Embargo pasekmės – spirale

ELTOS nuotrauka

Dėl Rusijos draudimo įvežti kai kuriuos žemės ūkio produktus būsimus nuostolius skaičiuoja ne tik ūkininkai, bet ir perdirbėjai, krovinių vežėjai.
Nerimas dėl verslo ateities neaplenkė ir mažeikiškių.
Pieno gamintojai jau sulaukė ir pirmųjų pranešimų apie mažinamas pieno supirkimo kainas.

Draudimas – nuo penktadienio

Rusijos vyriausybė paskelbė, kad nuo rugpjūčio 8-osios Europos Sąjungai, JAV, Australijai, Kanadai ir Norvegijai metams bus taikomas pieno, mėsos, daržovių, vaisių, šakniavaisių ir žuvies visiškas importo draudimas.
Spėjama, kad Rusija boikotavo daugumą importuojamų maisto produktų, reaguodama į šių šalių sankcijas dėl Maskvos politikos Ukrainos atžvilgiu.
Rusijos premjero įsake nurodyta, kad šalis neįsileis galvijų bei kiaulių mėsos: šaldytos, atvėsintos ar šviežios, paukštienos mėsos ir paukščių subproduktų, sūdytos, esančios sūryme, vytintos ir rūkytos mėsos, dešrų ir kitų produktų, mėsos, jos subproduktų ir produktų, pagamintų kraujo pagrindu. Rinka uždaroma žuviai, vėžiagyviams, moliuskams ir kitoms jūrų gėrybėms. Šalis taip pat neįsileis pieno ir jo produktų, sūrio ir varškės, pagamintų augalinių riebalų pagrindu, kitų maisto produktų su pienu, pagamintų iš augalinių riebalų.
Draudimas taip pat taikomas daržovėms, šakniavaisiams ir gumbavaisiams, vaisiams ir riešutams. Tačiau Rusija nedraus grūdų ir jų produktų, pašarų, alkoholio ir gėrimų, kūdikių maisto importo.

Teks ieškoti naujų rinkų

Žemės ūkį kuruojantis vicemeras Jonas Siminkevičius, apie situaciją kalbėdamasis su „Santarve“, pastebėjo, kad dėl Rusijos veiksmų labiausiai nukentės gyvulininkyste besiverčiantys ūkininkai. Jis spėjo, kad pieno ir mėsos perdirbimo įmonės pašlijusius reikalus dėl Rusijos embargo bandys spręsti mažindamos žaliavos supirkimo kainas.
„Neišvengiamai teks surasti rinką kitur. Bet tai nebus lengva. Lenkija, Danija kiša tą pigią mėsą, o lietuviškos produkcijos kokybė gera, verta ir atitinkamos kainos“, – samprotavo pašnekovas.
Mažeikių verslininkų asociacija pasiruošusi padėti ieškantiesiems naujų rinkų.
„Mes nuolat ieškome naujų rinkų ir kontaktų, rengiame įvairias verslo misijas. Bet per dieną dvi neįmanoma į naujas rinkas įeiti. Ieškoti naujų rinkų nėra taip paprasta. Reikalingos atitinkamos investicijos ir atitinkamas laikas“, –  teigė asociacijos prezidentė Dalia Poliakaitė.
Pašnekovė neabejojo: Rusijos veiksmai palies daug ką – ir gamintojus, ir augintojus, ir vartotojus, ir vežėjus.
„Yra spiralė. Vienas įvykis paskatina kitą įvykį. Jeigu nėra realizacijos, mažinamas žaliavos pirkimas. Vadinasi, mažinamos ir gamybos apimtys, reikia ir mažiau darbuotojų. Ekonomikos dėsniai  nesikeičia – jie galioja tuo pačiu principu“, – apie neigiamas pasekmes kalbėjo D. Poliakaitė.

Plačiau skaitykite antradienio „Santarvėje“.

15 Atsakymų į “Embargo pasekmės – spirale”

 1. pachmielingas buvo teisus parašė:

  Trečiadienį prekybos centruose pasirodė maisto gaminiai su rusiškomis etiketėmis ir nuolaidomis

 2. ukrainieciai parašė:

  anuo laiku pataikavo Rusijai,Janukovicius lankstesi pries Putina,na ir nuskurdino,uzvalde sali.Tokio likimo kazkas linki ir Lietuvai.

 3. Europa parašė:

  galetu tuos produktus vezti i Ukraina,kur vaikinai kariauja ir uz mus .

 4. Putinas neprognozuojamas parašė:

  matome kaip rusai apkvaile,taip pat vokieciai pries ll Pasaulini Kara slovino Hitleri.Mums skubiai reikia privalomai ir vaikinams ,ir merginoms organizuoti karini parengima.As kaip medike,sovietiniais laikais mokiausi naudotis kalasnikovo automatu ir t.t.

 5. hen parašė:

  Jus galvojate putleris nebevalgys atveztiniu austriu ir kitu uzsienietisku dalyku? Nejuokinkit. Siaures korejos parsiukas ciukas vakarietiskoje prabangoje tarpsta. O zmones badauja. Taip ir rosijoj… O musu verslininkams dar geriau, kas dar nepersiorentavo i vakaru rinkas, bus proga tai padaryt, o jei nesugebes tegu uzsidaro, uzteks suda gamint.

 6. Jonisto Vaidas parašė:

  O gyvent niekam i sikna nelendant negalima? Ar kitaip nemoki ,jau tai turbut i krauja iauge ar ne?Man neidomu ko ten kazkas su kuom nors nepasidalijo ir pirstu i tarpduri nekisu nes niekada nesuprasi ko kaimynas su savo zmona riejasi jie patys issiaiskins o ilindes i tarp dar ir kaltas paliksi ,o ta asaba kur tamsta mini tai snd viena sikna buciuoja ryt kita o nuo to kenciam mes

 7. Vaidas > Jonas parašė:

  O tau svarbu putleriui i minkstaja pabuciuot? Gal atitrukes biski, pusei pasaulio ruskiai bana uzdejo, o tu cia verki, kad del partskolos ucitelnicos politikos, Lietuva kentes. Taigi ji to sauniojo tarybinio svietimo (su kgb priedais) produktas, ko bedavoji. O del ruskiu pirkimo kur jie nores… Siaures Korejai siuo metu sunkokai sekas, o per tuos 2 desimtmecius ruskeliai prie gero priprato, kazin ar benores s..a griauzt…

 8. Jonis parašė:

  Lepse galvojo rodys ruskiams sikna o tie tik kentes,uz savo pinigus jie pirks kur nores ir ka nores ,o nuo tokios lepses politikos kentes tik Lietuva ,nors….argi jai rupi LT zmones ,jai svarbu babamai i sikna pabuciuot

 9. AstaM parašė:

  šiuo atveju rusai visiškai teisingai smogė vakarams

 10. Vaidas parašė:

  Oi vargsiukai baudziauninkai, tai gi cia karas, tik kitokia forma. Aisku gal jus ir laukiat tu nusmurgusiu ruskiu, nes tada vogt ir darbe gert galejo, bet pasaulis pagaliau pamate kas per do kloaka tas atsilikeliu krastas. Kodel musu gimines, draugai i vakarus laimes ieskot lekia, nes mes nuo tu vakaru nusmurgeliu ruskiu deka, atsilikome 50 metu. Bet ir toliau ziurekit ruskiu TV, ju „gyvo garso“ koncertus, nes tai taip miela ir sava sirdziai. Kiaulei davus pasirinkt kur miegot, purvyne ar pataluose, ji ilgai negalvotu…

 11. Vardas (privalomas) parašė:

  Piena ir kitus produktus uzaugintus ukininku pirksim is paciu ukininku atvyke pas juos i kiema.Ju pienas naudingesnis,tegul ir mokesim brangiai.Pagarba ukininkams! Tegul tik Valstybes tarnautojai maziau kaisioja pagalius i Ju verslo ratus!

 12. Valda parašė:

  Jums tik paest, pabuciukit putleriui i uzpakali uz desra. Maziau rysit sveikesni busit. Atrado mat kuom skustis.

 13. pachmielingam parašė:

  matosi,kad smegenėlės paskandintos pigiame gėrale.taip,atpigs,kol atsikratys pertekline ir greitai gendančia produkcija.bet vėliau teks mažinti gamybą,nes nebus kur realizuoti produkcijos.teks atleidinėti darbuotojus,mažinti atlyginimus ir t.t. grybų karalystės karaliukams px. jie gali loti ką kiti liepia,nes jų neuždirbti atlyginimai dešimtimis kartų didesni už dirbančio ir sukuriančio produkciją.

 14. pachmielingas parašė:

  mes kenciam ?? tuj atpigs pienas, mesa, obuoliai … dar vardint ?? lasisa, suriai … jau gali ieskot maxei akcijos ir poto skustis :D

 15. kritike parašė:

  Ka norejo,ta ir gavo.Laikas Lietuvai igauti proto ir maziau sokineti,kur nereikia.Juokinga,kai blusa sokineja pries drambli.Ta prasme apie politika,kuri negalvoja apie paprasta zmogu.Visiems tik ivaizdis ir terupi,o kad zmones kencia,kam tai rupi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto