ES fondų investicijas rekomenduojama planuoti atsakingai

Autorės nuotrauka

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos, seniūnijų, verslo įmonių atstovai dalyvavo ketvirtadienį Renavo dvaro sodyboje vykusiame seminare.
Finansų ministerijos organizuoto renginio metu apžvelgtos 2014–2020 metų Europos Sąjungos finansinio laikotarpio naujovės, aktualijos bei prioritetai, diskutuota aktualiausiais klausimais.

Siekiama nuoseklaus perėjimo

Struktūrinių fondų ir investicijų temomis, apie pasibaigusiu 2007–2013 m. finansiniu laikotarpiu išmoktas pamokas, įgyvendintus projektus bei prasidėjusio 2014–2020 m. ES finansinio laikotarpio naujoves kalbėjo finansinių institucijų atstovai.
Finansų ministerijos ES struktūrinės paramos valdymo departamento direktoriaus pavaduotojos Rūtos Dapkutės-Stankevičienės teigimu, išgyvenant dviejų ES finansinių laikotarpių sandūrą, itin aktualu žinoti tai, kas numatyta iki kito programų periodo pabaigos.
„Dabar vyksta intensyvus darbas siekiant pabaigti 2007–2013 metų periodą. Be abejo, itin svarbu pradėti ir 2014–2020 m. projektų įgyvendinimą, nes vis dėlto Lietuvos bendrajam vidaus produktui ir biudžetui parama iš Struktūrinių fondų turi didelę įtaką. Kad nebūtų duobės tarp tų dviejų periodų, stengiamės iš vieno į kitą pereiti kuo nuosekliau“, – kalbėjo specialistė.

Akcentavo paramos svarbą

Seminare dalyvavęs Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys susirinkusiai auditorijai kalbėjo apie ES struktūrinės paramos ir visų fondų svarbą kuriant ar atnaujinant rajono aplinką.
„Man atrodo, kad jeigu ne struktūrinė parama ir visi fondai, tiek Mažeikių, tiek kitų rajonų savivaldybės tikrai atrodytų liūdniau ir niūriau. Ir jeigu mes manome, kad galime nutiesti kažkokio šaligatvio ar gatvės bent keletą metrų, tai būtų ypač sunku.
Iš Savivaldybės savarankiškų funkcijų lėšų praktiškai tai neįmanoma. Biudžeto prasme finansinė padėtis tikrai yra sudėtinga“, – situaciją nušvietė meras.
Pasak A. Tenio, dabar mintys krypsta į tai, kaip kuo sėkmingiau startuoti 2014–2020 m. laikotarpiu.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto