Ekstremalių situacijų komisija griežtina priemones kovai su koronaviruso infekcija

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Koronaviruso (COVID-19) Lietuvoje antradienio statistika rodo, kad mūsų rajone serga beveik 550 gyventojų. Vien per dvi savaitgalio dienas išaiškinta per šimtą naujų atvejų.
Pirmadienį sušaukta Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija aptarė situaciją, sprendė, kaip suvaldyti infekcijos plitimą.

Koreguojamos ligoninės paslaugos

Mažeikių ligoninės direktorius Sigitas Kaktys pastebėjo, kad 5 proc. pacientų, sergančių COVID-19 liga, reikalingas stacionarinis gydymas. Daugėjant tokių ligonių bei užpildžius abu ligoninės COVID-19 poskyrius, buvo atidarytas trečiasis. Dirbti su tokiais pacientais nukreipiamas ligoninės personalas iš kitų skyrių.
S. Kaktys informavo, kad nuo pirmadienio mobilusis patikros punktas jau dirba dviem pamainomis. Įstaigos vadovas kalbėjo apie kylančias problemas dėl infekcijos plitimo. Viena jų – deguonies tiekimo aparatai, nes du trečdaliai ligoninėje gydomų „covidinių“ ligonių serga sunkiai arba jų liga yra vidutinio sunkumo.

Kreipsis į Sveikatos apsaugos ministeriją

Komisijos posėdyje buvo nutarta kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl Mažeikių ligoninės aprūpinimo dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatais ir kita medicinine įranga.
Pirmadienį su Savivaldybės meru Vidmantu Macevičiumi ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Eimantu Salatka susitiko naujojo Seimo nariai Valius Ąžuolas ir Laima Nagienė.
Su jais taip pat aptarta COVID-19 infekcijos situacija rajone, kalbėtasi apie galimybę Seimo nariams kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl Mažeikių ligoninės aprūpinimo būtiniausia medicinine įranga, skirta sergantiesiems COVID-19 infekcija ir kitiems ligoniams gydyti.

Vyresniosioms klasėms – tik nuotolinis ugdymas

Koronaviruso infekcija nesitraukia ir iš ugdymo įstaigų. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Telšių departamento direktorė Giedrė Ligeikienė informavo, kad šiuo metu serga 23 mokiniai, 37 įvairių ugdymo įstaigų darbuotojai, dalis jų dar yra saviizoliacijoje.
Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus siūlė priimti sprendimą, kad vyresnių klasių mokiniai mokytųsi nuotoliniu būdu, taip mažiau sutriktų ugdymo procesas, nes su jais užsiimti galėtų saviizoliacijoje esantys pedagogai.
Ekstremalių situacijų komisija nusprendė, kad nuo antradienio, lapkričio 17 d., iki karantino pabaigos – lapkričio 27 d. – 5–12 kl. mokiniai bus ugdomi tik nuotoliniu būdu.

Griežtesnė kontrolė

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje akcentuota, kad daug trūkumų pastebima prekybos
centruose – nėra apsaugos darbuotojų, kurie reguliuotų pirkėjų srautus, ne visur užtikrinamas saugus atstumo laikymasis, nevykdomi kiti Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimai.
Buvo nutarta uždrausti karantino metu rengti bet kokias muges, taip pat nuspręsta atkreipti dėmesį į saugos reikalavimų laikymąsi turgavietėse, kitose prekybos vietose, viešosiose erdvėse.
Policijos pareigūnų ir Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistų paprašyta intensyvinti patikrinimus.

10 Atsakymų į “Ekstremalių situacijų komisija griežtina priemones kovai su koronaviruso infekcija”

 1. Tomas parašė:

  Savivaldybes niekdarbiai ir išplatino virusą,patys užkratais būdami,dar kažkokios atsakomybes drįsta iš zmonių prašyt

 2. Anonimas parašė:

  saugojimosi ir taisyklių laikymosi kultūros neįskiepysi.eikit prieš darbo pabaigą prie pėsčiųjų tilto per geležinkelį ,matysite kiek valstybės tarnautojų be kaukių. Matyt tarnyba galvoje,kaip žmogui tarnauti geriau.

 3. Vaidas parašė:

  Kodėl į priekį sodinat tą žioplį šiurį, kuris , būdamas ekstremalių situacijų suvaldymo vadovu, pats užkrėtė ne vieną Savialdybės darbuotoją? Kodėl šiam veikėjui netaikoma baudžiamoji atsakomybė už sąmoningą užkrato platinimą? Apeliuojama tik į gyventojų sąmoningumą, kai tuo tarpu patys didžiausi infekcijos perdavėjai patys klerkai. Po tokio nesąmoningo šiurio poelgio jis jokiu būdu negali būti atsakingu ekstremalių situacijų suvaldymo vadovu.

 4. aūūū parašė:

  Kodėl niekas nedezinfekuoja daugiabučių namų laiptinių??? Ar jau pinigus ištaškėt???

  1. As parašė:

   Ko čia prikibot prie tų laiptinių dezinfekavimo? Prie kiekvieno straipsnio tas pats. Gyvenat laiptinėj ar laiptais lipdami sienas laižot?

 5. parodykit parašė:

  man tą sugriežtinimą savivaldybės veikėjai nieko neveikia tik protą pisa, atseit sugriežtino, parodykit kurioje vietoje

 6. saulė parašė:

  o kodėl visi tyli,kad Sedos aibės darbuotoja serga,o kitos pardavėjos toliau dirba.Kai Puokštėje susirgo parduotuvė nedirbo bene 3 savaites. Tai jau dabar visiems vienodai ,tegu platina virusą toliau.

 7. Eli parašė:

  Niekaip nesuprantu tokio karantino, kai visi škudurynai, kosmetikos, aukso ir t.t.. parduotuvės dirba? Tai kas čia per karantinas ? Žmonių pilna visur, net atstumų nesilaiko, prie kasos lipa ant kulnų…

 8. nu taip parašė:

  Atsibudo po laiko.Kai jau mokyklose užkratai nevaldomi šlaitosi visus krėsdami, tai tada imasi pavėluotų priemonių. Mokyklų darbuotojai, mokytojai ir mokiniai niekam nerūpi, jei dvėsit-tai bus tik jūsų problema.

 9. ? parašė:

  Pilni prekybos centrai žmonės kur jūsų sąmoningumas!!! Kodėl smulkus verslas kenčia o didieji tiesiog klesti!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto