centro (MTKC) patalpas. 
Laikinai įsikurti bei saugoti eksponatus muziejui suteikti du aukštai. Nors atrodytų, kad vietos turėtų būti užtektinai, „Santarvė“, apsilankiusi tose patalpose, pastebėjo, kad čia muziejaus vertybėms gana ankšta.
Tiek eksponatai, tiek ir visas muziejaus inventorius laikoma kartu. Vieni daiktai sudėti ant kitų, kai kurie jų dėl vietos stygiaus netgi guli ant žemės, o muziejaus darbuotojai tikina negalintys nieko pakeisti, todėl džiaugiasi turėdami bent tokias patalpas.
„Į mums skirtus du aukštus telpame sunkiai, o ir eksponatų šitaip laikyti neturėtume, bet yra kaip yra. Turime džiaugtis bent tuo, kad nesame išmesti į gatvę ir mums buvo parūpintos šios patalpos“, – situaciją įvertino vyriausioji fondų saugotoja Raimonda Ramanauskienė.

Apie renovacijos laikotarpio sunkumus ir problemišką kai kurių muziejaus eksponatų ateitį skaitykite šeštadienio „Santarvėje“. 

4 Atsakymai į “Eksponatų likimas – valdininkų rankose”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Perkelti i Renavo dvara ir saugoti. Atrado problema?

 2. Algis parašė:

  Norint, kad muziejus galėtų tinkamai funkcionuoti ir reprezentuotų mūsų krašto istoriją, reikėjo jį rekonstruoti: gerokai išplečiant patalpas, modernizuojant fondų saugyklas ir ekspozicijų sales, žymiai išplečiant technines galimybes ir darbo sąlygas personalui. Renovacija yra muziejaus pasmerkimas tolesnei jo vegetacijai ir eksponatų puvimui.

 3. Menininkas parašė:

  Perskaičiau straipsnį, visokių minčių sukasi galvoje….bet atsižvelkim ne vien į politikų, bet ir į visuomenės išreikštą nuomonę. Skaitau straipsnį, ir susidarau įspūdį, kad Mažeikių muziejuje yra keli fondų saugotojai, nes pasisako vyriausioji, tai reiškia yra yra vyresnių ir dar žemesnių kategorijų fondų saugotojų???? Bet gal mes ne viską žinom? Gal tėra viena vyriausioji? O jei tada taip kam reikalingas statusas „vyriausioji“? Gal pakaktų – tiesiog fondų saugotoja (jei viena tėra), ai pal….alga gal tada ne ta…..muziejus……

 4. qwerty parašė:

  kam tie fondai, jei visuomenė nemato jų…. nerengiamos sukauptų eksponatų parodos…..Renavo dvaro sodyboje yra vietos parodoms iš fondų: bus išspresta dalinai jų laikymo klausimas, o ir tuo pačiu visi pamatysim, kas ten „sukaupta“ :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto