Epidemiologų prognozės – be optimizmo

Sveikatos apsaugos ministerijos surengtame pasitarime buvo aptarta Mažeikių ir Šiaulių rajonų epidemiologinė situacija dėl COVID-19. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Pirmadienio šalies Covid-19 sergamumo statistika skelbia, kad Mažeikių rajone šia liga serga 958 gyventojai.
Pagal atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų, skaičių, užfiksuotą per 14 pastarųjų parų, mūsų rajono savivaldybė neiškrenta iš labiausiai koronaviruso apimtų šalies savivaldybių penketuko.
Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministerijos surengtame pasitarime dalyvavę Vyriausybės ir ministerijos atstovai konstatavo, kad Mažeikiai – vienas iš problemiškiausių rajonų. Šiame pasitarime mūsų Savivaldybės administracijai duota „namų užduotis“ – parengti ekstremalios situacijos valdymo planus, siūlymus ir jų įgyvendinimo galimybes.

Situacija skaičiais

Nuotoliniu būdu vykusiame pasitarime buvo aptarta dviejų rajonų – Mažeikių ir Šiaulių – epidemiologinė situacija dėl COVID-19 infekcijos plitimo.
Šiame pasitarime dalyvavusi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento direktorė Giedrė Ligeikienė išsamiau išanalizavo situaciją mūsų rajone. Jos pateiktais duomenimis (lapkričio 26 d.), nuo pandemijos pradžios Mažeikių rajone užfiksuota arti 1200 susirgimų, vien per lapkričio mėnesį – beveik 990, arba 83 proc. visų susirgimų. Per lapkričio mėnesį privaloma izoliacija paskirta 2,5 tūkst. asmenų.
Daugiausia susirgimų COVID-19 infekcija mūsų savivaldybėje yra amžiaus grupėje nuo 50 iki 59 metų. 54 proc. sergančiųjų – moterys, 74 proc. – miesto gyventojai.
Šiaulių epidemiologė, apžvelgdama situaciją jų rajone, pastebėjo, kad didžiosios dalies (53 proc.) užsikrėtimo priežasčių nepavyksta išaiškinti.
G. Ligeikienės duomenimis, šiuo atžvilgiu Mažeikių rajone situacija geresnė: per lapkričio mėnesį neišaiškinta 36 proc. atvejų, 19 proc. – „šeiminiai“, įvežtiniai sudaro nedidelę dalį.

Sergančiųjų – įvairiose srityse

Telšių departamento direktorė pastebėjo, kad daugiausia susirgimų fiksuojama tose įstaigose, įmonėse ir organizacijose, kurios nuolat vykdo savo darbuotojų testavimą. Pavyzdžiui, „ORLEN Lietuva“ ir „ORLEN Service Lietuva“ tai daro savomis lėšomis privačiose laboratorijoje, taip išaiškinama nemažai susirgimų. Pastarojoje įmonėje nustatyti 35 susirgimai (57 proc. susiję), „ORLEN Lietuvoje“ – 92 (susiję – 77 proc.).
Koronaviruso infekcija neaplenkia gydymo įstaigų, ypač sudėtinga padėtis Mažeikių ligoninėje: COVID-19 nustatytas 59 darbuotojams, 32 pacientams. Pavieniai susirgimų atvejai užfiksuoti Sedos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centre.
Iš socialines paslaugas teikiančių įstaigų infekcija labiausiai palietė viešąją įstaigą „Vilties erdvė“: fiksuoti 8 susirgimai darbuotojams ir 10 pacientų.
Didžiausias židinys, kuris nesusijęs su konkrečiomis įstaigomis, buvo nustatytas „Draugystės“ chore – 15 susirgimų.
Koronaviruso infekcija neaplenkė Mažeikių policijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos.
„Susirgimai fiksuojami ugdymo įstaigose, jų daugėja ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigose, bet labiau serga darbuotojai, ugdytinių ne tiek daug“, – situaciją komentavo G. Ligeikienė.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Epidemiologų prognozės – be optimizmo”

  1. mažeikiškis parašė:

    Sakot serga ugdymo įstaigose, bet labiau serga darbuotojai, o ne ugdytiniai? Leiskit paklaust, o kiek tų ugdytinių ištyrėte? Kas gali paneigti, kad bent 50% ugdytinių nėra viruso nešiotojai? A, nu jo, kai užaugs ir pamatys, kad yra nevaisingi, galėsit paabejot – o gal vis dėlto sirgo tuo covidu vaikystėje… Aišku, darbuotojams tai neaktualu, jie vaikus jau išaugino.
    O kur dar smegenų pažeidimai dėl deguonies trūkumo? Kai visi taps depresuotais, sužinosim.

  2. kostia parašė:

    Kodėl neinformuojate koks židinys yra Mažeikių autobusų parke? Veža keleivius ir darbuotojus i naftą. Darbuotojai turi kontaktus o savizoliacijoje nėra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*