ES jaunųjų mokslininkų konkurse – stulbinama lietuvaičių sėkmė

Ne vienerius metus Europos Sąjungos (ES) jaunųjų mokslininkų konkurse dalyvaujanti Lietuva šiais metais pastebėta kaip niekad. Net du iš trijų nacionalinių etapų nugalėtojai buvo įvertinti tarptautiniu mastu.

Pelnė trečiąjį ir specialų prizą

Varšuvoje vykusio 26-ojo ES jaunųjų mokslininkų konkurso (EUCYS) specialiojo prizo prizininkėmis tapo Violeta Kalašinskaitė ir Monika Orlovaitė iš Tauragės „Versmės“ gimnazijos.
Merginoms sėkmę atnešė jų darbas „Priemonių kompleksas bičių Apis mellifera erkėtumui kontroliuoti“.
V. Kalašinskaitės ir M. Orlovaitės pavardės bei Lietuvos vardas nuskambėjo antradienį per iškilmingą ceremoniją Varšuvos universitete, kurioje dalyvavo ir buvęs Lenkijos prezidentas, Nobelio taikos premijos laureatas Lechas Valensa.
Tauragiškės buvo apdovanotos specialiu Europos patentų tarnybos prizu ir turės galimybę 5 dienas apsilankyti įstaigos biure Miunchene. Mokinėms skirtas prizas už projektą aplinkosaugos sekcijoje.
Vieną iš pagrindinių prizų – trečiąjį konkurso ir 3500 eurų piniginį prizą – biologijos srityje pelnė Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos 3 klasės mokinys Matas Navickas su darbu „Obels „Malus x robusta“ pražydinimas in vitro kultūroje“.
Nacionaliniame konkurse Lietuvoje taip pat nugalėjo ir kaunietė abiturientė Aurėja Bačinskaitė su darbu „Natūrali kvietinės duonos saugojimo trukmės prailginimo technologija“, tačiau į Varšuvą ji nevyko.

Pažymėti nebe pirmą kartą

Jaunuosius mokslininkus tris dienas vertino komisija, sudaryta iš įvairių šalių mokslininkų. Buvo vertinamas pateikto projekto originalumas, kūrybiškumas, moksliškumas, atlikimo metodika, savarankiškumas, praktinis idėjų realizavimas, vizualinis stendo apiforminimas, dalyvio pasirengimas diskusijai, darbo pristatymas vertinimo komisijai. Dalyviai varžėsi biologijos, chemijos, kompiuterijos, inžinerijos, aplinkosaugos, matematikos, medicinos, fizikos ir socialinių mokslų srityse.
2011 m. Helsinkyje vykusiame ES jaunųjų mokslininkų konkurse Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos mokinys Povilas Kavaliauskas už mokslinį darbą apie musių pernešamas ligas tapo geriausiu ES jaunuoju mokslininku. Pernai specialiųjų prizą Prahoje pelnė jaunasis gėlių selekcininkas iš Kauno Edvinas Misiukevičius.
Lietuvos mokiniai ES jaunųjų mokslininkų konkurse dalyvauja nuo 1996 m. Europos Komisija, siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į mokslo svarbą, mokslo bendruomenę priartinti prie visos visuomenės, skatinti jaunų žmonių domėjimąsi mokslu, konkursą organizuoja nuo 1989 m. Jame gali dalyvauti 15–20 metų jaunieji mokslininkai.
Šiemet konkurso nacionaliniam etapui 149 mokiniai pristatė 89 darbus.

One Reply to “ES jaunųjų mokslininkų konkurse – stulbinama lietuvaičių sėkmė”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Štai koki gabų jaunimą musų Lietuva praras! Mokosi daug jaunimo Lietuvoje ir nori dirbti baigę,bet Lieuva neturi ko pasiulyti jiems baigus! Lieka tik du keliai Darbo birža arba kitos ES šalys,kur visi būna įdarbinti ir gana gera atlyginima ,ka ir pasako,kad bus soti senatvė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto