Ministras su mažeikiškiais kalbėjosi apie svarbius projektus

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Pataruoju metu Mažeikių rajonas sulaukia šalies Energetikos ministerijos atstovų dėmesio. Birželio 8-ąją čia lankėsi viceministras Vidmantas Macevičius. Penktadienį Mažeikiuose viešėjo energetikos ministras Rokas Masiulis.
Susitikime su Savivaldybės vadovais, Tarybos nariais, įmonių atstovais aptartos šilumos ūkio problemos, energijos efektyvumo didinimo priemonių įgyvendinimo būtinybė ir galimybės.

Apsilankymo Savivaldybėje metu ministras apžvelgė bendrą Lietuvos energetikos situaciją.
Pasak R. Masiulio, šalis per pastarąjį penkmetį žengė didelį žingsnį energetikoje, įtvirtindama energetinę nepriklausomybę bei saugumą: pastatytas suskystintų gamtinių dujų terminalas, baigtas elektros kabelio tiesimas į Švediją. Planuojama, kad elektros jungtis su Lenkija bus užbaigta dar šiemet, o veikti pradės kitų metų pradžioje.
Pasak R. Masiulio, iki 2020-ųjų pavykus įgyvendinti energetinio efektyvumo projektus ir sumažinus energijos naudojimą tiek, kiek to reikalauja 2012 metais priimta Europos Sąjungos Energijos efektyvumo direktyva (toliau – Direktyva), Lietuva turėtų galimybę sutaupyti lėšų ir jas panaudoti kitur. Pagal šį dokumentą visos Europos Sąjungos valstybės įsipareigojo iki 2020-ųjų metų 20 proc. sumažinti į aplinką išmetamo anglies dioksido kiekį, po 20 proc. padidinti energijos suvartojimo efektyvumą ir atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą bendrame energijos balanse.
Kalbėdamas apie Direktyvos įgyvendinimą, svečias pasakojo, jog dalis Europos šalių šiuo klausimu pasirinko „tiesmuką“ kelią: padidino mokesčius, dujų, elektros tarifus, pakėlė benzino kainas, įvedė tam tikras kainų dedamąsias.
Lietuvoje esą stengiamasi padaryti taip, kad nereiktų kelti tarifų. Lėšos projektams įgyvendinti renkamos iš skirtingų šaltinių.
„Yra perskirstomos ES paramos lėšos. Ten, kur bus taupoma energija, bus mažinami jos tarifai. Dalis sutaupytų lėšų bus skiriama viešųjų pastatų modernizavimo, gatvių apšvietimo ir jo sistemų atnaujinimo projektams. Gal todėl kiek ir užtrunkame, nes tas modelis, tas lėšų „žvejojimas iš įvairių kišenių“, derybos su įvairiomis institucijomis užima laiko. Bet šiuo metu jau esame finišo tiesiojoje ir manau, kad rudenį tą sistemą (gatvių apšvietimo – aut. past.) jau turėsime“, – priemones vardijo svečias.

Apie kitus planuojamus projektus ir mažeikiškių problemas skaitykite antradienio laikraštyje.

One Reply to “Ministras su mažeikiškiais kalbėjosi apie svarbius projektus”

  1. Jokios naudos parašė:

    Mes jau matėme jų projektus, jau greit dirbs 1600 žmonių, akių dumimas ir tiek.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto