Elektros importas dar labiau išaugo

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Per aštuonis šių metų mėnesius į Baltijos šalis importuota 3379 GWh elektros energijos, arba 42,3 proc. daugiau nei tuo pat metu pernai.
Nepriklausomas elektros energijos tiekėjas „Elektrum Lietuva“ skaičiuoja, kad regione sausį–rugpjūtį pagamintos elektros sumažėjo 14,2 proc., arba 12217 GWh. Gamyba labiausiai (20,6 proc.) mažėjo Latvijoje.
„Elektros gamyba Baltijos šalyse ir toliau mažėjo, tačiau tai lėmė ir „Estlink-2“ jungtis, atvėrusi didesnes galimybes pigesnės Šiaurės šalių elektros importui. Aštuonių mėnesių prekybos apimtis iš Šiaurės į Baltijos šalis padidėjo iki 2 411 GWh – tai maždaug 192,4 proc. daugiau nei tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Vis dėlto, kaip ir įprasta, importas vasarą mažėjo, o tai iš dalies buvo nulemta sumažėjusio perdavimo galingumo ties Estijos ir Latvijos siena“, – komentuoja „Elektrum Lietuva“ generalinis direktorius Gatis Junghansas.
Pasak G. Junghanso, panašios tendencijos pastebėtos ir fiksuojant suvartojamą elektrą. Šilta žiema metų pradžioje truputį sumažino paklausą, tačiau pastaraisiais mėnesiais sąnaudos vėl pasiekė sezonui būdingą ribą. Skaičiuojama, kad aštuonių mėnesių paklausa buvo tik 3,4 proc. mažesnė nei 2013 metais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto