Epidemiologinė situacija rajone išlieka įtempta

Nuotr. iš SAM archyvo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Telšių departamentas konstatuoja: epidemiologinė situacija Mažeikių rajone išlieka itin įtempta: ir praėjusią savaitę registruoti 8 nauji COVID-19 ligos protrūkiai, daugėja sergančiųjų bei pacientų, nuo šios infekcijos gydomų Regioninėje Mažeikių ligoninėje.
Prastėja ir kiti COVID-19 situaciją rajone apibūdinantys rodikliai.

Situacija prastėja

Statistikos departamento pirmadienio duomenimis, COVID-19 liga sirgo 223 rajono gyventojai. Kiekvieną savaitę registruojama vis daugiau naujų ligos atvejų – praėjusią savaitę jų buvo 130. Septynių dienų paros susirgimų vidurkis jau siekia 19 ir yra keturiais didesnis nei ankstesnę savaitę. Naujų atvejų savaitinis pokytis – beveik 25 proc.
Praėjusią savaitę testuota šiek tiek daugiau nei 2 tūkst. rajono gyventojų, 7,6 proc. nustatyta koronaviruso infekcija.
38 proc. asmenų, užsikrėtusių praėjusią savaitę, nustatyta SARS-CoV-2 L452R mutacija, būdinga Delta viruso atmainai.

Registruoti protrūkiai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento duomenimis, praėjusią savaitę Mažeikių rajone kaip ir ankstesnę registruoti 8 nauji COVID-19 ligos protrūkiai: du bendrojo ugdymo įstaigose, po vieną ikimokyklinio ugdymo įstaigoje, taip pat gamybos, statybų, prekybos, komunalinių paslaugų teikimo srityse ir asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.
Šiuo metu aktyvūs yra 15 protrūkių. 80 proc. protrūkių yra nustatyta 2–3 susirgimai COVID-19 liga. Didžiausias protrūkis, kur nustatyta 10 atvejų, registruotas socialinių paslaugų įstaigoje.
„NVSC Telšių departamento specialistams, nustačius COVID-19 ligos protrūkį (du ir daugiau tarpusavyje susiję ligos atvejai laiko ir vietos požiūriu) tam tikroje vietoje, visa informacija apie protrūkius yra suvedama į Lietuvos statistikos departamento duomenų bazę, o duomenys yra skelbiami viešai. Viešai neskelbiami tik duomenys apie viešojo sektoriaus įstaigas, susijusias su muitinių veikla, gynyba, viešosios tvarkos ir apsaugos veikla“, – apie duomenų viešinimą informavo Telšių departamento Mažeikių skyriaus vedėja Radvilė Nagrockaitė-Lelešienė.

Daugėja šeiminių atvejų

Kaip jau įprasta, daugiau kaip pusės naujų susirgimų (53 proc.) užsikrėtimo aplinkybės nežinomos: asmenys nurodo, jog kontakto su sergančiais neturėjo, į užsienį išvykę nebuvo, su grįžusiais iš užsienio nebendravo. Padaugėjo šeiminių užsikrėtimo atvejų, jie jau sudaro daugiau nei trečdalį (37 proc.), ankstesnę savaitę tokių buvo 22 proc.
Užsikrėtimų darbe skaičius palyginti su ankstesne savaite sumažėjo pustrečio karto, jis sudaro 5,6 proc. naujų atvejų. Užsikrėtimo procentas vaikų ugdymo įstaigose liko toks pat – 3,7 proc.
Gera žinia, kad praėjusią savaitę nenustatyta nė vieno naujo įvežtinio ligos atvejo.

„Covidinių“ ligonių daugėja

Daugėjant COVID-19 susirgimų, labiau įtempta situacija tampa ir Regioninėje Mažeikių ligoninėje. Įstaigos direktoriaus pavaduotoja medicinai Zina Jakštienė „Santarvei“ sakė, kad pastaruoju metu į COVID-19 infekcijos gydymo poskyrį paguldoma vis daugiau ligonių. Vien per tris savaitgalio dienas poskyris pasipildė 12 naujų pacientų.
Pirmadienio ryto duomenimis, 40 lovų turinčiame poskyryje buvo gydomi 29 žmonės, dar trims prireikė reanimacijos-intensyvios terapijos. Tarp poskyrio ligonių nėra nuo COVID-19 infekcijos skiepytų žmonių.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto