ES didina ES žemės ūkio produktų rėmimo paramą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Europos Komisija trečiadienį patvirtino ketinimus skirti papildomus 30 mln. eurų žemės ūkio produktų rėmimo programoms, kurios bus pradėtos įgyvendinti 2015 m.

Programas pateiks iki rugsėjo pabaigos

Ši ES lėšų suma papildys 60 mln. eurų, kurie kasmet numatyti bendrosios žemės ūkio politikos biudžete.
Kadangi šios programos yra bendrai finansuojamos, tikimasi, kad papildomai žemės ūkio produktų rėmimui skirta suma sudarys 60 mln. eurų.
Siekiant su sušvelninti tam tikriems ES žemės ūkio produktams Rusijos taikomas priemones, ši papildoma suma bus pradėta skirti rėmimo programoms, kurios turi būti pateiktos iki rugsėjo pabaigos.

Kuo geriau pasinaudoti galimybe

Patvirtindamas šią paramą, už žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakingas Europos Komisijos narys Dacianas Čiolosas pažymėjo, kad produktų rėmimo programos yra viena iš bendrosios žemės ūkio politikos priemonių, kurios gali būti taikomos vidutinės trukmės laikotarpiu siekiant įveikti sunkumus, tam tikrų sektorių rinkose patiriamus dėl Rusijos draudimo, ir padėti gamintojams rasti naujas nišas Europos Sąjungoje ir už jos ribų.
„Paramos sumos padidinimas reiškia, kad produktų rėmimo projektams, pateiktiems iki šio mėnesio pabaigos, bus galima skirti 60 mln. eurų ES lėšų. Kadangi šią paramą bendrai finansuoja gamintojų rėmimo organizacijos, vadinasi, kitais metais galima pradėti vykdyti programas, kurių vertė ne mažesnė kaip 120 mln. eurų. Raginu žemės ūkio organizacijas kuo geriau pasinaudoti šia galimybe ir artimiausiu laiku pateikti žemės ūkio produktų rėmimo programas“, – sakė D.Čiolosas.

Jau įvardyta parama

Europos Komisija jau yra nusprendusi skirti paramą persikų ir nektarinų augintojams (32,7 mln. eurų) bei kitų vaisių ir daržovių (morkų, obuolių, kt.) augintojams (125 mln. eurų), teikti privačiam sviesto, nugriebto pieno miltelių ir tam tikrų sūrių sandėliavimui skirtą paramą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto